PODPOWIEDZI:

Farming Simulator 2013 [GRA PC]

Seria Farming Simulator cieszy się niesłabnącą popularnością a edycja 2013 pokazuje prawdziwą klasę. Gra jest wciągająca i dopracowana, każdy gracz znajdzie w niej coś dla siebie. Zapraszamy na recenzję Farming Simulator 2013.

Farming Simulator 2013

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • wciągająca
  • dopracowana
  • ogrom sprzętu rolniczego
  • przystępna cena
WADY
  • drobne błędy zdarzają się w grze

FS2013

Farming Simulator 2013 jest ciekawą propozycją dla wszystkich graczy, którzy marzyli kiedykolwiek o posiadaniu własnej farmy, hodowaniu zwierząt oraz doglądaniu plonów na swoich polach. Grę w Polsce wydał CD Projekt (cdp.pl), natomiast premiera miała miejsce 25 października 2012 roku.

FS2013

FS2013

Rozpoczynając naszą przygodę mamy do dyspozycji niewielką farmę, wraz z podstawowym sprzętem rolniczym, który jest niezbędny aby zacząć zabawę. W zależności od wybranego poziomu trudności mamy także na starcie pewną sumę gotówki. Tuż obok naszej farmy znajduje się także małe poletko z gotowym do zbioru zbożem. Możemy od razu wsiąść na kombajn i ciężko popracować w polu.

FS2013

FS2013

Od pierwszych chwil gra zaskakuje bardzo pozytywnie. Uruchamiając maszynę słyszymy realistycznie odwzorowane dźwięki, a maszyny mają często po przynajmniej kilka funkcji. Jak to w symulatorze poza widokiem z zewnątrz pojazdu możemy także włączyć widok z kabiny. Pozwala się lepiej wczuć w wykonywaną pracę jednak jest moim zdaniem mniej praktyczny. W przypadku obu widoków kamerę możemy obracać swobodnie za pomocą myszki, co umożliwia nam dobre rozeznanie się w terenie i precyzyjne manewrowanie. Nasz pojazd posiada też oświetlenie zewnętrzne, musimy je włączyć samemu. Są to światła robocze (błyskowe, pomarańczowe lampki) oraz oczywiście reflektory pojazdu, oświetlające drogę w nocy. Co ciekawe kiedy idziemy pieszo naszym rolnikiem to również jest on wyposażony w latarkę, dzięki czemu możemy oświetlić sobie ciemne ścieżki. Gra posiada kilka małych niedoróbek, ale mało który produkt jest ich pozbawiony. Przykładem może być zawieszanie się pojazdów na słupach. Jeśli skręcimy zbyt ciasno i pojazd zahaczy się na przeszkodzie to marne szanse na wyjechanie o własnych siłach. Można wtedy staranować go innym pojazdem aby oswobodzić, gra nie ma modelu uszkodzeń więc maszyny się nie niszczą. Także przypadkiem nie rozjedziemy żadnego niewinnego przechodnia. Sam model jazdy również jest prosty, jednak czuć różnicę w prowadzeniu większych, powolnych maszyn z tymi, które osiągają większe prędkości i łatwo się nimi manewruje.

FS2013

Oczywiście aby zarobić pieniądze na uprawie pola trzeba je czymś obsiać. Przed tą czynnością należy jeszcze potraktować pole pługiem bądź kultywatorem. Spulchniona ziemia jest gotowa do obsiania, możemy siać przeróżne rzeczy od zbóż aż po ziemniaki. Wybór należy do nas, jednak do różnych prac mamy odmienne maszyny, dlatego ziemniaków nie posadzimy siewnikiem do zboża, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. A robimy to w sklepie. Oferta sklepu zajmuje kilkanaście stron, największy wybór jest w ciągnikach ale również do naszej dyspozycji jest mnóstwo maszyn do zadań specjalnych (kosiarki, opryskiwacze, ładowarki), a także bogata oferta akcesoriów do tych maszyn. Poza tym możemy kupować także zwierzęta hodowlane. Kiedy nabędziemy już odpowiedni sprzęt i zasiejemy coś na polu pozostaje już tylko dokonać oprysków i poczekać aż coś nam urośnie. I wtedy koło się zamyka. Wsiadamy na kombajn lub inną, potężną maszynę w zależności od tego co zbieramy i zapełniamy nasze przyczepy plonami. Następnie wszystko składujemy w odpowiednich magazynach a gdy przyjdzie na to czas możemy sprzedać nasze plony jak i również niepotrzebne maszyny. Gotówkę pozyskać możemy także wykonując misje, pojawiające się co jakiś czas. Możemy je odrzucać ale kiedy się jakiejś podejmiemy to na nasze konto może wpaść okrągła sumka. Misje polegają na przykład na skoszeniu trawy we wskazanym miejscu lub dostarczeniu z jednego punktu do drugiego towaru ładowaczem z widłami .

FS2013

Podsumowując, Farming Simulator 2013 jest grą prostą w obsłudze a jednocześnie bardzo wciągającą i sprawiającą dużo radości z grania. Grafika i dźwięki w grze są dobre a wymagania sprzętowe nie są wygórowane. Świetnie bawić się przy grze będą tak samo młodsi jak i starsi gracze. Ostatnim atutem jest przystępna cena gry. Od portalu VideoTesty.pl Farming Simulator 2013 dostaje wysoką ocenę oraz rekomendację.

Gra Farming Simulator 2013 dostępna jest na: PC, Xbox 360, PS3 Wymagania sprzętowe wersji PC:

  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP(SP3)Vista(SP2)/7

Cena wersji PC - ok 65zł

blog comments powered by Disqus
Farming Simulator 2013 [GRA PC]