PODPOWIEDZI:

Gigabyte Force M7 Thor [TEST]

Oto pełna recenzja najnowszej myszki dla graczy Force M7 Thor od firmy Gigabyte! Mysz wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrymi parametrami, świetnym wyglądem oraz niewiarygodnie niską ceną! Zapraszamy na test :)

Force M7 Thor

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • cena!!!
 • wygląd
 • dobry sensor
 • ergonomia
WADY
 • brak oplotu przewodu

Force M7 Thor jest najnowszą propozycją skierowaną dla graczy.
Firma Gigabyte postarała się o to, aby ich nowa myszka była przystępna dla każdego.

Ale zacznijmy od początku. Mysz do naszej redakcji dotarła w opakowaniu do złudzenia przypominającym testowaną jakiś czas temu Force M9 Ice. Od razu dało się zauważyć, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości.

Ranking myszek dla graczy >>>

Force M7 Thor

Już po wyjęciu z opakowania Thor zrobił bardzo dobre wrażenie, mysz jest długa i szeroka a materiały, z których jest wykonana wydają się być trwałe. Mysz posiada przewód długości prawie 2 metrów, zakończony pozłacaną wtyczką USB. Za mały minus można uznać fakt, iż przewód nie został zabezpieczony oplotem.

Główne przyciski myszy są naprawdę dużych rozmiarów a działają na całej swojej powierzchni. Lewy przycisk zdobi także logo firmy Gigabyte. Przyciski pracują cicho i lekko a pokryte są powłoką, zapewniającą pewny chwyt.

Force M7 Thor

Pomiędzy przyciskami podstawowymi znajduje się gumowa rolka, będąca także przyciskiem. Przewijanie za jej pomocą jest precyzyjne a samo jej działanie również ciche. Dodatkowo po kliknięciu w rolkę możemy swobodnie jednym ruchem przewijać strony www.

Jakich bajerów unikać w myszce? >>>

Force M7 Thor

Poniżej znajduje się przycisk służący do zmiany DPI myszy. Ustawić możemy 3 wartości pomiędzy 400 a 6000 DPI. Przy czym 6000 to rozdzielczość emulowana programowo, natomiast maksymalna rozdzielczość sprzętowa to 5600DPI. O wybranym poziomie DPI informują nas 3 niebieskie diody LED. Pod diodami dostrzec możemy jeszcze duży napis THOR, zdobiący dodatkowo mysz. Cała powłoka myszki jest matowa, przez co nie łapie szybko odcisków palców. Boki myszki pokryte są gumą, aby chwyt był pewny. Z lewej strony znajdziemy także dwa, konfigurowalne przyciski dodatkowe.

Mysz posiada uniwersalny kształt, dlatego z powodzeniem mogą używać jej także osoby leworęczne.

Od spodu myszy poza samym sensorem laserowym możemy zobaczyć ciekawie rozmieszczone ślizgacze. Pomimo, iż ich powierzchnia łączna nie jest duża w stosunku do rozmiarów myszy, mimo wszystko zapewniają bezproblemowe przesuwanie się Thora po podkładce. Sensor jest dokładny i precyzyjny, działa także na nietypowych powierzchniach a duże przyśpieszenie myszy wynoszące 30g oraz próbkowanie na poziomie 1000hz, sprawia że używanie Thora to sama przyjemność.

Force M7 Thor

Całość uzupełnia dobre oprogramowanie, napisane specjalnie dla myszek M7 i M7 Thor. Pozwala ono na skonfigurowanie wszystkich 5 przycisków myszy oraz na dowolny wybór wartości DPI w zakresie 400-6000.

Force M7 Thor

Mysz Force M7 Thor jest produktem jak najbardziej wartym polecenia.
Od naszej redakcji uzyskuje najwyższą ocenę.
Posiada bardzo dobre parametry techniczne, jest duża i wygodna a cena myszki ustalona została na 79zł.
Jest to bardzo atrakcyjna kwota jak za mysz tak dobrej jakości.
Force M7 Thor powinien się pojawić w sprzedaży jeszcze w grudniu 2012 roku.


 

Podsumowanie cech myszy Force M7 Thor:

 • Interfejs USB
 • Zaawansowany sensor laserowy
 • Ilość przycisków 5 (konfigurowalne)
 • Czułość programowa 6000DPI, sprzętowa 5600DPI
 • Długość kabla 1,8m/Pozłacany konektor USB
 • Wymiary (Dł)137(Szer)78(Wys)41 mm
 • Waga 110g
 • Obsługiwane systemy Windows XP/ Vista/ Windows 7
 • Przyśpieszenie 30G
 • Żywotność przycisków prawy/lewy - 5mln kliknięć

blog comments powered by Disqus
Gigabyte Force M7 Thor [TEST]