PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja na sprzęt AGD i RTV

iPhone 5 [TEST]

Dwunastego dnia września 2012 roku, wszystkie oczy telekomunikacyjnego świata zwrócone były w kierunku słonecznej Kalifornii. Tego dnia zaprezentowano kolejną odsłonę najpopularniejszego smartfona na rynku – Iphone`a 5 .

Apple iPhone 5

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wysokiej jakości obudowa
  • Dobry odtwarzacz muzyki
  • Obsługa internetu
  • iOS
WADY
  • Problem z ekranem
  • Słaby aparat

Niewątpliwie nie ma takiego telefonu na świecie, który w takim stopniu elektryzowałby wielbicieli elektronicznych gadżetów. Apple Iphone 5 przeszedł metamorfozę, jednak nie jest skokiem w przyszłość jak nas zdążyło przyzwyczaić Apple. Nowy Iphone jest większy od swojego poprzednika. Postanowiono umieścić w nim 4 calowy ekran o rozdzielczości 640x1136 pix. Sam ekran zrobiony jest oczywiście w technologii „Retina”, który w fantastycznie żywy i realistyczny sposób odzwierciedla kolory.

iPhone 5 [TEST]

Dizajn smartfona nie różni się od swojego poprzednika. Nadal widzimy albuminową obudowę z eleganckimi wstawkami szkła. Tego ostatniego materiału jest jednak zdecydowanie mniej niż w Iphone 4s. Tylną pokrywę zastąpiło surowe aluminium jednak już bez samej szklanej powłoki. Dodatkowo smaczku całej obudowie nadają ścięte krawędzie wykonane, jak pisze producent, diamentowym ostrzem.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

iPhone 5 [TEST]

Specyfikacja jednak to nie jest najmocniejsza część Iphone`a 5, porównując smartfony innych marek. Dwurdzeniowy procesor Apple A6, taktowany ze zmiennym zegarem od 800 do 1300 MHz oraz czterordzeniowy procesor graficzny PowerVR SGX 543 MP3. Wszystko współgra ze sobą doskonale dzięki 1 GB RAM .

iPhone 5 [TEST]

Multimedia, jak to w Iphonie, stoją na bardzo wysokim poziomie. Aparat iSight o rozdzielczości 8 Mpix z autofocusem, stabilizacją obrazu, robi doskonałe zdjęcia. Szczególnie możemy docenić je po zmroku, nie widzimy wtedy praktycznie różnic pomiędzy tym co widzieliśmy „na żywo” oraz tym co nam się wyświetliło na ekranie. Jednak nie obyło się też bez problemów. Robiąc zdjęcie Iphonem pod odpowiednim nachyleniem pod światło, zdjęcia wychodzą fioletowe...niedopatrzenie? czy poważny błąd? Apple milczy na ten temat.

iPhone 5 [TEST]

Muzykę odhaczamy ponownie na plus. Zdecydowanie nadal najlepszy odtwarzacz muzyczny na rynku i do tego niesamowity czysty dźwięk płynący z głośnika wbudowanego oraz słuchawek.

Dostęp do Internetu to też komfort oraz wygoda w użytkowaniu. Strony wczytują się w mgnieniu oka. Jednak wydłużony ekran nie pozwala na dłuższe czytanie rozbudowanych tekstów. Brakuje funkcji dopasowywania tekstu do ekranu, taką funkcja może poszczycić się HTC. Po za tym nie mamy wiele do zarzucenia, wszystkie dostępne funkcje przeglądarkowe są i działają – no może po za flashem, od którego Apple już dawno się odciął.

iPhone 5 [TEST]

System iOS w wersji 6 został nieco odświeżony w porównaniu do poprzednika. Dodano kilka usprawnień oraz mało znaczących funkcji. Największą i najbardziej rzucającą się w oczy jest funkcja aparatu, który możemy uruchomić wprost z „zablokowanego” ekranu. Wystarczy przesunąć palec z dołu do góry w momencie kiedy chcemy odblokować ekran.

iPhone 5 [TEST]

Pora na minusy, jest ich kilka. W pierwszej kolejności to ekran. Poprzednie odsłony Iphone`a charakteryzowały się perfekcyjną obsługą ekranu. Tutaj zdarzyło się kilka razy, że ekran nie reagował lub uruchamiał funkcje obok tej którą zamierzaliśmy włączyć. Krok w tył? Zdecydowanie. Kolejnym minusem jest aparat którego działanie opisałem powyżej. Mam nadzieję, że te błędy zostaną naprawione w kolejnych aktualizacjach systemu, bo z nimi telefon nie zbliży się do czołówki rankingów najlepszych smartfonów.

iPhone 5 [TEST]

Podsumowując, Iphone 5 to solidny sprzęt. Nie doszło do rewolucji jednak firma z Cupertinio cały czas trzyma fason nie schodząc poniżej pewnego poziomu. Największą wadą jest oczywiście cena. Okolice 3000 zł za najsłabszą 16 GB wersje oraz 4000 zł za wersje 64 GB to zdecydowanie za dużo. Innego zdania jest jednak reszta świata, gdzie Iphone cały czas dzieli i rządzi nie oglądając się na konkurencję.

blog comments powered by Disqus