PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

[Test] Samsung Galaxy S III aktualizacja Androida 4.1 Jelly Bean

24 września 2012 roku Samsung zrobił nie lada niespodziankę polskim użytkownikom Galaxy S III. Jako jedyni na świeci mogą zaktualizować swoje urządzenia do najnowszej wersji Androida 4.1 Jelly Bean.

Samsung GALAXY S III I9300

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  WADY

   Najnowsza wersja tego systemu operacyjnego przyniosła kilka istotnych zmian. Oczywiście poprawiono samą wydajność smartfona. Choć przy tak potężnym sprzęcie, gołym okiem nie da się stwierdzić czy telefon pracuje szybciej czy wolniej w stosunku do poprzedniej wersji 4.0. Najważniejsze zmiany jednak nastąpił w samym interfejsie urządzenia.

   Otrzymaliśmy nowe funkcje takie jak Google Now. Oferuję ona użytkownikom niezbędne informacje o pogodzie, korkach, rozkładach jazdy. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym. Przykładowo jeżeli wsiadamy do samochodu od razu uruchamia na się funkcja „ruch” gdzie możemy zobaczyć jak wygląda droga do naszej pracy, gdzie aktualnie znajdują się korki oraz utrudnienia na drogach. Podobnie wyglądają inne funkcje:

   • Pogoda - pokazuję pogodę w lokalizacji której się znajdujemy
   • Lotnisko – podaje aktualne plany lotów, zanim wjedziemy na lotnisko
   • Miejsca – Pokazuje ciekawe miejsca w pobliżu
   • Transport Publiczny – karta pojawia się w pobliżu dworców kolejowych oraz przystanków autobusowych
   • Sport – podaje wyniki meczów swojej ulubionej drużyny
   • Tłumaczenie – pokazuję podczas podróży pomoc przy tłumaczeniu
   • Waluta – aktualnie przelicza nam walutę własną podczas podróży
   • Godzina w domu – pojawia się podczas podróży w innej strefie czasowej

   Kolejna ciekawa opcją jest „Tryb blokowania”. Ta funkcja pozwala zablokować połączenia przychodzące, powiadomienia, alarmy i wskaźniki LED przez określony czas i tylko od wybranych lub wszystkich użytkowników. Użytkownicy otrzymują też unowocześnioną funkcję „Pop up play”, dzięki któremu mogą oglądać wideo w dowolnej części ekranu telefonu, jednocześnie korzystając z innych aplikacji. Teraz możliwa jest także zmiana wielkości okna odtwarzacza, pauza i zamknięcie okna jednym dotknięciem. Do funkcji kamery wideo dodano funkcję pauzy, która pozwala użytkownikom tworzyć ciągłe nagrania, jednak rejestrujące tylko pożądane momenty. Podobnie jak w zwykłej kamerze wideo, nagranie można w łatwy sposób wstrzymać i wznowić. Dodatkowo został utworzony tryb ułatwienia dla ekranu startowego - użytkownicy mają dostępne duże i czytelne widżety na ekranie głównym, które zapewniają szybki i prosty dostęp do często używanych aplikacji i kontaktów.

   Podsumowując Jelly Bean to bardzo udana aktualizacja na urządzenia z systemem Android. Smartfony staja się coraz bardziej inteligentne, wyprzedzając nas o krok. Szkoda, że to wszystko okupione jest pełną inwigilacją Google w nasze życie. Co gorsza z uśmiechem na twarzy godzimy się na to.

   blog comments powered by Disqus
   [Test] Samsung Galaxy S III aktualizacja Androida 4.1 Jelly Bean