PODPOWIEDZI:

LG KF900 Prada II [TEST]

Tylko dla koneserów. Starannie dobrane dzwonki i grafika zaprojektowane przez PRADA, dotykowy interfejs, wyświetlacz LCD 3", pełnowymiarowa klawiatura, telefon 5Mpix, szybka łączność 3G - czego chcieć więcej...

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • stylowe wzornictwo
  • obsługa wszystkich standardów komunikacyjnych
  • duży zestaw funkcji multimedialnych
WADY
  • wysoka cena w stosunku do posiadanych funkcji
  • mało intuicyjna nawigacja po podręcznych menu

Telefon LG Prada II KF900 jest nową, ulepszoną wersją Prady KE850. Po swoim poprzedniku urządzenie odziedziczyło nowoczesną, elegancką stylistykę, jednocześnie zapewniając szereg funkcji niedostępnych lub niedopracowanych w poprzedniej wersji.

LG KF900 Prada 2

Wygląd / obudowa

Zastosowanie obudowy typu slider oraz pełnowymiarowej klawiatura QWERTY w połączeniu z dużym, trzycalowym wyświetlaczem dotykowym pozwala na bardzo wygodne korzystanie z telefonu zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Moją uwagę zwróciło bardzo staranne wykonanie oraz ergonomiczny rozkład klawiszy sprzętowych, jak również niezwykle wygodna w użyciu klawiatura, bezkonkurencyjna przy wpisywaniu długich wiadomości tekstowych. Reakcja na dotyk sygnalizowana jest za pomocą delikatnej wibracji, niestety panel dotykowy nie za każdym razem reaguje na dotyk.

Na panelu przednim umieszczony został wyświetlacz i trzy przyciski sprzętowe - odbierania połączenia, odrzucenia połączenia oraz kasowania/powrotu. U góry obudowy znajdziemy gniazdo ładowania / USB, po prawej stronie - gniazdo kart Micro SDHC, przycisk blokowania, menu podręcznego i spust migawki, po lewej - regulacja głośności oraz, w górnym lewym rogu - uchwyt na smycz.

Na obudowie telefonu bardzo widoczne są ślady palców, co bardzo razi w porównaniu z niezwykle atrakcyjnym i przyciągającym wzrok designem telefonu. Kolorystyka obudowy jest czarno - srebrna, przez co telefon sprawia wrażenie cacka, którego miejsce jest w małej, eleganckiej, damskiej torebce.

LG KF900 Prada 2

Obsługa

Układ menu jest przejrzysty, obsługa dość intuicyjna, jednak telefon wyposażono kilka różnych menu podręcznych (do każdego przechodzi się w inny sposób), przez co łatwo można się pogubić. LG Prada II wyposażono też w podręczne menu widgetów, które jest w pełni konfigurowalne metodą przeciągnij i upuść. Przed pierwszym użyciem zdecydowanie zalecam zapoznanie się z instrukcją obsługi. Do obsługi telefonu trzeba się przyzwyczaić, również ze względu na wyświetlacz dotykowy. Przy pierwszym użyciu trudno odnaleźć niektóre bardzo przydatne funkcje - np. nie lada problem sprawiło mi znalezienie, podczas trwającej rozmowy telefonicznej, włącznika trybu głośnomówiącego.

Najnowszy ranking telefonów >>>

Biorąc pod uwagę możliwości personalizacji urządzenia, użytkownik nie powinien narzekać: istnieje możliwość wgrania własnych dzwonków i tapet, jednak proponowana przez producenta kolorystyka tematów dostępna jest wyłącznie w wersji biało-czarnej w dwóch opcjach: z przewagą czerni lub bieli. Telefon wyposażono w starannie dobrane i zaprojektowane przy współpracy domu mody PRADA dzwonki, tapety i wideoklipy.

Funkcje

LG Prada II wyposażony został w protokoły transmisyjne UMTS, GPRS, EDGE, WiFi, oraz HSDPA umożliwiający nawiązanie połączenia sieciowego z prędkością do 7,2 Mbps. Dzięki temu, w zasadzie w każdych warunkach jesteśmy w stanie nawiązać połączenie z internetem, a wbudowana przeglądarka umożliwia sprawne i płynne przeglądanie stron. Telefon obsługuje też (standardowo) WAP 2.0 i Java. Jeśli chodzi o możliwość połączeń GSM, to niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy, nie powinno być z tym najmniejszych problemów dzięki możliwości połączeń przez WCDMA Dual (2100/900) i EDGE Quad-Band (850/900/1800/1900). Zwolenników Irdy oraz fascynatów GPS spotka zawód - niestety producent nie przewidział możliwości skorzystania z tych funkcjonalności.

LG KF900 Prada 2

Telefon posiada ok. 60MB wewnętrznej pamięci do dyspozycji dla użytkownika (całkiem przyzwoita ilość) z możliwością rozszerzenia o dodatkowe 8GB na zewnętrznej karcie pamięci. Odtwarzacz muzyki oraz filmów (DivX), wbudowane radio oraz nieźle grające głośniki zapewniają posiadaczowi ekskluzywnej Prady podstawowe możliwości mniej lub bardziej wyrafinowanej rozrywki.

Czy opłaca się sprowadzać telefon z Chin >>>

Wbudowany aparat cyfrowy z matrycą 5 Mpix i lampą błyskową to kolejna z pozycji na długiej liście funkcjonalności LG KF900. Przy minimum umiejętności fotografującego, zdjęcia mogą wyjść naprawdę niezłe. Dodatkowe tryby fotografowania (zdjęcia panoramiczne, seryjne, efekty kolorów) oraz możliwość edycji zdjęć i filmów w telefonie bezpośrednio po ich zrobieniu są miłym uzupełnieniem podstawowych opcji aparatu: można modyfikować dźwięk i obraz, wykonywać cięcia, przejścia między scenami, jest też opcja dubbingu. Rozdzielczość w trybie zdjęć panoramicznych jest automatycznie ustawiana na 640 x 480 pikseli, podobnie przy zdjęciach seryjnych oraz przy kręceniu filmów, więc nie ma co liczyć na lepszą jakość niestandardowych fotek. LG Prada II posiada też drugą, wewnętrzną kamerę z matrycą w rozdzielczości VGA dedykowaną do prowadzenia videorozmów.

Generalnie z aparatu korzysta się w prosty sposób za pomocą wyświetlacza dotykowego lub przycisków sprzętowych. Niestety podczas naciskania spustu migawki wadą staje się rozsuwana obudowa - przy mocniejszym naciśnięciu telefon rozsuwa się, powodując poruszenie się aparatu w ręce z wiadomym skutkiem. Ponadto sam przycisk spustu powinien być nieco wyższy i wyraźnie dwustopniowy, ponieważ po zrobieniu pomiaru, mimo mocniejszego naciśnięcia, nie można wyczuć momentu złapania ujęcia. Kolejnym minusem podczas robienia zdjęć metodą tzw. "głupawki" jest dość długi czas (nawet ok. 6-7 sekund) automatycznego doboru ustawień - od momentu naciśnięcia przycisku migawki bez wykonania pomiaru, do chwili zarejestrowania obrazu.

LG KF900 Prada 2

Załączony do zestawu akumulator polimerowy o pojemności 950mAh według producenta LG Prady II powinien zapewnić ciągłą pracę telefonu przez 210 minut rozmowy lub 400 godzin w czuwania. Jak to zwykle bywa u LG - informacje te można uznać za wiarygodne: przy średnim obciążeniu telefonu ładowanie raz w tygodniu na pewno będzie wystarczające.

Podsumowanie

W porównaniu z LG KC910 Renoir, LG Prada II niestety przegrywa, biorąc pod uwagę stosunek funkcjonalność / cena: przy porównywalnej cenie, jest o niebo lepiej dopracowana pod względem wyglądu i akcesoriów niż Renoir, jednak posiada skromniejszy zestaw funkcji. Prada nie należy do grupy kombajnów multimedialnych, przeznaczonych do zastosowań biznesowych. Telefon ten polecam dla wszystkich miłośników pięknych, a zarazem funkcjonalnych - markowych gadżetów.

blog comments powered by Disqus