PODPOWIEDZI:
HIT Dnia - promocje w sklepie RTV Euro AGD

Cabletech URZ0191 tuner DVB-T [TEST]

W dniu publikacji tego testu na części Polski (głównie województwo lubuskie) dostępny jest tylko sygnał telewizji naziemnej cyfrowej. Zapraszamy do testu jednego z topowego tunera DVB-T firmy Cabletech.

Cabletech tuner cyfrowy DVB-T URZ0191

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Niewielkie rozmiary
  • Duża ilość złączy pozwalająca na podłączenie dekodera zarówno do nowoczesnego, jak i starszego telewizora
  • Łatwa obsługa
  • Szerokie możliwości wykorzystania
  • Obsługa HUB USB pozwalająca na jednoczesne podłączenie odbiornika InViev i na przykład pendrive`a
  • Umożliwia nagrywanie jednego programu i równoczesne oglądanie innego w ramach jednego multipleksu
  • Wygodny w obsłudze pilot
  • Zapisany materiał można bez trudu otworzyć również na PC
WADY
  • Brak

Cabletech URZ0191 to tuner o dużych możliwościach, to urządzenie, które ma nie tylko umożliwić odbiór naziemnej telewizji cyfrowej. Jednym z mocnych punktów tunera jest dołączony odbiornik InView umożliwiający dzięki sieci WiFi, korzystanie z zasobów Internetu na ekranie komputera. Podłączenie urządzenia możliwe jest dzięki obecności portu USB na froncie dekodera. Pełna specyfikacja techniczna prezentuje się następująco:

spec

Podłączenie urządzenia i jego wstępną konfigurację mogą Państwo oglądać w osobnym VideoPoradniku do czego gorąco zachęcamy.

Cabletech URZ0191 zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Tuner jest nieduży więc bez problemu znajdziemy dla niego miejsce. Dzięki dużej ilości złączy wejść/wyjść możemy podłączyć tuner do nowoczesnych telewizorów złączem HDMI, jak i do starszych odbiorników korzystając ze złącz RCA (Cinch).

tył

Ważnym elementem jaki dostajemy z samym urządzeniem jest osobny odbiornik InView podłączany do portu USB urządzenia. Dzięki możliwości pracy w sieci WiFi zyskujemy dostęp do aplikacji multimedialnych na ekranie naszego telewizora. Podczas testów większość sprawdzała się bez zastrzeżeń, jedną uwagę mam tyko do dostępu iPla – dekoder wyświetlał cały czas informację, iż żądana usługa będzie „dostępna wkrótce”. Natomiast bez problemu możemy korzystać z pozostałych aplikacji.

inview

Uważny czytelnik zauważył, że URZ0191 ma dostępny jedynie jeden port USB na froncie. Tuner nie posiada też wbudowanego dysku pozwalającego na zapis materiału. W takiej sytuacji niezbędne jest skorzystanie z HUB`a USB. I tu dobra wiadomość produkt Cabletech radzi sobie z tym zadaniem bez problemu i nawet pasywne HUBy zasilane tylko ze złącza USB działają bez problemu. Dzięki niedrogiemu urządzeniu mamy więc możliwość podłączenia jednocześnie odbiornika InView oraz na przykład zewnętrznego dysku twardego, bądź pendrive.

tu1

Po podłączeniu dodatkowego źródła pamięci oraz odbiornika InView z niewielkiego tunera w łatwy sposób zrobimy zaawansowany tuner telewizji cyfrowej.

Produkt Cabletech obsługuje zewnętrzne nośniki pamięci na 1TB. Moim zdaniem jest to ilość więcej niż wystarczająca. Podczas testów zrobiłem eksperyment, w którym nagrałem 5minut nagrania w jakości FullHD (1920x1080pikseli) i sprawdziłem ile nagranie zajęło pamięci. Tutaj spotkały mnie dwa miłe zaskoczenia. Pierwsze to niewielka ilość zajętego miejsca. Nagranie 5min materiału potrzebowało niecałe 90MB pamięci! Drugim zaskoczeniem była bezproblemowa możliwość odtworzenia materiału na komputerze PC. Pliki kodowane w formacie MPEG-2 odtworzył nawet systemowy MediaPlayer (i to oczywiście w jakości FullHD).

Przy zainstalowanej pamięci mamy również możliwość zastopowania danego materiału, a potem jego dalszego odtworzenia.

Posiadacz URZ0191 może w jednym czasie nagrywać program na jednym kanale i oglądać drugi. Jest jednak jeden warunek – kanały muszą należeć do tego samego multipleksu. W przeciwnym razie użytkownika zaskoczy komunikat o niewystarczającej ilości danych.

Korzystając z urządzenia Cabletech użytkownik ma pełną możliwość wykorzystania potencjału, jaki niesie ze sobą naziemna telewizja cyfrowa, a nawet więcej. Zdaniem naszej redakcji, biorąc pod uwagę również cenę urządzenia, to zasługuje na pełne 5 gwiazdek.

blog comments powered by Disqus
Cabletech URZ0191 tuner DVB-T [TEST]