PODPOWIEDZI:

Recenzja VVVVVV – Ratujemy Załogę Statku Kosmicznego

Coraz więcej pojawia się gier mobilnych z większych platform. Tak też jest w przypadku dzisiejszego tytułu. Mowa tutaj o niezwykle popularnym VVVVVV. W pierwszej kolejności trafiła na Steam a teraz trafiła na Androida i iOS. Sprawdzimy jak radzi sobie kapitan na dotykowym ekranie.

Kruger&Matz KM1060

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Trudna
  • Sterowanie
  • Sekrety
  • Długa
  • Częste punkty zapisu
WADY
  • Brak nowości względem komputerowej wersji
  • VVVVVV powinna debiutować na platformach mobilnych

FABUŁA

W grze wcielamy się w postać kapitana Viridiana. W nieznany okolicznościach cała załoga statku kosmicznego zniknęła. Zadaniem gracza jest uratowanie tych nieszczęśników. Przyjdzie nam zwiedzić zróżnicowane lokacje jak i zebrać wiele sekretów. Więcej o historii możemy dowiedzieć się z komputerów jak i z rozmów z innym bohaterami.

VVVVVV

ROZGRYWKA

VVVVVV to typowa platformówka z elementami gry zręcznościowej. Poruszamy się po dużym statku kosmicznym w którym to jest wiele niebezpieczeństw. Naszym zadaniem jest omijanie przeszkód i uratowanie członków załogi. Każdy z nich znajduję się w innym lochu. Można powiedzieć, że to takie nawiązanie do gry Mario, gdzie księżniczka to była w innym zamku. Skoro jesteśmy przy cechach wspólnych, to także doszukałem się w grze Zelda. W VVVVVV także przemierzamy lochy, w których to ratujemy nieszczęśników.

VVVVVV

» Zobacz recenzję FRITZBOX 7272 - centrum inteligentnego domu!

GRAFIKA

Pomimo tego, że gra nie jest aż tak stara, posiada nienajlepszą grafikę. 8 bitowy styl na pewno uszczęśliwi wielu fanów tego gatunku. Osobiście ja nie popieram w tym przypadku tego entuzjazmu. Na ekranie dzieje się naprawdę bardzo dużo, jednak kolory mrugają jak na dyskotece. Najbardziej podobają mi się modele bohaterów, szczególnie kapitana Viridiana.

VVVVVV

STEROWANIE

Twórca w ręce graczy oddał aż trzy różne style sterowania. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Tak było w moim przypadku. Kierowanie na wirtualnych przyciskach przypadło mi do gustu. Postać znakomicie reagowała na moje komendy, grało mi się niezwykle komfortowo. Przy tak trudnej i wymagającej grze ten elementy rozgrywki nie zawiódł, za co należy się plus.

VVVVVV

[PODSUMOWANIE]

VVVVVV nie posiada rażących błędów. Jest to tytuł taki sam jak komputerowa wersja, tylko że dostępna na platformy mobilne. Można tutaj zarzucić autorowi, że nie postanowił dodać czegoś nowego. Poziomów, postaci, przedmiotów czy innej ekskluzywnej zawartości. Trochę też szkoda, że VVVVVV pojawia się dopiero teraz na Androidzie jak iOS. Jest to taki tytuł, który znakomicie by się sprawdził na tych platformach jeszcze przed premierą na Steamie. Mimo wszystko polecam ten tytuł wszystkim tym, którzy jeszcze nie mieli okazji zmierzyć się z tą grą. Osoby, które ukończyły już wcześniej komputerową wersję mogą także sprawdzić się na dotykowym ekranie.

Program testowano na tablecie: Kruger&Matz KM1060

VVVVVV

blog comments powered by Disqus
Recenzja VVVVVV – Ratujemy Załogę Statku Kosmicznego