PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Czy warto kupić HTC Desire 19+? Test i recenzja

Nokia 2700 Classic [TEST]

Telefon już na pierwszy rzut oka prezentuje się sympatycznie, elegancko i sprawia wrażenie dobrze wykonanego. Po bliższym zapoznaniu się komórka imponuje swoimi możliwościami, zwłaszcza, gdy skonfrontujemy je z ceną.

Nokia 2700 Classic

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • niewielkie gabaryty i masa
  • duże możliwości za niewielką cenę
  • wysoka jakość wykonania
  • niezła bateria
WADY
  • problem z instalacją karty SIM
  • klawiatura bez wyraźnie oddzielonych klawiszy nie ułatwia obsługi
  • brak w zestawie kabla do transmisji USB

Nokia 2700 classic jest – jak sama nazwa wskazuje – klasyczną komórką w pełni tego słowa znaczeniu. Do tego określenia dopasowane są możliwości telefonu, który jest urządzeniem nowoczesnym, ale z konserwatywnym rysem. Model ten łączy w sobie funkcje komunikacyjne, aparat fotograficzny, odtwarzacz MP3 i przeglądarkę internetową. W niewielkiej, zgrabnej i eleganckiej obudowie kryje się wręcz kombajn multimedialny i stanowisko łączności.

Nokia 2700 classic

Zawartość

Omawiana komórka miała premierę w 2009 roku i zdobyła już niemałe powodzenie ze względu na bardzo korzystny stosunek ceny (od 300 zł) do możliwości i jakości. W komplecie z urządzeniem, w niewielkim gabarytowo pudełku, otrzymujemy telefon z akumulatorem BL-5C, ładowarkę AC-3E, kartę pamięci microSD o pojemności 1 GB, zestaw słuchawkowy oraz instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną i informacje na temat internetowego serwisu Nokii, czyli Ovi.

Zestawienia smartfonów i telefonów >>>

Wygląd

Nokia 2700 classic jest małym (109,2 x 46 x 14 mm), lekkim (masa z baterią, to 85 g) i eleganckim telefonem, który już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie dobrze wykonanego. Materiałem konstrukcyjnym obudowy jest dobrej jakości tworzywo; front komórki przypomina szkło, natomiast jednolity tył jest już zwyczajnie czarny. Zdejmowalny panel tylny zakrywa obudowę na całą jej wysokość i ma otwór na obiektyw aparatu. Klienci mają do wyboru trzy kolory komórki, które producent określa eufemistycznymi określeniami; odrzutowa czerń, mahoniowa czerwień i mroźna szarość.

Nokia 2700 classic

Ten model Nokii – jak na klasyczny telefon komórkowy przystało – ma zwykłą klawiaturę numeryczną oraz standardowe klawisze funkcyjne. Bardzo charakterystyczną cechą jest zlicowanie wszystkich przycisków z płaszczyzną ekranu. Stan ten może powodować pewną konfuzję, bowiem nie można ze 100% pewnością powiedzieć, co akurat naciskamy. Wielkość klawiszy preferuje raczej zgrabne paluszki i dłonie.

Wyświetlacz

2700 classic ma wyświetlacz TFT QVGA o przekątnej dwóch cali i rozdzielczości 320 x 240 pikseli, który może wyświetlać do 262 tys. kolorów. Ekran jest czytelny i nawet w słoneczne dni korzystanie z niego nie sprawia trudności.

Możliwości

Podobnie trzeba ocenić jakość dźwięku, która w tym telefonie jest bez zastrzeżeń. Urządzenie ma wbudowany głośnik, co pozwala mu funkcjonować np. jako urządzenie głośnomówiące lub służyć, jako odtwarzacz audio bez konieczności korzystania ze słuchawek. Zainstalowane w tej Nokii są też odtwarzacz muzyki oraz stereofoniczne radio FM z obsługą standardu RDS. Komórka ma wbudowane standardowe złącze minijack 3,5 mm, co pozwala na podłączenie dowolnego zestawu słuchawkowego, a nie tylko dedykowanego. W tym modelu przewody słuchawek pełnią rolę anteny dla radia, więc nawet, gdy jako źródła dźwięku używamy głośnika, to słuchawki muszą pozostać podłączone.

Nokia 2700 classic

Nokia 2700 classic, to telefon czterozakresowy, pracujący w pasmach GSM 850/900/1800/1900 MHz. Transmisja danych może się odbywać w trybach CSD, GPRS i EDGE. Potencjał komunikacyjny tej komórki wyczerpują moduł Bluetooth i złącze USB 2.0. Ten model ma wbudowaną pamięć o objętości 32 MB, którą można rozbudować za pomocą karty microSD (maks. 2 GB). Zastosowany akumulator o pojemności 1020 mAh zapewnia wedle deklaracji maksymalny czas czuwania na poziomie 299 godzin (ponad 12 dni) i czas rozmów do 6 h 25 min.

Patrząc na klasę cenową, w której lokuje się model 2700 classic, to trzeba przyznać, że ma on kilka interesujących funkcji. Należą do nich m.in. wybieranie głosowe, kontakty ze zdjęciami (do 1000), filtr połączeń (zarówno głosowych, jak i wiadomości), obsługa synchronizacji kontaktów, kalendarza i notatek z programem MS Outlook, obsługa lokalnej i zdalnej synchronizacji SyncML 1.2, co zapewnia telefonowi dużą uniwersalność w zakresie połączenia oraz synchronizacji z serwerem pocztowym. Komórka obsługuje także wiadomości obrazkowe EMS, MMS (jest funkcja automatycznej zmiana rozmiarów obrazów dla potrzeb tego typu wiadomości), a zainstalowana przeglądarka Opera mini pozwala na wygodne korzystanie z Internetu.

W charakterze dzwonka można wykorzystać popularne pliki dźwiękowe (m.in. MP3, WMA, AAC, MIDI) oraz dźwięki połączone z filmem. Zresztą telefon obsługuje szeroką paletę plików audio i wideo. Pomimo, że rozdzielczość matrycy wbudowanego aparatu fotograficznego to tylko dwa megapiksele, to mnogość zaimplementowanych opcji wspomagających wykonywanie zdjęć i rejestrację filmów (maks. 176 x 144 pikseli przy 15 kl./s) w zupełności zadowoli każdego, kto będzie chciał z nich skorzystać. Dzięki zainstalowanej aplikacji OVI Share można je (zdjęcia, pliki muzyczne itp.) bezpośrednio udostępnić w Sieci. Naturalnym uzupełnieniem funkcji tego modelu jest wbudowanie w nim cyfrowego mikrofonu stereofonicznego oraz funkcja dyktafonu. Słowem – jak na tę klasę cenową Nokia 2700 classic naprawdę oferuje sporo możliwości.

Nokia 2700 classic

Kilka słów krytyki…

Trzeba jednak także wytknąć wady tego modelu. Pierwszą, z którą mamy kontakt, jest instalowanie karty SIM, które wymaga sporej zręczności i niewielkich dłoni. O drugim problemie już wspomnieliśmy: klawiatura wykonana, jako jednolita tafla bez wyróżnionych wypukłości poszczególnych klawiszy nie ułatwia obsługi. I na koniec powiedzmy, że brak w zestawie kabla do transmisji USB zakrawa wręcz na skąpstwo!

Podsumowanie

Ogólna ocena tej Nokii nie może jednak być inna, niż bardzo pozytywna. Telefon już na pierwszy rzut oka prezentuje się sympatycznie, elegancko i sprawia wrażenie dobrze wykonanego. Po bliższym zapoznaniu się komórka imponuje swoimi możliwościami, zwłaszcza, gdy skonfrontujemy je z ceną. Zaletami tego telefonu są; niewielkie gabaryty, mnogość funkcji, niezła bateria i wysoka jakość wykonania. Jednym słowem: Nokia 2700 classic jest godna polecenia, zwłaszcza dla osób, które nie dysponują zasobnym portfelem, a chcą mieć nowoczesny telefon.

blog comments powered by Disqus