PODPOWIEDZI:

Motorola Atrix HD [TEST]

Motorola Atrix HD jest dużym, dwurdzeniowym smartfonem typu Android, dostępnym z systemem operacyjnym w wersji 4.0 ICS, plasującym się w hierarchii Motoroli powyżej modelu RAZR. Atrix HD ma trafić do sieci ATandT w USA i Bell w Kanadzie, wszystko jednak wskazuje na to, że telefon będzie również współpracował z innymi operatorami.

Motorola Atrix HD

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wyświetlacz
  • Desidn
  • 1,5 GHz procesor
WADY
  • Brak radia FM
  • Spore gabaryty
  • Cena

Motorola Atrix HD obsługuje cztery częstotliwości UMTS/HSPA i GSM oraz dwie częstotliwości LTE, powinien więc działać na całym świecie. Główne cechy Atrix'a HD to 4,5" wyświetlacz wzbogacony o technologię ColorBoost o rozdz. 720 x 1280 pikseli, który zdaniem Motoroli, daje żywszy i ostrzejszy obraz.

Motorola Atrix HD

Z tyłu mieści się 8-megapikselowy aparat nagrywający w jakości 1080p, z przodu natomiast, znajduje się 1,3-megapiksowa kamera wideorozmów. Całość napędza dwurdzeniowy procesor 1.5 GHz, wraz z 1 GB pamięci RAM.

Atrix HD posiada gniazdo kart microSD i nie wiadomo jeszcze ile posiada pamięci wbudowanej flash. Atrix HD odziedziczył kevlarowy tył od modelu RAZR, jest jednak od niego nieco grubszy - 8.4 mm; i mierzy 134 x 70 mm. Atrix HD waży 140 gramów i dostępny jest z baterią o pojemności 1780 mAh.

Jest to telefon z Androidem 4.0, należy jednak pamiętać, że wersja 4.1 jest już dostępna w niektórych konkurencyjnych urządzeniach. Zrezygnowano w tym modelu z fizycznych przycisków na froncie, uzyskując większą powierzchnię wyświetlacza. Znajdziemy tu wszystkie zwykłe funkcje Androida, jak W-iFi, wsparcie 3.5G, GPS, Bluetooth oraz port USB.

Motorola Atrix HD

Posiada odtwarzacz multimedialny, ale niestety bez radia FM, ma za to port HDMI, który w połączeniu z wyświetlaczem 720p HD powinien stanowić bardzo przyzwoity przenośny odtwarzacz multimedialny. Motorola dodała kilka funkcji biznesowych, takich jak obsługa sieci VPN, podejrzewamy jednak, że model o ogromnej baterii - RAZR MAXX, będzie pod tym względem lepszym wyborem dla wielu klientów.

Motorola Atrix HD

Istnieje też szeroka gama dostępnych akcesoriów, w tym stacji samochodowych, multimedialnych i netbook'owych w stylu "Lapdock".

Atrix HD dostępny będzie w ATandT jeszcze w tym miesiącu, w Bell - w Kanadzie, w okresie letnim. Jeśli kupujesz telefony na rynku bezabonamentowym, musisz jeszcze poczekać. Naszym zdaniem cena smartfona wyniesie od około 500 do 550 €, gdy (jeśli) trafi na rynek.

blog comments powered by Disqus