PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S Advance [TEST]

Seria „Galaxy S” doczekała się, szybciej niż by to się wydawało, kolejnego smartfona. Samsung Galaxy S Advance to kontynuacja znakomitej serii. Po Galaxy S, S2 oraz flagowym modelu S3- pojawił się budżetowy smartfon celujący wysoko. Nie dajmy się jednak zwieść, w końcu mamy samrtfona, który konkuruje z absolutnym do niedawna hitem – Galaxy S2.

Samsung Galaxy S Advance i9070

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Specyfikacja
  • Wygląd
  • Ekran dotykowy
  • Cena
WADY
  • Brak zapowiedzi Androida 4.0

Samsung Galaxy S Advance to nowa linia Samsunga mająca na pokładzie jednostkę dwurdzeniową. Spowodowane jest to wyścigiem producentów w ilości rdzeni, gdzie powoli normą stają się smartfon z procesorami czterdzeniowymi. Samsung wypuścił ciekawy model telefonu, który bez problemu konkuruje z największymi.

Najlepsze telefony na rynku >>>

Samsung Galaxy S Advance

Pierwszy zauważalnym plusem smartfona jest jego bryła. Bardzo ciekawe wzornictwo zaczerpnięte z poprzednich modeli Samsunga, gdzie tylni panel wykonany jest z chropowatego tworzywa. Same wymiary telefonu - 123.2 x 63 x 9.69 mm, gdzie sam ekran dotykowy jest o przekątnej 4 cali, czynią go bardzo poręcznym. Nie sprawia wrażenia zbyt dużego, w porównaniu z Galaxy S3 wypada wręcz kompaktowo. Sam ekran dotykowy zrobiony w bardzo dobrze znanej technologii Super Amoled, o rozdzielczości 480x800 pix- należy do klasy średniej. Takie ekrany już widzieliśmy w innych jednostkach, co nie jest jednak powodem do wstydu. Świetne odwzorowanie czerni oraz bieli, jaki i dobre kąty widzenia sprzyjają przy codziennej pracy.

Urządzenie mobilne dla babci lub dziadka? Doradzamy w wyborze! >>>

Samsung Galaxy S Advance

System operacyjny w Galaxy Advance to niestety tylko Android 2.3.6 z nakładką systemową TouchWiz. Zdecydowany minus tego telefonu. Aktualnie powstają dużo gorsze sprzętowo telefony, które otrzymują już najnowszego Androdia 4.0. Jak widać nie jest to wina samego sprzętu, a producenta, który z jakiegoś znanego sobie tylko powodu nie udostępnił najnowszej wersji. Nie ma co jednak narzekać. Nasz Advance przy swoich dwóch rdzeniach 1Ghz oraz 768 Ram spokojnie radzi sobie z najnowszymi aplikacjami, które tworzone są na Gingerbread`a.

Samsung Galaxy S Advance

Multimedia w testowanym telefonie to cały czas mocna strona Advance. Obsługuje praktycznie wszystkie pliki muzyczne, jak i filmowe, poprzez wszystkie dostępne kodeki na rynku. Zawodzi troszkę 5 „megowy” aparat, który jest gorszy niż (przykładowo) w Galaxy S2. Jednak to jest tylko mały niuans , który przez wielu użytkowników będzie zupełnie nie zauważony. Zaznaczyć trzeba, że do pomocy fotografom-amatorom została dodana lampa LED, która bardzo dobrze doświetla zdjęcia oraz filmy robione nocą.

Poradnik robienia najlepszych zdjęć Selfie >>>

Co ciekawe- w Advance nie uświadczymy zooma. Nie będziemy jednak płakać nad tą funkcja, która jest zdecydowanie nieprzydatna. Po zrobieniu zdjęcia, wystarczy je „uszczypnąć” aby je przybliżyć, zobaczymy wtedy dokładnie ten sam efekt bez utraty pierwotnej jakości. Podsumowując, Samsung Galaxy S Advance to alternatywa dla najlepszych. Za trochę ponad 1000 zł w cenie detalicznej otrzymujemy, jednego z lepszych smartfonów na rynku w stosunku cena/jakość.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S Advance [TEST]