PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Sony Xperia S [TEST]

Podobnie jak Xperią ION, Sony Xperia S to pierwszy smartfon posiadający jedynie "Sony" w nazwie. Xperia S to nie tylko nowy design, ale także przyjemnie krótkie nazewnictwo nowych telefonów Sony, zwłaszcza, że niektóre poprzednie modele miały do sześciu słów w swoich nazwach.

Sony Xperia S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Potężny procesor
  • Jakość wyświetlacza
  • Grafika BRAVIA
  • Aktualizacja do Androida 4.0
WADY
  • Klockowaty design
  • Wysoka cena
  • Wbudowana na stałe bateria

Sony Xperia S jest urządzeniem zdecydowanie wysokiej klasy, zasilanym przez dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz z 1 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej pamięci flash. Duży - 4,3" wyświetlacz ma rodz. 720 x 1280 pikseli, co daje pełne możliwości odtwarzania w HD 720p.

Sony Xperia S

Z tyłu mieści się 12-megapikselowy aparat fotograficzny mogący nagrywać w jakości 1080p HD, i jest też dodatkowy, 1,3-megapikselowy aparat z przodu do wideorozmów.

Rankingi najlepszych telefonów i smartfonów >>>

Xperia S posiada wiele wbudowanych autorskich rozwiązań od Sony, jak chociażby system lepszej jakości obrazu "Exmor-R", ulepszoną grafikę "BRAVIA ENGINE", funkcje muzyczne xLoud i TrackID, integrację z usługami rozrywkowymi Sony oraz certyfikat PlayStation.

Sony Xperia S

Sony Xperia S posiada też radio FM oraz port HDMI, no i oczywiście wszystkie typowe funkcje, takie jak łączność 3.5 G, Wi-Fi, GPS i Bluetooth. Xperia S dostępna jest z systemem Android 2.3, z możliwością aktualizacji do Androida 4.0 w drugim kwartale 2012 roku. Telefon posiada również obsługę technologii NFC, z zestawem akcesoriów, których użyteczność dopiero "wyjdzie w praniu".

Czy warto sprowadzić smartfon z Chin? >>>

Sony Xperia S

Tak jak wiele nowych urządzeń, Xperia S posiada wbudowaną baterię - 1750 mAh, pozwalającą na 8,5 godziny rozmów w 3G i 17 dni czasu gotowości. Sony Xperia S mierzy 128 x 64 x 10.6 mm i waży 144 gramów. Konstrukcja telefonu jest raczej "klockowata", urozmaica go jednak przezroczysty element u dołu. Całość wyglądem przypomina raczej produkty Sony niż produkty firmy Sony Ericsson, a dostępna będzie zarówno w czarnej jak i białej wersji kolorystycznej.

Sony Xperia S

Wielkiej Brytanii biała wersja będzie dostępna wyłącznie w Phones 4u. Sony Xperia S to imponujące urządzenie, stanowiące mocny start i wygórowane ambicje smartfonów Sony w 2012 roku. Nie ma danych na temat ceny, ale naszym zdaniem, będzie to maksymalnie 600 euro w dniu premiery.

Zdaniem producenta, Sony Xperia S powinna być dostępna już w pierwszym kwartale 2012 roku.

blog comments powered by Disqus