PODPOWIEDZI:

Lep’s World Recenzja Klasycznej Gry Platformowej - Czy Mario Powrócił?!

Lep’s World to klasyczna gra platformowa. Wzoruje się na takim klasyku jak Mario. Głównym bohaterem gry jest tytułowy Lep. Swoim wyglądem bardzo kojarzy się ze Świętym Patrykiem.

HTC Desire X

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Sterowanie
  • Darmowa wersja jak i płatna
  • Dużo poziomów
WADY
  • Trochę monotonna (wykonujemy cały czas te same zadania)
  • Brak bossów

Poziomów w grze Lep’s World mamy bardzo dużo jednak zlewają się one wszystkie w jedną całość. Wszystko za sprawą braku urozmaicenia rozgrywki jak i słabym desingiem poziomów. Są one stosunkowo za łatwe, tak jakby autor chciał na siłę utrudnić i przedłużyć rozgrywkę.

Recenzja gry Lep’s World na Android i iOS

Do zebrania mamy bardzo wiele monet a na swojej drodze spotkamy masę wrogów do pokonania. Każdy zdobyty pieniądz przybliża nas do kolejnego nowego życia. Zalecane jest je kolekcjonować już na początku gry, ponieważ później bardzo często będziemy ginąć. Rywale nie grzeszą inteligencją i bardzo często schodzą z góry po ustalonej ścieżce. W grze znajdziemy również zabawne sytuacje w, których przeciwnicy sami spadają w przepaść. Oprócz samych monet, zbieramy też specjalne kuferki złota. Na każdym poziomie są one poukrywane w różnych miejscach. Wystarczy jednak mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ autor nie potrudził się, aby je ukryć tak abyśmy ich nie znaleźli.

Recenzja gry Lep’s World na Android i iOS

Sterowanie jest całkiem w porządku. Do dyspozycji mamy wirtualne przyciski, które są bardzo dobrze przystosowane do komfortowego grania. Jedyną wadą może być fakt, że nie mamy możliwości rozmieszczenia ich na ekranie. Przez to sami nie możemy dostosować sterowania do własnych potrzeb. Bohater potrafi wykonać podwójny skok, który czasami się zatnie podczas dużych przepaści. Lep nie zawsze chce zareagować prawidłowo i giniemy.

Grafika jest bardzo kolorowa i ładna. Nie jest to jakaś wyszukana grafika 3D jednak jak na platformowe przystało modele są całkiem miłe dla oka. Animacja jest wykonana bardzo fachowo i wszystkie elementy są niesamowicie płynne. Muzyka jest bardzo prosta, ale znakomicie buduje atmosferę podczas grania. Polecam grać na słuchawkach ze względu na lepszy nastrój.

Recenzja gry Lep’s World na Android i iOS

Rozgrywka jest bardzo prosta. Przemierzamy wszystkie poziomy idąc Lep cały czas w prawo. Jest to ogromne nawiązanie do klasyki Mario Brosa. Oprócz tego zdobywamy pieniądze jak i serduszka uderzając głową w charakterystyczny klocek. Aby pokonać wrogów także skaczemy im na głowy. Dodatkowo możemy ich pokonać rzucając szyszkami, które są porozrzucane po całym świecie.

W produkcji zabrakło mi jakiegokolwiek urozmaicenia rozgrywki. Cały czas robi ciągle to samo. Poruszamy się w tym samym kierunku, zdobywamy pieniądze i przebijamy się przez ogromną ilość wrogów. Zabrakło mi jakiegokolwiek urozmaicenia. Nie mamy żądnych bossów, przez których moglibyśmy się pomęczyć. Absolutnie nic!

Największymi wadami tej gry są słabe poziomy jak i reklamy. Aplikacja została wydana w dwóch wersjach płatnej i darmowej. Jednak w obu przypadkach otrzymujemy reklamy. Nie powinno tak być w produktach, za które już płacimy. Polecam wszystkim fanom platformówek jak graczom, którzy lubią sobie pograć w niezbyt skomplikowane gry.

Recenzja gry Lep’s World na Android i iOS

Recenzja gry Lep’s World na Android i iOS

Gra jest dostępna na obie platformy Android i iOS. W obu tych przypadkach możemy pobrać wersję lite, (czyli darmową) jak i premium (płatną około 3,5zł). Zapraszam także do oglądnięcia filmiku z tej produkcji na naszym kanale VideoTesty.

App Store: https://itunes.apple.com/us/app/leps-world/id486717857?mt=8

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=at.nerbrothers.SuperJump&hl;=pl

blog comments powered by Disqus
Lep’s World Recenzja Klasycznej Gry Platformowej - Czy Mario Powrócił?!