PODPOWIEDZI:

Test smartfona Samsung Galaxy Y Duoz [GT-S6102]

Samsung Galaxy Y Duoz to pierwszy smartfon z palety Samsunga z obsługą dwóch kart na systemie Android. Oczywiście nie jest to w ogóle pierwszy w ofercie telefon z tej firmy z wejściem na dwie karty. Przedtem było kilka innych telefonów z tą funkcją, ale smartfon jest pierwszy.

Samsung Galaxy Y Duoz GT-S6102

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • obsługa dwóch kart sim
  • kompaktowe rozmiary
WADY
  • specyfikacja
  • słaby aparat
  • mały ekran o niskiej rozdzielczości

Samsung Galaxy Y Duoz wyposażony jest w pojemnościowy ekran o przekątnej 3,14 cala przy rozdzielczości 240x320. Niewiele jak dzisiejsze czasy, jednak do podstawowych funkcji smartfona spokojnie wystarczą, ponadto znajdzie się wielu użytkowników, którym do gustu przypadnie rozmiar telefonu. Jego wymiary to 109.8x60x11.98 mm, czyli dość kompaktowy.

Test smartfona Samsung Galaxy Y Duoz [GT-S6102]

Funkcje smartfona Samsung Galaxy Y Duoz

Procesor o taktowaniu 800 Mhz oraz 512 Mb RAM plasują ten telefon w segmencie smartfonów low-endowych. Jednak specyfikacja to nie jest kluczowy aspekt telefonu. Zdecydowany plusem jest obsługa dwóch kart sim, która wielu użytkownikom ułatwi życie. Sama obsługa kart sim jest banalnie prosta. Wystarczy zainstalować karty w gniazdach które znajdują się pod baterią. Po włączeniu telefonu na górnej belce umieszczonej na pulpicie odnajdziemy funkcje gdzie możemy dowolnie zamieniać karty, która aktualnie ma działać. Ponadto, telefon możemy dowolnie skonfigurować jeżeli chodzi o transmisje danych.

Test smartfona Samsung Galaxy Y Duoz [GT-S6102]

Dzięki tej funkcji z jednej karty możemy dzwonić a równocześnie z innej korzystać z internetu. Istnieje też jeszcze kilka funkcji, które pomogą użytkownikowi w identyfikacji z której karty aktualnie działamy np. zmiana tapety pulpitu w zależności jaka karta ustawiona jest jako „pierwsza”.

Opłacalność zakupu smartfona z Chin - Zobacz naszą analizę! >>>

Galaxy Duoz nie jest też kombajnem multimedialnym. Posiada aparat tylko o rozdzielczości 3 mpix bez dodatkowej lampy LED oraz bez autofocusa. W zestawie nie ujrzymy również słuchawek. Oczywiście zostały zachowane wszystkie opcje Androida oraz nakładki TouchWizz, czyli bardzo przejrzysty odtwarzacz muzyki, oraz dość szybkie działanie internetu wraz z dobrą obsługa ekranu multitouch.

Test smartfona Samsung Galaxy Y Duoz [GT-S6102]

Podsumowanie testu smartfona Samsung Galaxy Y Duoz

Podsumowując. Samsung Galaxy Y Duoz to smartfon z podstawowymi funkcjami oraz przystępną specyfikacją dysponujący bardzo przydatna dla niektórych funkcją obsługi dwóch kart sim. Polecam osobom, które korzystają z dwóch sieci lub osób które maja numery prywatne oraz służbowe. Dzięki temu oszczędzą trochę czasu i miejsca w swoich kieszeniach oraz torbach.

blog comments powered by Disqus
Test smartfona Samsung Galaxy Y Duoz [GT-S6102]