PODPOWIEDZI:

Crysis 2

Crysis 2 została wydana w 2011 roku. Platformy: PC, Ps3, Xbox 360. Gatunek shooter. Wymagania sprzętowe Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800GT lub lepsza), 9 GB HDD, Windows XP/Vista/7. Tryb gry: single / multiplayer. Cena ok. 40zł

Crysis 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • fantastyczna grafika
  • dobry silnik fizyczny
  • klimat science-fiction
  • animacja i wygląd przeciwników
  • bardzo dobra optymalizacja
  • dopracowany tryb multiplayer
  • świetny dubbing i soundtrack
WADY
  • mała otwartość map
  • brak swobodnego modelu zniszczeń

Crysis 2

Crysis 2 jest długo oczekiwaną kontynuacją mega hitu. Fabularnie gra stoi na bardzo wysokim poziomie i jej klimat przywodzi na myśl dobre filmy science-fiction rodem z Hollywood. Ciąg dalszy przygody z tropikalnej wyspy Lingshan przeniósł się do miejskiej dżungli, a dokładniej Nowego Yorku. Zamiast dużych, otwartych przestrzeni, malowniczych zatoczek i górskich wiosek przyjdzie nam teraz oglądać zabudowania pełne drapaczy chmur i barwne ulice miasta. Jednak zamiast tętniącej życiem metropolii, ujrzymy stertę gruzów którą stał się Nowy York po inwazji obcych.

Nowy York

Nowy York 2

Znów przyjdzie nam zmierzyć się z Cepidami. Obcy, których obudziliśmy do życia w częsci pierwszej zdążyli się rozprzestrzenić po świecie w ciągu trzech lat, które minęły od powrotu z Lingshan. Drugim przeciwnikiem utrudniającym nam życie są oddziały C.E.L.L, zbrojnej organizacji wysłanej w celu pozbycia się naszego bohatera.

Cięzki Cepid

Cell 2

Jednak nie przyjdzie nam walczyć samemu. Naszym jedynym i najpotężniejszym sprzymierzeńcem jest Nanokombinezon, który otrzymujemy już na początku gry. Skafander nadaje nam nadludzkie możliwości. W trybie domyślnym umożliwia wykonywanie wysokich skoków, szybkich sprintów lub dodaje nam siły i wręcz możemy rzucić w powietrze cały samochód. Drugim, bardzo przydatnym trybem jest wzmocnienie pancerza. Po zastosowaniu tej zdolności stajemy się na pewien czas bardzo odporni na ostrzał. Pomaga to przetrwać nam ataki przeważających sił wroga. Ostatnią i moim zdaniem najważniejszą mocą jest tryb niewidzialności. Dzięki niemu Crysis 2 przemienia się ze zwykłego shootera w skradankę, dając nam strategiczną przewagę nad wrogiem i wprowadzając zupełnie nowe aspekty rozgrywki. Jednak nie ma nic za darmo. Kombinezon ma ograniczoną ilość energii i po jej wyczerpaniu aktualnie używana moc wygasa i musimy poczekać aż energia się podładuje.

Modyfikacja broni

Nanowizja

W przejściu przez niesamowitą przygodę jaką jest druga część Crysisa pomogą nam realistyczne bronie. Mamy do dyspozycji pistolety, karabiny szturmowe, strzelby, wyrzutnie rakiet i oczywiście granaty. Czasem uda nam się zaopatrzyć w potężniejszą broń jak ładunki C4 oraz miny przeciwpancerne. Istnieje też możliwość zdjęcia z pojazdów, potężnych karabinów dużego kalibru. Do dyspozycji mamy też kilka broni eksperymentalnych. Na przykład działko strzelające mikrofalami, które powoduje ugotowanie wroga wewnątrz własnego pancerza lub karabinek strzelający impulsami elektrycznymi. Grafika i dźwięk są na jak najwyższym poziomie. Animacja postaci i obrażenia zadawane różnymi typami broni pokazują kunszt twórców gry. Jedynie co wpływa na minus to fakt, iż nie da się prowadzić do woli destrukcji otoczenia jak w części pierwszej. Owszem niektóre elementy wystroju są zniszczalne ale nie ma już tej swobody, co w poprzedniej odsłonie. Na uwagę zasługuje również genialna ścieżka dźwiękowa, która bardzo szybko wpada w ucho, oraz naprawdę udany polski dubbing.
Crysis 2 jest grą naprawdę wyjątkową wśród strzelanek i zapewnia kawał solidnej, wymagającej rozgrywki w trybie single player oraz dodatkowo oferuje dopracowany tryb multi.

Wybuch

Zakażeni

blog comments powered by Disqus