PODPOWIEDZI:

ASUS P552w [TEST]

Urządzenie umożliwia komunikację praktycznie na wszystkie możliwe sposoby. System operacyjny oferuje szereg ciekawych funkcji, a mnogość aplikacji umożliwia dowolne spersonalizowanie urządzenia.

ASUS P552w

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • ładny design
  • mnogość funkcji i ustawień
  • duże możliwości wtyczki Asus Glide
WADY
  • wolno działający system operacyjny
  • brak kamery wideotelefonii
  • zbyt mała klawiatura ekranowa

Asus wprowadził do swojej oferty nowy telefon PDA - model P552w. Jest to połączenie palmtopa z telefonem komórkowym. Urządzenie zostało wyposażone w procesor Marvell Tavor 624MHz, 128MB pamięci RAM i 256MB pamięci Flash. Moduł telefoniczny został zestrojony do pracy w trzech zakresach EDGE/GPRS/GSM 900/1800/1900. Ponadto do dyspozycji mamy modem HSDPA, kartę sieciową Wi-Fi oraz Bluetooth.
Smartfon ma możliwość rozbudowania pamięci danych poprzez dołożenie karty pamięci typu microSD. Synchronizacja danych z komputerem odbywa się przy pomocy interfejsu USB 1.1.

ASUS P552w

Wygląd / obudowa

Pierwsze wrażenie po wzięciu nowego Asusa do rąk jest bardzo pozytywne. Telefon jest o wiele zgrabniejszy w porównaniu do tego co pokazują zdjęcia. Bardzo dobrze leży w ręce, jest lekki a jego wykonanie wydaje się bardzo solidne.
Większość obudowy, w zależności od wersji, wykonana jest z białego lub czarnego matowego plastiku. Przedni panel jest równocześnie częścią obudowy i ekranu dotykowego - dzięki temu połączeniu telefon sprawia wrażenie jeszcze bardziej zgrabnego niż można by przypuszczać. Jakość użytych materiałów jest bardzo wysoka.

Użyty w P552w 2.8" ekran o rozdzielczości QVGA (240x320) i 65 tysiącach kolorów może nie jest cudem techniki, ale idealnie pasuje do tego telefonu. Informacje na nim wyświetlane są bardzo czytelne a podświetlanie ustawione na maksimum, w odpowiednich warunkach potrafi razić po oczach. Dziwi jedynie fakt, że przy obecnych trendach, producent nie pokusił się o zastosowanie wyświetlacza VGA.

Asus P552w posiada dwa rodzaje klawiatury: sprzętową oraz programową. Ta pierwsza jest bardzo minimalistyczna. Zawiera przyciski odbierania i kończenia połączeń, przyciski szybkiego dostępu do dodatkowych funkcji telefonu oraz pad nawigacyjny. Pad nawigacyjny niestety nie należy do mocnych stron urządzenia. Umieszczony po jego środku przycisk akceptacji jest zbyt wysoki, przez co uniemożliwia precyzyjne nawigowanie samym padem.

ASUS P552w

Klawiatura programowa, zwana również ekranową to standardowa klawiatura mobilnego Windowsa. Jeśli chcemy z niej skorzystać to niestety jesteśmy zmuszeni do użycia rysika. Klawisze po prostu są zbyt małe aby precyzyjnie trafić palcem w wybraną literę. Na szczęście, można się do niej bardzo szybko przyzwyczaić. Po kilku dniach „skrobania" sms'ów można dojść do wprawy a wtedy rysik nie jest żadnym ograniczeniem.
Wbudowany w smartphona monofoniczny głośnik jest wystarczający do odgrywania dzwonków czy komunikatów systemu ale zdecydowanie nie nadaje się do słuchania muzyki. Przy maksymalnej głośności jakość dźwięku jest średnio zadowalająca. Ponad to maksymalna głośność jest bardzo słaba w porównaniu z produktami Nokii czy HTC.

ASUS P552w

Funkcje

Tajwański producent sprzętu elektronicznego wyposażył swój najnowszy produkt w Windows Mobile 6.1. System jest bardzo przejrzysty. Wszystkie funkcje są odpowiednio oraz intuicyjnie posegregowane. Pomimo sporej ilości pamięci RAM i szybkiego procesora, system potrafi czasem mocno zwolnić.

Do kompletu z mobilnym Windowsem dostajemy specjalną, interaktywną nakładkę na system, tzw. plug-in, o nazwie Asus Glide, która umożliwia szybki dostęp do wybranych funkcji telefonu. Dzięki niej jesteśmy w stanie szybko przejść do skrzynki odbiorczej sms/mms/e-mail, możemy bardzo szybko zrobić notatkę, włączyć player muzyki czy przejrzeć zawarte w urządzeniu zdjęcia. Niestety, podobnie jak system, nakładka nie chodzi płynnie - czasem trzeba poczekać nawet do 2 sekund na akcję po wybraniu pewnej funkcji.

Jak przystało na nowoczesny telefon, nie obeszło się bez aparatu fotograficznego. Asus zaopatrzony jest w cyfrowy, 2Mpx aparat fotograficzny, bez lampy błyskowej. Zdjęcia wykonywane tym aparatem nie zaskakują jakością, ale nie są też słabej jakości. Przy odrobinie wprawy i dobrym oświetleniu można zrobić naprawdę dobre zdjęcie.

Ukryte funkcje telefonów >>>

ASUS P552w

Asus P552w można śmiało używać w samochodzie jako nawigację satelitarną, gdyż został wyposażony w odbiornik sygnału GPS oparty na chipsecie SiRF Star III. Pozwala on na odbiór sygnału z 20 satelit jednocześnie, co przy sprzyjających warunkach daje dokładność położenia nawet do 1m.

Podsumowanie

Asus P552w to bardzo ciekawa propozycja telefonu ze zintegrowanym PDA. Przeznaczony jest dla osób lubiących posiadać przenośny komputer przy sobie. System operacyjny Windows Mobile 6.1 oferuje szereg ciekawych funkcji, a mnogość aplikacji umożliwia dowolne spersonalizowanie urządzenia.

blog comments powered by Disqus