PODPOWIEDZI:

Sony Xperia Sola [TEST]

Sony Xperia Sola to kolejny smartfon japońskiego producenta. Aktualnie rodzina Xperia rozrosła się już do pokaźnych rozmiarów. Czy każdy smartfon Sony jest taki sam? Przekonajmy się.

Sony Xperia sola

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobre parametry techniczne
  • Wysokiej klasy aparat
  • Dobrej jakości dźwięk
WADY
  • obudowa

Xperia Sola to jeden z ciekawszych smartfonów, który pojawił się ostatnio na rynku. Zasługą popularności tego modelu jest niewątpliwe specyfikacja. Dwurdzeniowy procesor 1 GHz oraz 512 MB RAM stawiają go w pierwszym rzędzie z Xperią U , z Galaxy Ace 2 oraz Galaxy S Advance.

w3

w5

w6

Ekran o przekątnej 3,7 cala i rozdzielczości 480x854 pix wyposażony w technologię Bravia Engine jest standardem w swojej klasie. Na uwagę zasługuje funkcja "floating touch". Dzięki tej opcji możemy korzystać ze smartfona nie dotykając go wcale!

w1

Zdecydowanym minusem Xperia Sola jest obudowa. Tym razem zastosowano obudowę w pełni rozbieralną. Jednak jest bardzo źle spasowana oraz sprawia wrażenie bardzo tandetnej. Po za tym potrafi się wysunąć z zatrzasków podczas korzystania. Zdecydowanie najgorszy smartfon Sony jeżeli chodzi o wykonanie.

Jak robić efektowne zdjęcia Selfie? >>>

w2

Multimedia w telefonie stoją na wysokim poziomie. Xperia Sola tak jak inne smartfony tego koncernu, świetnie grają oraz robią zdjęcia. Szczególnie aparat o rozdzielczości 5 Mpix z wbudowanym autfocusem nie zwiedzie nawet najbardziej wymagających fotografów-amatorów. Dźwięk również stoi na przyzwoitym poziomie. Xperia głośno i wyraźnie gra na głośnikach jak i na słuchawkach. Szkoda, że nie zastosowano głośników stereo. Oczywiście smartfon ma możliwość nagrywania filmów z rozdzielczości HD jak i odtwarzanie wszystkich dostępnych plików video zakodowanych w różnych formatach.

Podsumowując, Sony Xperia Sola to kolejny ciekawy smartfon na rynku. Staje się ciekawą alternatywą dla Xperii U która ma 0,2 cala mniejszy ekran, oraz brak slotu na kartę pamięci. Czy jednak to jest element decydujący o wyborze? Moim zdaniem nie koniecznie, wielu z przyszłych klientów weźmie pod uwagę staranność wykonania, którym Xperia Sola niestety "nie grzeszy".

blog comments powered by Disqus