PODPOWIEDZI:

Nokia Lumia 800 [TEST]

Nokia Lumia 800 miała za zadanie wypromować Windowsa Phone oraz wyciągnąć Nokie z dołka do jakiego wpędził ją Android. Nowa stylistyka, dobre parametry oraz nowy system operacyjny, to wszystko miało zapewnić sukces. Czy się udało?

NOKIA LUMIA 800

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Obudowa polikarbonowa
  • Profilowane szkło na ekranie
  • Szybkie działanie
  • Dobry aparat 8,1mpix Carl Ziss
  • Darmowa nawigacja na cały świat, działająca w trybie offline
WADY
  • Brak slotu na karty pamięci
  • Brak aktualizacji do Windows 8
  • Bluetooth, którym nie można przesyłać plików

Smartfon fińskiego producenta, który premierę miał w październiku 2011 roku, odznacza się nietuzinkowym wyglądem. Cała obudowa wykonana jest z odpornego na zarysowania polikarbonu. Dizajn został tak zaprojektowany aby Lumii nie pomylić z innymi samrtfonami. Ostre krawędzie oraz wyprofilowany ekran o przekątnej 3,7 cala zrobiony w technologii Clear Black to elementy charakterystyczne tego smartfona. Podzespoły umieszczone też nie należą do najgorszych. Oczywiście jednordzeniowy procesor 1 GHz, który do pomocy ma 512 MB RAM, nie budzi respektu w dzisiejszych czasach. Wspomnieć trzeba jednak, że Lumia pracuje na Windows Phone 7,5 który nie potrzebuje procesorów dwurdzeniowych do prawidłowego działania. Lumia działa błyskawicznie, ekran dotykowy jest bardzo czuły, a system Windows nie namyśla się długo aby wykonać polecenie przez nas wskazane.

Zestawienia najlepszych smartfonów >>>

w1

Multimedia w Lumii 800 to kontynuacja najlepszych wspaniałych tradycji. Od zawsze telefony Nokii charakteryzowały się dobrymi aparatami oraz odtwarzaczami muzyki. Nie inaczej jest tutaj. Aparata o rozdzieczości 8,1 Mpix z optyka Carl Ziess, autofocusem, stabilizacją obrazu oraz dual-ledem to klasa sama w sobie. Bardzo dobre jakościowo zdjęcia potęguje świetny ekran. Oczywiście nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p nie stanowi problemu. Muzyka w połączeniu z dobrymi słuchawkami w zestawie nie pozostawia złudzeń. Lumia 800 to jedne z lepszych muzycznych smartfonów na rynku. Dla wielu klientów minusem jest brak slotu na kartę pamięci, jednak Lumia 800 wyposażona jest w 16 GB pamięci wewnętrznej, a w późniejszych wersjach nawet 64 GB, przyznajmy że jest to ogromna ilość danych dla telefonu komórkowego.

tył

Nokia podejmując współprace z Microsoftem chciała dać alternatywę posiadaczom telefonów z systemem Android. W perspektywie roku, od premiery urządzenia, udało im się to. Lumie stały się popularne oraz mało awaryjne, z szybkim systemem operacyjnym. Do Windowsa przekonali się również deweloperzy. Programując coraz to nowe aplikacje na ten system. Wszystko zmierza w dobrym kierunku, gdyby nie deklaracja szefów Nokii. Całkiem niedawno otrzymaliśmy zapewnienie, że Lumia 800, flagowy model Nokii, nie otrzyma update`u do najnowszej odsłony Windowsa 8. Po roku od premiery Nokia i Microsoft przestają wspierać model telefonu, który przyniósł im jak na razie- największą popularność. Nokia Lumia 800 wprowadziła mobilnego Windowsa do wielu domów na cały świecie. Teraz pozostawia ich samych sobie, tłumacząc że jest zbyt słabym smartfonem aby obsłużyć najnowszy system operacyjny Microsoftu – Windows 8. Co prawda zapowiedziana została aktualizacja systemu w Nokiach. Interfejs zostanie zbliżony do „ósemki” oraz zostaną dodane opcje oraz aplikacje, które otrzymamy w Windowsie 8, jednak to za mało i niedosyt pozostaje.

dół

Ceny Lumia 800 przed premierą najnowszych zabawek Nokii – 820 oraz 920 stają się bardzo atrakcyjne. Za nieco ponad 1000 zł otrzymamy solidnego smartfona- z szybkim systemem operacyjnym oraz darmową nawigacją. U operatorów te ceny stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. Czy warto jeszcze kupić Lumie? Oczywiście! Dostajemy porządny sprzęt, który spełni wymagania wszystkich którzy oczekują od smartfona szybkiego działania, dobrych jakościowo zdjęć, odtwarzacza muzyki oraz komfortu przeglądania internetu. Wszystko w fajnym innowacyjnym „opakowaniu” . Minusów jest mało jednak te, które się pojawiły nie powinny zbytnio przeszkadzać przyszłym użytkownikom.

blog comments powered by Disqus