PODPOWIEDZI:

HTC Snap [TEST]

HTC Snap to ciekawa propozycja telefonu z mobilnym Windowsem. Pełna klawiatura QWERTY oraz innowacyjny TrackBall z pewnością znajdą swoich zwolenników, niestety brak ekranu dotykowego negatywnie wpływa na obsługę urządzenia.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
 • szybkość działania
 • stylowy design
 • pełna klawiatura QWERTY
WADY
 • brak ekranu dotykowego
 • mało intuicyjne działanie TrackBall’a

Firma HTC kolejny raz pokazała jak w prosty sposób można urozmaicić swoją ofertę wprowadzając na rynek nowy model telefonu. HTC Snap, bo o nim mowa, to konstrukcja znacznie różniąca się od dotychczasowych produktów – stylowy design i łatwość obsługi to jego podstawowe atrybuty.

HTC Snap

Wygląd / obudowa

Na pierwszy rzut oka, HTC Snap wydaje się dużym telefonem, ale po dokładniejszych oględzinach okazuje się, że nie odbiega on gabarytami od swoich konkurentów, a dzięki niewielkiej grubości – wynoszącej zaledwie 12mm, dobrze leży w dłoni. Wykonanie obudowy stoi na wysokim poziomie – matowo-czarny plastik gwarantuje brak defektu wizualnego w postaci nieestetycznych rys.

Kolejną rzeczą na jaką zwracamy uwagę w przypadku HTC Snap to pełna, czterorzędowa klawiatura QWERTY. Mimo iż klawisze są spore oraz dobrze zaprojektowane, to niestety często zdarza się wcisnąć dwa na raz – tym momencie pozostaje albo przyzwyczajenie się do takiego rozwiązania lub znalezienie odpowiedniej techniki pisania, np. samymi opuszkami palców.

HTC Snap

Tuż nad klawiaturą znajdziemy klawisze odbierania i kończenia połączenia, szybkiego dostępu do menu oraz TrackBall zamiast typowego joysticka. Taka innowacyjna konstrukcja w postaci kulki nawigacyjnej nie do końca jest dobrym rozwiązaniem. Pomimo możliwości zmiany jej czułości nie działa tak jakby człowiek oczekiwał – nawigacja po menu przy jej pomocy jest dosyć niekomfortowa.

Znaczną część przedniej części obudowy zajmuje 2.4” wyświetlacz LCD-TFT o rozdzielczości 320x240 pikseli. Wysoki kontrast oraz dobre, jasne podświetlanie sprawiają, iż prezentowane na nim dane są bardzo czytelne, aczkolwiek efekt psuje ochronna szybka zachowująca się jak lustro – zobaczymy w niej własne odbicie. Szkoda również, że producent nie zdecydował się na użycie ekranu dotykowego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni wcześniejszą serią udanych smartfonów. HTC Snap został wyposażony w dwa głośniki – jeden do przeprowadzania rozmów, drugi do odtwarzania muzyki i dźwięków systemowych – rozwiązanie typowe dla wszystkich produkowanych smartfonów. Producent przewidział również możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego – jedynym minusem jest użycie niestandardowego złącza podobnego do miniUSB.

HTC Snap

Zawartość oryginalnego zestawu jest skromna, ale patrząc racjonalnie zauważymy, że tak naprawdę nic więcej nie potrzeba. Ponadto do zakupionego telefonu otrzymamy ładowarkę sieciową, kabel miniUSB do komunikacji z komputerem, zestaw słuchawkowy oraz płytę CD z instrukcją obsługi.

Funkcje

HTC Snap zbudowany jest w oparciu o sprawdzoną konfigurację sprzętową znaną ze wcześniejszych modeli firmy High Tech Computer. Taktowany zegarem 528MHz procesor Qualcomm MSM 7225 współpracuje z 192MB pamięci RAM oraz 256MB pamięci FLASH, przy czym może ona zostać rozszerzona za pomocą karty pamięci pracującej w standardzie microSD 2.0.

Funkcje smartfonów, o których nie wiedziałeś! >>>

Dodatkowo, jak przystało na zaawansowany telefon dysponuje on sporym wyborem interfejsów komunikacyjnych:

 • GSM/GPRS/EDGE pracujące w pasmach 850/900/1800/1900MHz,
 • HSDPA/WCDMA, 900/2100MHz z przepustowością 7.2Mbps,
 • Bluetooth 2.0 EDR i A2DP,
 • Wi-Fi 802.11 b/g,
 • GPS,
 • HTC ExtUSB.

HTC Snap

Pieczę nad częścią sprzętową pełni działający zadziwiająco szybko system operacyjny Windows Mobile 6.1 Standard. Niestety ze względu na brak ekranu dotykowego jego obsługa jest nieco bardziej skomplikowana oraz mniej intuicyjna niż typowego Windowsa Mobilnego. W jednej części menu, wybór dokonywany jest poprzez duże i wyraźne ikony, natomiast wchodząc głębiej – np. w ustawienia, ikony zamieniają się w proste etykiety tekstowe – dziwne rozwiązanie, które zdecydowanie tutaj nie pasuje.

Jeśli chodzi o aplikacje, to telefon oferuje nam typowy dla mobilnych okienek pakiet Office, Kalendarz, Messenger czy Media Player jak również kilka dodatkowo zainstalowanych programów, np. Acrobat Reader LE czy Google Maps. W tym miejscu warto również wspomnieć o specjalnym dodatku Inner Circle umożliwiającym nam pobranie wiadomości od zdefiniowanej wcześniej grupy kontaktów i umieszczeniu ich na samym początku listy, a wszystko to dostępne za jednym wciśnięciem specjalnego klawisza.

HTC Snap

Aparat fotograficzny to niestety jedna ze słabszych funkcji HTC Snap. Rozdzielczość 2Mpix oraz brak chociażby najprostszej lampy błyskowej, to poważne przeszkody w trakcie robienia zdjęć w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Jest to raczej gadżet aniżeli funkcjonalny przyrząd.

HTC zaopatrzyło swój najnowszy produkt w baterię Li-Ion o pojemności 1500mAh, która według oficjalnych danych pozwala na rozmowy do 300 minut oraz na pracę w trybie czuwania do 380 godzin.

Podsumowanie

HTC Snap, to ciekawa propozycja telefonu z mobilnym Windowsem. Pełna klawiatura QWERTY oraz innowacyjny TrackBall z pewnością znajdą swoich zwolenników, niestety brak ekranu dotykowego negatywnie wpływa na obsługę urządzenia.

blog comments powered by Disqus