PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Najlepsze aplikacje do nauki 2019 - Darmowe i płatne apki dla uczniów

Trak CP-310 [TEST]

Trak CP-310 to dosyć oryginalny telefon komórkowy. Wyglądem przypomina nieco popularny model fińskiego producenta. Natomiast funkcjonalnością wyróżnia się na tle konkurencji. Dual-SIM oraz wbudowany tuner telewizyjny czynią z niego idealny gadżet na wyjazdy.

Trak CP-310

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • obsługa dwóch kart SIM
  • wbudowany tuner telewizyjny
  • atrakcyjna cena
WADY
  • słaby odbiornik TV
  • słabej jakości aparat fotograficzny

Telefon GSM z obsługą dwóch kart SIM i wbudowanym telewizorem? Czemu nie. Model CP-310 firmy Trak Electronics swoją premierę miał na początku grudnia 2009 roku.

Co w pudełku?

W zestawie oprócz telefonu otrzymujemy także: dwie baterie, ładowarkę sieciową z kablem USB, słuchawki oraz 2GB kartę microSDHC. Nie zabrakło również karty gwarancyjnej i instrukcji w języku polskim.

Trak CP-310

Wygląd

Trak CP-310 to telefon o klasycznej budowie. Elegancka lekko błyszcząca obudowa urządzenia o została wykonana z metalu oraz tworzywa sztucznego. Jakość materiałów nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Na pierwszy plan wysuwa się kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,2” i klasyczna klawiatura. Z tyłu natomiast doszukamy się jednego z dwóch aparatów fotograficznych oraz drugiego głośnika.

Wymiary urządzenia wynoszą 116x50x16 mm, a wraz z baterią jego waga to 117g.

Parametry techniczne

CP-310 to czterozakresowy telefon GSM z obsługą obsługa transmisji danych GPRS, oraz modułem Blutetooth 2.0.

Rankingi telefonów >>>

Trak CP-310

Wspomniany wyświetlacz ma rozdzielczość 320x240px i wyświetla obraz w palecie 262tysięcy kolorów. Towarzyszą mu dwa aparaty fotograficzne o rozdzielczości 0,3Mpix, dzięki którym poza zdjęciami możemy tworzyć nagrania Video.

Pamięć telefonu rozbudujemy o karty microSDHC o pojemności do 8GB.

Zastosowany akumulator wg producenta pozwala na ok. 200 godzin czuwania lub ok. 180 minut rozmowy.

Funkcje

Podstawową zaletą telefonu jest możliwość obsługi dwóch karty SIM obsługiwanych za pomocą osobnych przycisków na klawiaturze. Mogą to być karty całkowicie różnych operatorów, nie ma to znaczenia. Są one cały czas aktywne w trakcie użytkowania telefonu, możemy więc bez przeszkód w każdej chwili wykonywać lub odbierać połączenia dla każdej z tych kart.

Ukryte funkcje telefonów >>>

Trak CP-310

Analogowy Tuner TV to dość unikalna cecha CP-310. Umożliwia on oglądanie naziemnych, ogólnodostępnych kanałów TV bezpośrednio na ekranie telefonu. Dla polepszenia jakości odbioru należy skorzystać z wbudowanej, wysuwanej anteny.

Jeśli nie lubimy TV, to możemy skorzystać z tunera radiowego z możliwością nagrywania audycji i słuchania bez podłączenia słuchawek.

Do przydatnych gadżetów możemy zaliczyć G-Sensor. Wykrywa on położenie telefonu i umożliwia kontrolę niektórych funkcji telefonu. Zmiana tapety, czy też kanału TV – wystarczy lekko wstrząsnąć.

Na co dzień przydatne okażą takie dodatkowe gadżety jak m.in. latarka, dyktafon, budzik, czy też odtwarzacz multimedialnych.

Telefon jest objęty dwuletnią gwarancją producenta w systemie door-to-door.

blog comments powered by Disqus