PODPOWIEDZI:

Gigabyte Aivia Krypton [TEST]

Oto test niesamowitego zestawu firmy Gigabyte. W skład wchodzi przewodowa mysz laserowa Aivia Krypton o rozdzielczości maksymalnej 8200 DPI oraz dwustronna podkładka gamingowa Krypton. Zapraszamy! :)

Gigabyte Krypton Gaming Pad

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • świetny sensor
  • uniwersalna
  • wygodna
  • dodatkowe obciążenie
  • świetna podkładka
WADY
  • brak większych mankamentów

Krypton

W recenzji tej omówimy niesamowity zestaw w skład którego wchodzi laserowa mysz przewodowa Aivia Krypton oraz dwustronna podkładka pod mysz. Cena myszki Aivia Krytopn to 250zł, natomiast podkładkę musimy dokupić wydając około 100 zł.

Ranking myszek do gier >>>

Krypton

Podkładka Krypton cechuje się ogromnymi wymiarami. Wynoszą one: 425x286mm a grubość podkładki to 6mm. Cała podkładka posiada obramowanie z grubej gumy, co zapewnia bardzo dobre trzymanie do powierzchni blatu. Na jednej stronie podkładki widnieje duże logo Krypton, strona ta jest gładka i zapewnia maksymalna szybkość myszki. Natomiast po odwróceniu podkładki widzimy bardziej szorstką, materiałową powierzchnię. Zapewnia ona dokładność ruchów. Powiązane jest to także z wymiennymi ślizgaczami myszki Aivia Krypton, ale o tym w dalszej części testu. Podsumujmy póki co podkładkę, jest ona naprawdę wygodna, dobrze wykonana a dwie odmienne powierzchnie są jej wielkim plusem. Współgra idealnie z myszką Aivia Krypton, pod którą jest dedykowana, jednak korzystanie z każdej innej myszki używając tej podkładki jest równie przyjemne.

Krypton

Podkładka jest godna polecenia, jedynie posiadając małe biurko może być problem z korzystaniem z niej a cena podkładki moim zdaniem jest w porządku, gdyż na dobrą sprawę mamy dwie podkładki w jednej i wielką swobodę ruchów po tak dużej powierzchni.

Krypton

A teraz garść informacji o myszce Aivia Krypton. Urządzenie posiada przewód długości 1,8m, chroniony nylonowym oplotem a zakończony jest pozłacaną wtyczką USB. Przewód jest dość miękki i nie ma problemu z uporządkowaniem go. Mysz posiada potężny sensor laserowy Avago 9800, zapewniający maksymalną rozdzielczość 8200 DPI, zaspokoi ona nawet najbardziej wymagających graczy. Poza tym próbkowanie myszy wynosi do 1000hz, a przyspieszenie 30g, dlatego mysz reaguje szybko i precyzyjnie. Przyciski wytrzymają 10 milionów kliknięć. Jej wymiary to (L)128.0(W)67.0(H)41.5 mm, a waga 120g w wersji podstawowej i ok 150g po dociążeniu załączonymi w zestawie ciężarkami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze myszki do CS:GO? >>>

Krypton

Ciężarki te możemy dowolnie rozlokować, jednak firma Gigabyte zaleca jedną z czterech konfiguracji w zależności od preferowanego stylu gracza. Umieszczamy je w myszy korzystając ze specjalnych szczypczyków, dołączonych do kompletu.

Krypton

Ważną cechą Kryptona jest także jego uniwersalność. Mysz nie jest profilowana a na dodatek po obu stronach ma taki sam zestaw przycisków dodatkowych. Sprawia to że korzystać a niej mogą gracze prawo jak i leworęczni. Mysz posiada także wygodną, gumową rolkę oraz przycisk umożliwiający zmianę DPI. Po bokach tego przycisku znajdują się niebieskie diody informujące nas o tym, który wariant DPI jest aktualnie włączony. Po bokach myszy umieszczono także podświetlane przyciski (jeden z nich jest nieaktywny w zależności od wyboru ustawienia prawo lub leworęcznego) Przycisk służy do przełączania się pomiędzy pięcioma profilami. Dokładną konfigurację przycisków myszy umożliwia oprogramowanie Ghost, które można pobrać ze strony Gigabyte.

Krypton

Kolejna zaleta Kryptona to dwa zestawy wymiennych ślizgaczy, a dokładniej dwa całe spody myszy zaopatrzone w zupełnie inne ślizgacze. Okrągłe, ceramiczne ślizgacze zapewniają większą prędkość i najlepiej współpracują z gładką stroną podkładki Krypton. Drugi zestaw posiada teflonowe ślizgacze i jest idealny na szorstką stronę podkładki.

Krypton

Podsumowanie

Aivia Krypton wraz z podkładką Krypton tworzą świetny gamingowy zestaw wart polecenia. Za całość zapłacimy 350 zł, ale otrzymujemy za tą cenę myszkę o świetnym sensorze, ciekawym wyglądzie oraz dużych możliwościach a uzupełnieniem jest jedna z najlepszych podkładek dla graczy dostępnych obecnie na rynku.

blog comments powered by Disqus
Gigabyte Aivia Krypton [TEST]