PODPOWIEDZI:

Google Nexus 4 [TEST]

Google Nexus 4 jest pierwszym urządzeniem typu Nexus stworzonym przez LG. Ma wiele wspólnego z modelem LG Optimus G, ale fani Nexus'ów z pewnością zauważą różnice.

Google Nexus 4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Zawsze aktualny system Android
  • Wyświetlacz 4,7"
  • Czterordzeniowy procesor
  • Aż 2GB wbudowanej pamięci RAM
WADY
  • Brak gniazda microSD
  • Brak LTE i GLONASS

Google Nexus 4, zapowiedziany na listopad 2012 roku.

3

Google Nexus 4 jest pierwszym urządzeniem typu Nexus stworzonym przez LG. Ma wiele wspólnego z modelem LG Optimus G, ale fani Nexus'ów z pewnością zauważą różnice. To co najbardziej odróżnia modele Nexus od innych urządzeń z systemem Android, to oprogramowanie.

Smartfony Nexus dostępne są bez dodatków i nakładek operatorów i producentów, i są to zawsze pierwsze urządzenia otrzymujące aktualizacje do nowych wersji Androida. Nexus 4 to potężna bestia, z cztero-rdzeniowym procesorem 1.5 GHz i imponującą ilością 2 GB pamięci RAM.

1

Posiada duży 4,7" wyświetlacz true HD o rozdz. 768 x 1280 pikseli,8-megapikselowy aparat główny i 1,3-megapikselowy aparat dodatkowy do wideorozmów.

Dobór budżetu do zakupu urządzenia mobilnego >>>

5

Nexus 4 obsługuje również NFC i ładowanie bezprzewodowe. Pamięć wewnętrzna jest mocno ograniczona, miedzy dwoma wersjami: 8GB i 16GB. Nie ma informacji o gnieździe kart microSD, i szczerze mówiąc pamięć wbudowana może nie wystarczyć w tak wysokiej klasy urządzeniu, jak to.

System operacyjny to Android 4.2 "Jelly Bean"

Jak robić dobre Selfie - Praktyczne rady >>>

2

  • Tak, nie przesłyszeliście się. Android 4.2 nadal nazywa się Jelly Bean.

Plotki głosiły, że będzie nazwany Key Lime Pie... ale nie.

Duża bateria o pojemności 2100 mAh ma pozwolić na 15 godzin rozmów i 16 dni czasu czuwania. Nexus 4 mierzy 134 x 69 x 9.1 mm i waży 139 gramów. Co ciekawe, nie jest to urządzenie LTE, posiada jednak łączność HSPA+. Posiada oczywiście wszystkie standardowe formy komunikacji, takie jak łączność 3.5G, Wi-Fi, Bluetooth i USB oraz nawigację GPS, nie ma jednak żadnej wzmianki o GLONASS.

6

Google Nexus 4 jest wyzwaniem dla LG, które ostatnio nie radzi sobie najlepiej na rynku smartfonów. LG i Google twierdzą, że sprzedaż powinna ruszyć 13 listopada w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Kanadzie i Australii a następnie większości innych rynków, przed końcem miesiąca.

W USA, wersja 8GB będzie w cenie 299 $, 16GB wersja natomiast - za 349 $.

W Wielkiej Brytanii będzie to odpowiednio 239 i 279 funtów.

Należy się spodziewać, że w strefie euro cena będzie podobna do ceny dolara, wyniesie więc co najmniej 300 € w wersji podstawowej.

blog comments powered by Disqus