PODPOWIEDZI:

Recenzja LG Swift L5

Nowa linia smartfonów LG próbuje przebojem wedrzeć się na rynek i odzyskać swoje należne miejsce wśród potentatów- takich jak Samsung oraz Apple. Koreańczycy wprowadzili na rynek całą nową paletę telefonów, począwszy od LG Swift L3, kończąc na LG Swift True HD LTE, który w domyśle ma konkurować z najlepszymi. Recenzujemy jednak telefon nie najgorszy, ale należący do średniej półki smartfonów. Jest nim LG Swift L5.

LG SWIFT L5 BLACK

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • cena
  • 4 cale ekran
  • obudowa
  • 4.0 Ice Cream Sandwich
  • NFC
WADY
  • specyfikacja
  • słaba rozdzielczość ekranu
  • 262 tyś kolorów to trochę mało...

Wygląd LG Swift L5

Wygląd LG Swift L5 sprawia wrażenie, że mamy do czynienia ze smartfonem z najwyższej półki. Bardzo dobrze spasowana obudowa, z chromowanymi wstawkami oraz odpornym „na wypadnie z rąk” tylnim panelem. Duży ekran o przekątnej 4 cale, o jednak dość skromnej rozdzielczości 320x480 pix. Wszystko to zaprojektowane w dość ciekawy i nowoczesny sposób.

Poznaj funkcje telefonów, o których nie wiedziałeś >>>

LG SWIFT L5

Specyfikacja

Specyfikacja L5 nie pozostawia złudzeń, że jednak mamy do czynienia z budżetową wersją tego producenta. Procesor o taktowaniu zaledwie 800 Mhz oraz 512 MB RAM pozwalają na podstawowe korzystanie z dobrodziejstw smartfona, jednak największą siłą w tym modelu jest system operacyjnyIce Cream Sandwich. LG wyposażyło swojego smartfona w wiele przydatnych funkcji.

Kupujesz budżetowy smartfon? Zobacz ten poradnik! >>>

LG SWIFT L5

Przede wszystkim w tryb NFC, gdzie dzięki specjalnym tagom możemy dowolnie konfigurować telefon, np. wchodząc do samochodu włączać nawigacje, przechodzić w tryby wibracji w nocy itd. Do zestawu L5 dołączona jest tylko jedna taka nalepka z tagiem. Szkoda, że jedna bo funkcji do konfiguracji tagów jest wiele.

Dodatkowo telefon wyposażony został jeszcze w usługę „QuickMemo”, która służy, krótko mówiąc, do rysowania na zrobionych przez siebie zdjęciach lub nawet w plikach tekstowych. Zastosowanie to mogliśmy zobaczyć kiedyś w reklamach Galaxy Note`a. Innowacją jest natomiast funkcja: „RemoteCall”, do podłączenia sie z serwisantem-opiekunem. Po podaniu jednorazowego hasła, ów serwisman łączy sie z naszym smartfonem i na miejscu pomaga nam w rozwiązaniu problemu, poprzez funkcje bezprzewodowego internetu. Oczywiście Lg posiada funkcje DLNA, dzięki której bez przeszkód wyślemy swój film na telewizor.

LG SWIFT L5

Multimedia

Multimedia to również mocna strona LG L5. Odczytuje praktycznie wszystkie dostępne pliki wideo, jak i audio- od Divie, po popularne Mp3 oraz WMA. Aparat 5.0 MP z wbudowanym Autofocusem oraz lampą LED robi zdjęcia bardzo przyzwoite, oddając kolory oraz kontrast, nawet przy zaciemnionych miejscach.

Podsumowując, LG Swift L5 to dobry stosunek cena/jakość. Najnowsze oprogramowanie to zdecydowany plus telefonu, niestety w parze nie idzie to ze specyfikacją, która odbiega standardami od najlepszych. Obawiam się, że ten model może dość szybko się zestarzeć, przez co dużo straci na swojej wartości. Jednak dla wymagających użytkowników Lg przygotowało cos zupełnie innego...

blog comments powered by Disqus