PODPOWIEDZI:

BlackBerry Curve 9320 [TEST]

BlackBerry Curve 9320 to budżetowy smartfon firmy RIM, który premierę miał w maju 2012 roku. Doskonała alternatywa dla zwykłych telefonów klawiszowych, które w dzisiejszych czasach znajdują się w cieniu popularnych „dotykowców”

BlackBerry Curve 9320

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • cena
  • klawiatura qwerty
  • usługa BIS i BES
  • zewnętrzny głośnik
WADY
  • aparat
  • mała rozdzielczość ekranu
  • plastikowa obudowa

Wygląd BlackBerry Curve nie zachwyca przy pierwszym wyjęciu z pudełka. W całości plastikowa obudowa, wraz z niby albuminową ramką (która w rzeczywistości również jest plastikowa)- nie zachęca do bliższego poznania. Wymiary jednak są na plus. Smartfon dobrze trzyma się w ręce, nie jest przesadnie duży. Na samym froncie telefonu oczywiście znajdziemy pełną klawiaturę qwerty oraz ekran o przekątnej 2,44 cala, o rozdzielczości tylko 240x320 pix. Jak na dzisiejsze standardy jest to stanowczo za mało.

BlackBerry Curve 9320 [TEST]

Specyfikacja, przynajmniej na „papierze”, nie wygląda najgorzej. Jednordzeniowy procesor o taktowaniu 800 MHz oraz 512 MB- pozwalają na sprawne korzystanie z samego systemu operacyjnego BlackBerry. Szkoda tylko, że to ta całkiem przyzwoita specyfikacja niweczy ekran, nie pozwalając komfortowo czytać stron internetowych.

Zestawienia czołowych smartfonów >>>

BlackBerry Curve 9320 [TEST]

Mocna stroną Curve 9320 jest muzyka oraz OS. Świetnie grający głośnik, oraz bardzo fajny odtwarzacz muzyczny. Jeżeli chodzi o system- to jest BlackBerry, tak więc mamy do dyspozycji usługi BIS oraz BES, która daje nam dostęp np. do BlackBerry Mesenger oraz pozwala mieć nielimitowany internet. Aparat nie jest szczytem możliwości technicznych, mamy tutaj do czynienia z optyką o rozdzielczości 3,2 mpix bez autofocusa ale za to, jak mówi producent, ze stabilizacją obrazu. Fotografie wychodzą dość blado, bez ostrości, rozmazane, po prostu brzydkie.

BlackBerry Curve 9320 [TEST]

Co ratuję tego smartfona to cena – około 500 zł, to nie są pieniądze duże jak za nowy telefon. Tak jak wspomniałem na wstępie: BlackBerry Curve 9320 to doskonała alternatywa dla innych telefonów klawiszowych, takich jak np. Nokia Asha 201, 302 czy 303 i innych. Mamy tutaj przecież do dyspozycji telefon z Wi-Fi oraz GPS i szeregiem usług do włączenia. Mało który producent może tyle zaproponować swoim klientem.

Czy warto? Myślę, że tak pod warunkiem, że koniecznie nie chcemy telefonów dotykowych z systemem Android. Mamy przecież za podobną cenę dużo innych dobrych smartofów, ale jednak w całości dotykowych. Wydaje mi się , że to ostatni gwizdek do kupna tego typu telefonów. Później jednak będzie trzeba iść z duchem czasu i pogodzić się dotykowością swoich telefonów.

Zdjęcia zrobione BlackBerry Curve 9320

zdjecia blackberry 9320

zdjecia blackberry 9320

zdjecia blackberry 9320

zdjecia blackberry 9320

1

blog comments powered by Disqus
BlackBerry Curve 9320 [TEST]