PODPOWIEDZI:

Edifier S2000 [TEST]

Edifier S2000 to zestaw audio kierowany dla wymagających użytkowników oczekujących wysokiej jakości dźwięku za rozsądną cenę. Czy tak jest w rzeczywistości?

Edifier S2000

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wysoka jakość wykonania
 • Intuicyjna obsługa
 • Wbudowany DAC Burr-Brown BB1732
 • Możliwość współpracy z 4 źródłami dźwięku
 • Bardzo jasny i klarowny dźwięk tonów średnich i wysokich
 • Szeroka scena muzyczna
 • Bardzo czyste wokale
WADY
 • Brakuje tonów niskich
 • Dołączone okablowanie średniej jakości

Zestaw stereo Edifier S2000 tworzą dwie dwudrożne kolumny o mocy 40W (RMS) każda oraz osobny wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym (DAC) Burr-Brown BB1732. Zewnętrzny blok wzmacniający wykonany jest z błyszczącego plastiku wysokiej jakości oraz aluminium. Całość jest dwudzielna i tworzy wizualnie dwa osobne elementy.

z maskownicami

bez maskownic

dac

Kolumny wykonane zostały z płyty wiórowej – tańszej od czystego drewna, jednak dającej również bardzo dobrej jakości brzmienie. Kolumny wykończone są okleiną w kolorze fortepianowej czerni. Trzeba oddać producentowi, że wykończenia są wysokiej jakości i obcując z S2000 mamy wrażenie użytkowania kolumn przynajmniej o klasę wyższych. Każdy szczegół został zaprojektowany i wykonany z dbałością o szczegóły. Bardzo ciekawy, a jednocześnie przykuwający efekt dało białe wykończenie frontu kolumn, ładnie kontrastującego z pozostałą częścią.

k1

Głośnik średnio i nisko tonowy posiada średnicę 11,5cm i jest to konstrukcja 6Ω. Zawieszenie membrany, mimo iż gumowe, jest bardzo miękkie i zapewnia odpowiednią sprężystość głośnika. Poniżej znajduje się jeden podłużny otwór bassreflex. Głośnik wysokotonowy umieszczony pionowo nad średnio/niskotonowym posiada średnicę zaledwie 2,7cm.

twitter

otwór bassreflex

Wzmacniacz niewielki, ale o dość pokaźnej mocy 150W, sprawia wrażenie solidnej konstrukcji.

dac

Front prosty i czytelny wyposażony został w dwa regulatory tonów niskich i wysokich. Tuż obok znajduje się potencjometr wyposażony dodatkowo w silniczek. Podczas regulacji głośności pilotem zmienia się również położenie potencjometra na wzmacniaczu.

potencjometry

Niewielkie przyciski pozwalają na pełną i nieskomplikowaną obsługę urządzenia – zmianę źródła dźwięku oraz aktywację funkcji BYPASS. Funkcja ta pozwala na ominięcie regulatorów barw – dźwięk słyszymy tak, jakby bas i tony wysokie nie były w ogóle regulowane.

guziki

Tył wzmacniacza jest równie prosty jak i front. Od góry do dyspozycji użytkownika są wejścia pozwalające na obsługę do czterech urządzeń jednocześnie:

tył

 • dwa wejścia analogowe (2x2RCA oznaczone jako AUX oraz CD)
 • dwa wejścia cyfrowe optyczne i coaxial

wyjścia

Poniżej dostępny jest główny włącznik/wyłącznik urządzenia oraz wejście zasilające standardowym kablem dwużyłowym. Po prawej stronie mamy cztery gwintowane zaciski.

włącznik

Możliwość podłączenia S2000 do czterech źródeł jednocześnie czyni produkt Edifier uniwersalnym. Produkt był testowany na różnych źródłach i z użyciem różnych podłączeń. Jako źródła dźwięku użyto:

 • Komputera PC wyposażonego w kartę dźwiękową Creative X-Fi Xtreme Audio (podłączenie z wykorzystaniem wyjścia optycznego)
 • Odtwarzacza CD Sony CDP-750 (podłączenie cyfrowe COAXIAL oraz analogowe RCA)
 • Odtwarzacz DVD Panasonic DVD S42 (podłączenie analogowe RCA)

Albumy jakie użyto do odsłuchu:

 • Shakira – She Wolf

 • Classic More Taste And Flavour (kolekcja muzyki klasycznej)

 • Adele - 21

 • Celine Dion – My Love Essential Collection

 • ATB – Distant Earth

 • Linkin Park – A Thousand Suns

 • Beyonce – 4

 • Pink Floyd – The Wall

Według informacji producenta kolumny wymagają „wgrania się”, albo inaczej wygrzania przez okres około miesiąca w trybie 2-3 godzin pracy codziennie na różnych gatunkach muzyki. Dopiero po tym okresie kolumny uzyskują swoje faktyczne brzmienie. Produkt dostarczony do testów był fabrycznie nowy, nigdy wcześniej nie używany. Moje zdziwienie było tym bardziej duże kiedy podłączony surowy zestaw już zagrał praktycznie doskonale. Po procesie wygrzania poprawie uległy praktycznie tylko tony niskie. Bas stał się troszkę głębszy i dalsza ocena oparta jest właśnie na ocenie dźwięku już wgranych kolumn.

ustawienie pion

Największe wrażenie podczas odsłuchu każdego z albumów zrobiła na mnie szeroka scena muzyczna. Tony wysokie i średnie są bardzo czyste i szczegółowe. Poszczególne instrumenty są wyraźnie słyszalne. Wokal wyraźnie ukierunkowany i czysty – wysunięty najczęściej na pierwszy plan. Średnica jest czysta i jak na niewielkie głośniki szeroka. Cierpi na tym jednak dół, któremu troszkę brakuje. Bas mógł by schodzić niżej co przydaje się zarówno w muzyce rockowej jak i klubowej. Możliwość zmiany barwy potencjometrem daje tylko niewielką poprawę, a dodatkowe podkreślenie np. programowe basu powoduje niemiłe „burczenie” głośnika, a bas gubi się całkowicie. Twittery sprawdzają się znakomicie.

Edifier S2000 jest jednym z niewielu zestawów stereo w cenie do 1500zł, który moim zdaniem poradził sobie doskonale z muzyką klasyczną. Utwory Mozarta, Vivaldiego czy Straussa wypełniają przestrzeń, a słuchacza przenoszą z ciasnego pokoju do ogromnej sali koncertowej i to tylko za sprawą dwóch 40W kolumienek! Momentami zwłaszcza w „ostrzejszych” kawałkach brakuje również zejścia, ale pozostałe doskonale klarowne części pasma nadrabiają.

Podsumowując Edifier S2000 jest zestawem stereo godnym uwagi i to nie tylko ze względu na bogate wyposażenie i niebagatelny wygląd. Stereo wykonane jest z dbałością o szczegóły i nie traci na tym również jakość dźwięku. Muzyki słucha się z nieskrywaną przyjemnością, a moc kolumn jest wystarczająca do nagłośnienia średniej wielkości pomieszczenia.

Zdaniem naszej redakcji kolumny Edifier S2000 zasługują na bardzo dobrą ocenę 4,5 gwiazdek.

blog comments powered by Disqus