PODPOWIEDZI:

ASUS P526 [TEST]

Zaskakujące połączenie małych wymiarów i niewielkiej wagi z szerokim wachlarzem funkcji i rozwiązań czyni ten gadżet interesującą propozycją na rynku.

ASUS P526

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Moduł GPS
 • Klawiatura telefoniczna
 • Dobra bateria
WADY
 • brak WLAN
 • brak UMTS
 • brak karty pamięci w zestawie

Model ten działa dzięki procesorowi TI OMAP 850 taktowanemu częstotliwością 200 MHz. Jest wyposażony w 64 MB pamięci RAM, 128 MB pamięci ROM oraz czytnik kart micro SD z ograniczeniem do 2 GB. Zawiera dotykowy wyświetlacz o przekątnej 2,6 cala z odblaskowo-przeźroczystym panelem LCD TFT. Pracuje on na rozdzielczości QVAG 240 x 320 pikseli przy 65000 kolorów. Ma wbudowany GPS ( SiRF Star III ) wraz z wewnętrzną anteną. Istnieje również możliwość podłączenia anteny zewnętrznej. Oprócz tego wbudowany 2MPix aparat cyfrowy pozwala na zapis dobrej jakości zdjęć lub filmów. Model ten współpracuje z systemem Microsoft Windows Mobile 6.0. Można dzięki niemu korzystać z takich opcji multimedialnych jak: odtwarzanie filmów i MP3, przeglądanie zdjęć, gry. Wszystko to jest zasilane baterią litowo-jonową o pojemności 1300 mAh.

PIERWSZE WRAŻENIE

Przy pierwszym kontakcie z urządzeniem wydawałoby się, że nie różni się on wyglądem od telefonów GMS. Duży wyświetlacz i mała klawiatura. Jak na smartphona nie jest duży i spokojnie można go zmieścić w kieszeni. Nie musimy się także martwic, ze wyślizgnie się z dłoni.

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

 • urządzenie ASUS P526 z rysikiem,
 • holder do montowania w samochodzie,
 • przewodowy zestaw słuchawkowy,
 • ładowarka stacjonarna,
 • ładowarka samochodowa,
 • kabel USB do synchronizacji z PC,
 • płyty z oprogramowaniem,
 • instrukcja,
 • etui.

ASUS P526

WYGLĄD

Klasyczna obudowa jest wykonana z dobrej jakości materiałów, które prawdopodobnie w wyniku niedokładnego spasowania potrafią czasami w dłoni lekko trzeszczeć. Nie przeszkadza to natomiast w użytkowaniu, a po pewnym czasie przestaje się na to zwracać uwagę. W porównaniu do całości ekran wydaje się duży - zajmuje 2/3 miejsca. Pod ekranem znajduje się klawiatura alfanumeryczna. Jest ona niewielkich wymiarów, ale dobrze się na niej pracuje.
W górnej części obudowy umieszczono ekran dotykowy o przekątnej 2.6 cala. Wyświetla 65000 kolorów w rozdzielczości 240 x 320 pikseli. Ekran został umieszczony w niewielkim wgłębieniu, przez co jest mniejsza szansa na przypadkowe zarysowanie. Przy takiej konstrukcji problem jest z ikonami, które leżą przy krawędziach ekranu. Możemy zapomnieć o wybraniu danej opcji przy pomocy palca. Rysik, który umieszczono w prawym dolnym rogu telefonu, dobrze sprawdza się w użytkowaniu, aczkolwiek mógłby zostać zrobiony z cięższego tworzywa.
U góry obudowy umieszczony został przycisk wł/wył. Został dobrze obmyślany i skonstruowany, dlatego nie grozi nam przypadkowe wyłączenie lub włączenie. Na prawej krawędzi znajduje się suwak HOLD, za pomocą którego blokowany jest ekran oraz klawiatura, przycisk aparatu fotograficznego, przycisk reset oraz czytnik kart microSD. Pod spodem znajdziemy wejście miniUSB, wejście Jack pod zestaw słuchawkowy oraz wbudowany mikrofon. Na lewej ściance umiejscowiony został przycisk OK potwierdzający komendę lub zamykający aplikację, a nad nim trójpołożeniowe pokrętło, za pomocą którego możemy przemieszczać się po menu oraz dokonywać wyboru aplikacji umieszczonych w urządzeniu bez użycia rysika. Pokrętło optymalnie spisuje się podczas użytkowania przez osoby praworęczne.

Rankingi telefonów >>>

MENU GŁÓWNE

Asus P526 wyposażony został w najnowszą wersję systemu operacyjnego Microsoft Windows Mobile 6 Profesional. Dzięki temu systemowi i integracji telefonu komórkowego oraz klienta poczty e-mail Microsoft Office Outlook Mobile pozwala na zaawansowaną mobilną komunikację. Standardowo jako pulpit służy Today Windows Mobile, na którym wyświetlane są takie informacje, jak data, godzina, stan telefonu i Bluetooth, profile, wiadomości SMS oraz MMS, terminarz czy zadania do wykonania. Wszystko to można edytować zgodnie z własnymi upodobaniami w celu uzyskania tylko tych informacji, które są nam potrzebne.

ASUS P526

TELEFON

Połączenia telefoniczne można nawiązać na kilka sposobów. Przy pomocy klawiatury alfanumerycznej, modułu Phone Pad oraz bezdotykowo przy pomocy komend głosowych. Do wykorzystania mamy jeszcze klawisz historii połączeń, wyciszanie mikrofonu, zawieszanie rozmowy, notatki czy skrótu do książki kontaktów. ASUS posiada rozbudowaną książkę kontaktów. Podczas dzwonienia bardzo pomocna jest aplikacja "Smart Dialer", która już po wprowadzeniu kilku pierwszych cyfr przefiltrowuje kontakty według numerów. Aplikacja ta przegląda dodatkowo listę połączeń niezapisanych w kontaktach. Ogólnie rzecz biorąc, telefon spisuje się bardzo dobrze.

ASUS P526

APARAT FOTOGRAFICZNY

Został wyposażony w prosty dwumegapikselowy aparat. Brak takich dodatków, jak lampy błyskowej, lusterka czy autofocusa. Pozwala na robienie zdjęć z maksymalna rozdzielczością 1600x1200 w formacie JPEG lub filmów z dźwiękiem w rozdzielczości 128x96 lub 176x144 w formacie MPEG-4. Aparat wyposażony jest w cyfrowy zoom 2,5x oraz samowyzwalacz, pracujący w dwóch trybach: 5 lub 10 sekund.

DODATKOWE APLIKACJE

 • Asus Launcher - jest to aplikacja, dzięki której menu zostało pogrupowane w 12 kategorii ( podobnie jak w komórkach ) : telefon, biuro, profile, kamera, wiadomości, gry i aplikacje, media center, kontakty, połączenia, organizator, moje ulubione i ustawienia. Rozmieszczenie wszystkich aplikacji jest intuicyjne. Twórcy nie zapomnieli również o możliwości edycji menu. Możemy wedle uznania rozmieścić i skonfigurować funkcje i aplikacje.
 • ASUS My Secret - funkcja, która podczas swojej pracy koduje oraz zabezpiecza wszystkie ważne informacje.
 • ASUS Remote Presenter – aplikacja, która pozwala na przejęcie kontroli przy pomocy Bluetooth nad prezentacjami programu Powerpoint przechowywanymi w notebooku lub komputerze PC.
 • Wbudowany do systemu MS Mobile 6.0 pakiet programów biurowych MS Office Mobile - w telefonie mamy możliwość obejrzenia czy stworzenia pliku Word, Excel oraz PowerPoint bez konieczności ich konwersji.
 • Smartphone’a wyposażono w Windows Media Player. Oprócz standardowych funkcji znanych z PC, wbudowano obsługę biblioteki, umożliwiającą przeglądanie obsługiwanych zbiorów zapisanych w pamięci telefonu. Odtwarzany dźwięk nie jest może rewelacyjny, ale da się go słuchać. Lepiej sprawuje się dodany do urządzenia przewodowy zestaw słuchawkowy.

ASUS P526

PODSUMOWANIE

Zaskakujące połączenie małych wymiarów i niewielkiej wagi z szerokim wachlarzem funkcji i rozwiązań czyni ten gadżet interesującą propozycją na rynku. W założeniu firmy urządzenie to miało być adresowane do biznesmenów, ale śmiało można powiedzieć, że jest to propozycja dla szerszego kręgu odbiorców. Co prawda za sprawą procesora nie osiąga on zawrotnej prędkości, ale wyprowadzony został kompromis w postaci baterii o pojemności 1300 mAh, która zapewnia długość działania.

blog comments powered by Disqus