PODPOWIEDZI:

Pioneer VSX-921 - Dobry i Popularny Amplituner

Firma Pioneer jest ceniona za wprowadzanie na rynek solidnych amplitunerów wielokanałowych. Furorę zrobiła seria 900, która jest na rynku już długie lata, a każdy kolejny model jest coraz lepszy. Tak jest z modelem VSX-921, który otrzymał nawet nagrodę EISA, potwierdzającą jego wysoką jakość.

Pioneer VSX-921

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wygląd
  • Ekspresyjny, ostry dźwięk najwyższej jakości
  • Kompatybilność z urządzeniami Apple
  • Funkcja MCACC
WADY
  • Problemy dźwiękowe z nagraniami o gorszej jakości

Kolor modelu VSX-921 to czerń. Pierwsze co rzuca się w oczy to dwa duże, srebrne pokrętła, ustawione po bokach przedniej ścianki. Z tyłu ujrzymy zaś bogatą liczbę złączy i wejść. Główne z nich to cztery HDMI, pięć Composite, dwa USB czy również dwa Component. Jest też podręczny panel na przedniej części urządzenia, gdzie mamy jedno z wejść USB. Waga urządzenia to 9,9 kg, a wymiary wynoszą 435 x 168 x 362.5 mm. Trzeba przyznać, że Pioneer VSX-921 wygląda na bardzo solidny i elegancki sprzęt.

Pioneer-VSX-921

Model Pioneer VSX-921 gwarantuje nam 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny HD o mocy wyjściowej na kanał 150W. Współczynnik sygnał/zakłócenia to 100 db. Otrzymywany dźwięk cechuje się niezwykła ekspresyjnością. Producent celowo zmniejszył łagodzenie mocniejszych dźwięków. Z jednej strony amplituner idealnie mieści się pomiędzy wyrazistością i ostrością brzmień, ale z drugiej może mieć problemy z odczytywaniem gorszej jakości nagrań. Dużym plusem jest kompatybilność z urządzeniami firmy Apple, czyli iPodami i iPhone’ami. Przydatna jest także funkcja MCACC, która odpowiada za kalibracje akustyczną i optymalizuje sygnał video zależny od naszego typu wyświetlacza. Obecny jest także standard DLNA i moduł przewodowej sieci LAN.

Ranking amplitunerów

Pioneer VSX-921

Cena amplitunera to około 1800 zł, jednak większość sprzedawców dodaje zaawansowane zestawy głośników. Najtańsze takie zestawy plus amplituner to wydatek rzędu 2500 zł. Za tą cenę mamy jednak znakomitej jakości dźwięk o szerokich możliwościach i funkcjach.

blog comments powered by Disqus
Pioneer VSX-921 - Dobry i Popularny Amplituner