PODPOWIEDZI:
72 godziny promocji w RTV Euro AGD

myPhone Deco, myPhone 1062 Talk+, myPhone 1065 Spectrum. Wielki Test telefonów dla seniorów!

Smartfony zdominowały rynek telekomunikacyjny. Prawie 90% wszystkich telefonów to urządzenia dotykowe z popularnymi systemami operacyjnymi. Przez chwilę zabrakło jednak telefonów, dla naszych dziadków oraz babć, oraz dla osób które nie muszą mieć tak zaawansowanego sprzętu. Jednym z producentów produkującym telefony dla tych osób jest firma MyPhone ze swoimi produktami – myPhone deco, myPhone 1065 Spectrum oraz myPhone 1062 Talk +.

myPhone 1062 Talk+

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Duże, czytelne klawisze
  • Funkcja SOS
  • Czytelny ekran
WADY
  • Słabe wykonanie
  • W myPhone 1065 oraz 1067 brak podświetlenia klawiatury
  • Błędy w oprogramowaniu

W moim teście, przedstawiłem trzy telefony skierowane dla tzw. ”seniorów”. Telefony te charakteryzują się nieskomplikowanym działaniem. Maja duże, dobrze widoczne klawisze oraz najpotrzebniejsze funkcje, które znajdują się „pod ręką” użytkownika.

Urządzenie mobilne dla babci lub dziadka? Doradzamy w wyborze! >>>

myphone deco

Pierwszy telefonem, który według mnie zasługuje na zwycięzcę testu jest myPhone Deco. Wygląd urządzenia przypomina stare telefony stacjonarne. Duże klawisze w kształcie elipsy bardzo dobrze kontrastują z obłą obudową telefonu. Front urządzenia to oprócz klawiszy, ekran o przekątnej 1,8 cala oraz 65 tys kolorów. Na samym ekranie widoczna jest aktualna godzina oraz najważniejsze wskaźniki, takie jak: poziom baterii, zasięgu oraz nieodebrane rozmowy lub smsy. Telefonem nawigujemy po przez 3 klawisze. Zielona słuchawka, służy do obierania rozmów – czerwona do ich zakończenia. Na środku znajdziemy klawisz nawigacyjny, który działa „do góry lub w dół”. Wszystko estetycznie wkomponowane w bryłę urządzenia. Dodatkowe funkcje telefonu to – radio, które działa bez potrzeby instalowania słuchawek oraz latarka. Wszystkie funkcje typu „zablokuj urządzenie” zastąpione są suwakiem, którego w bardzo prosty sposób możemy użyć.

Najlepsze telefony na rynku >>>

myphone deco

Jedną z najważniejszych opcji jest jednak przycisk SOS, dzięki któremu możemy powiadomić swoich bliskich w sytuacjach kryzysowych. Wystarczy dłużej przytrzymać klawisz znajdujący się na tylnej części telefonu. Wysyłamy wtedy 5 smsów do osób wcześniej zdefiniowanych z załączoną wcześniej wiadomością. Ponadto na ekranie znajdują się informacje o grupie krwi oraz lekach jakich aktualnie używamy.

myphone deco

myphone deco

Kolejnym z testowanych telefonów był myPhone 1065 Spectrum. Funkcjonalnie zbliżony to „deco” jednak wykonany zdecydowanie lepiej. Jakoś tworzyw jest przyzwoita. Telefon wykonany jest w całość z plastiku , jednak jego tylna część jest chropowata w dotyku. Dzięki temu telefon nie niszczy się tak bardzo. Ekran o przekątnej 1,8 cala o rozdzielczości 160 x128 pix pozwala swobodnie przeczytać wszystkie informacje znajdujące się na ekranie. MyPhone 1065 posiada również latarkę oraz radio, jednak w tym przypadku potrzebne są słuchawki, które działają jako antena. Posiada również klawisz SOS. Plusem jest również możliwość dołączenia kart pamięci . Jednak jakość dźwięku nie jest mocną stroną „Spectrum”. Ostatni telefon jest bliźniaczo podobny do wymienionego wyżej modelu. MyPhone 1062 Talk+ . Trudno mi było znaleźć różnice między tymi dwoma komórkami. Jedyna jaką znalazłem to inna ikonografia przycisku obsługującego „menu”. Dokładnie możecie obejrzeć te telefony na załączonych zdjęciach.

myphone

myphone

Podsumowując, telefony myPhone to bardzo ciekawa alternatywa dla prostych urządzeń innych producentów takich jak Nokia czy Samsung. Razi bardzo złe wykonanie tych telefonów a powinno być dokładnie na odwrót. Telefony posiadają również dużo błędów w oprogramowaniu, co absolutnie nie może mieć miejsca zważywszy że grupą docelową są ludzie starsi, którzy mogą nie radzić sobie z takimi problemami jak np. brak możliwości ściszenia radia! Jednak sama obsługa jest dość przyjazna i mogę polecić te urządzenia jako typowe aparaty „do dzwonienia”. Tym bardziej, że ceny zachęcają do kupna. Kwoty nie przekraczają 200 zł a to nie jest dużo, jak za tak skonstruowany telefon.

myphone

blog comments powered by Disqus
myPhone Deco, myPhone 1062 Talk+, myPhone 1065 Spectrum. Wielki Test telefonów dla seniorów!