PODPOWIEDZI:

HTC Windows Phone 8S [TEST]

Mniejszy i tańszy brat HTC Windows Phone 8X, HTC Windows Phone 8X jest średniej klasy smartfonem, stworzonym przede wszystkim po to, by stanowić konkurencję dla modelu Nokia Lumia 820.

HTC Windows Phone 8S

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Jakość wykonania
  • System Beats Audio
  • Dwurdzeniowy procesor
WADY
  • Zero aplikacji do pobrania
  • Mało pamięci RAM
  • Tylko GSM i UMTS

HTC 8S to średniej klasy urządzenie, którego specyfikacja nie odstaje od innych smartfonów tej klasy. Ciężko stwierdzić, czy możliwości 8S wystarczą by przekonać do siebie niezdecydowanych klientów. HTC 8S ma 4,0" wyświetlacz o rozdz. 480 x 800 pikseli, 5-megapikselowy główny aparat fotograficzny, dwurdzeniowy 1 GHz procesor z 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej plus gniazdo kart microSD, i oczywiście wszystkie standardowe funkcje, jakich można oczekiwać od nowoczesnego smartfona.

1

Jednakże, jest pewien problem...

HTC 8S jest konkurencyjny w gałęzi rynku, która tak na prawdę nie istnieje. Na dany moment interesują nas urządzenia Windows najwyższej klasy, takie jak Nokia Lumia 920 i HTC 8X. Bitwa o ten segment rynku odbędzie się jedynie miedzy najlepszymi modelami, natomiast urządzenia średniej klasy nie będą miały w niej większego znaczenia. Nie zrozumcie nas źle...

Czy warto kupić taniego smartfona? >>>

8S to świetny telefon, a Windows Phone 8 to najbardziej obiecujący system operacyjny od czasu, gdy HTC wprowadził Androida. Niemniej jednak, istnieje silna tendencja by sięgać po urządzenia z najwyższej półki, i model HTC Windows Phone 8S nie ma żadnych istotniejszych asów w rękawie, może poza faktem, że stanowi jedną z niewielu opłacalnych alternatyw dla Androida i iPhone.

2

HTC Windows Phone 8S posiada wszystko, co trzeba. Łączność 3.5G (ale tylko dwupasmową), WiFi, Bluetooth, GPS i GLONASS. System Beats Audio jest też miłym dodatkiem do odtwarzania muzyki, lecz ten kolejny średniozaawansowany smartfon posiada jedną istotną wadę, mianowicie zero jak na razie, dostępnych aplikacji do pobrania.

Ile wydać na nowy telefon i jak nie przepłacić - Poradnik >>>

3

Jeśli Windows Phone 8 ma odnieść sukces, z pewnością zajmie mu to trochę czasu. I jeśli to się rzeczywiście stanie, 8S będzie juz raczej przestarzały. Jeśli jednak czujesz, że HTC 8S jest właśnie dla Ciebie, to będzie on dostępny począwszy od listopada u 146 dostawców w 52 krajach w kolorach: czarnym, białym, czerwonym, niebieskim, szarym i żółtym.

5

blog comments powered by Disqus
HTC Windows Phone 8S [TEST]