PODPOWIEDZI:

HTC P3470 Pharos [TEST]

Ogółem HTC P3470 spodoba się osobom, które potrzebują telefonu umożliwiającego edycję aplikacji biznesowych i przy okazji wyznaczającego trasę podczas podróży.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
 • moduł GPS
 • długi czas pracy
 • design
WADY
 • brak WiFi
 • brak 3G

HTC P3470 posiada 2,8 calowy ekran o 65 tysiącach kolorów, 256 MB pamięci ROM, 128 pamięci RAM oraz czytnik zewnętrznej pamięć microSD. Smartphone wyposażony został w procesor TI OMAP 850 z zegarem 200 MHz i moduł GPS SiRFStarIII gwarantujący aktualną lokalizację na całym świecie. Wydajna bateria o pojemności 1100 mAh i procesor czynią z niego prawdziwie mobilne urządzenie.

HTC P3470 Pharos

PIERWSZE WRAŻENIE

Smartphone HTC został zakreślony prostą kreską podkreślającą jego delikatną obudowę. Konstrukcja i rozmiary powodują, iż urządzenie bardzo dobrze leży w dłoni. Tylna klapka wykonana została z gumowanego tworzywa, które gwarantuje lepszy uchwyt urządzenia. Brak klawiatury może przeszkadzać osobom, które często smsują.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Elegancka obudowa wykonana została z wysokiej jakości materiałów. Jak to przy HTC bywa, nie ma mowy o złym spasowaniu czy trzeszczeniu obudowy podczas pracy na urządzeniu. Wszystko zostało przemyślane. Przyciski funkcyjne „czerwona” i „zielona” słuchawka zostały specjalnie lekko wysunięte, tak by móc je szybciej i łatwiej wyczuć pod palcami.

HTC P3470 Pharos

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

 • HTC P3470
 • Ładowarka sieciowa
 • Kabel miniUSB
 • Słuchawki
 • Etui
 • Instrukcja
 • Dodatkowy rysik, folia ochronna na ekran

EKRAN

HTC P3470 posiada dotykowy ekran o przekątnej 2,8 cala, wyświetlający 65 tysięcy kolorów o rozdzielczości 240x320 pikseli. Jest on dosyć czuły i wystarczą lekkie tapnięcia rysikiem. Sam rysik mógłby być o centymetr dłuższy, ale za to jest wykonany w należyty sposób. Część chwytna została wykonana z metalu, dzięki czemu lepiej leży w dłoni.

PRZYCISKI, PORTY, WYPROWADZENIA, GŁOŚNIKI

W HTC włącznik/wyłącznik standardowo znajduje się w górnej częsci urządzenia. Jest on tak umiejscowiony, że trudno go wcisnąć, nie mówiąc o przypadkowym naciśnięciu. Obok niego znajduje się głośniczek. Na prawej stronie znalazł się przycisk aparatu fotograficznego oraz schowek na rysik. Na lewej stronie są dwa przyciski służące do regulacji głośności. Na spodzie obudowy zlokalizowano wbudowany mikrofon, wyjście słuchawkowe i miniUSB w jednym. Może wydawałoby się to minusem, ale nie powinno stwarzać problemów. Na froncie pod ekranem znajdziemy dwa klawisze funkcyjne, czerwoną i zieloną słuchawkę, przycisk OK oraz przycisk menu Windows. Pomiędzy nimi znajduje się obracane kółko, które działa również jak czterokierunkowy joy. W środku kółka umiejscowiony przycisk OK. Na tylnej klapie obudowy znalazł się aparat fotograficzny wraz z lusterkiem.

HTC P3470 Pharos

APARAT FOTOGRAFICZNY

HTC P3470 posiada wbudowany 2-megapikselowy aparat fotograficzny. Niestety nie jest on wyposażony w lampę błyskową ani w funkcję autofocus. Obiektyw aparatu można manualnie przełączać między trybem makro a trybem normalnym. Maksymalna rozdzielczość aparatu do 1600x1200 pikseli. Istnieje również możliwość nagrywania filmów z maksymalną rozdzielczością 176x144 pikseli.

HTC P3470 Pharos

DODATKOWE APLIKACJE

 • HTC Home
  Ciekawy plugin stworzony przez HTC, dzięki któremu na pulpicie mamy wyświetlane takie informacje jak: duża godzina, data, nieodebrane rozmowy i wiadomości tekstowe, definiowane przez użytkownika skróty do aplikacji czy możliwość ustawienia profilu. Przy połączeniu z internetem aktualizowana jest pogoda na dziś i na 4 dni w przód.
 • HTC Audio Manager
  odtwarzacz muzyczny. Przyciski na ekranie są tak duże, że spokojnie można sobie poradzić w jego obsłudze bez rysika.
 • Adobe Reader
  aplikacja służąca do otwierania ebooków, dokumentów w pdf. Aby zapewnić wygodne czytanie, posiada takie funkcje jak: zoom, szukanie tekstu, zmiana rotacji dokumentu.
 • RSS Hub
  czytnik kanałów RSS. Domyślnie pobierane są najnowsze informacje z kilkudziesięciu zapisanych w pamięci serwisów newsowych. Można dodać również własne serwisy.
 • QuickGPS
  aplikacja, która aktualizuje przez internet najnowsze dane satelitarne. Pozwala na szybsze wyznaczanie pozycji GPS.

HTC P3470 Pharos

PODSUMOWANIE

HTC P3470 to urządzenie dla osób, którym nie przeszkadza wolny procesor, a które cenią sobie długi czas pracy na baterii. Ogółem smartphone spodoba się osobom, które potrzebują telefonu umożliwiającego edycję aplikacji biznesowych a przy okazji wyznaczającego trasę podczas podróży.

blog comments powered by Disqus