PODPOWIEDZI:

Genius Kb G255 [TEST]

Szukacie dobrej i taniej klawiatury podświetlanej? Ta recenzja jest dla Was! Genius Kb G255 jest najnowszą propozycją producenta, przystępna cena, niezłe parametry oraz ładne, niebieskie podświetlenie to największe plusy tej klawiatury. Zapraszamy do recenzji.

Genius KB-G255

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • podświetlenie
 • prostota
 • cena
WADY
 • krótki backspace

Kb g255

Genius Kb G255 jest najnowszą propozycją producenta jeśli chodzi o klawiatury gamingowe. Model ten wyróżnia się przede wszystkim przystępną ceną oraz niebieskim podświetleniem. Do sprzedaży trafi już za kilka dnia a sugerowana cena została ustalona na 99zł. Przyjrzymy się bliżej klawiaturze w teście.

Kb g255

Klawiatura zapakowana jest w dość małe i płaskie pudełeczko. W środku znajdziemy instrukcję obsługi, także w języku polskim oraz wymienne, srebrne nakładki na przyciski i specjalne szczypczyki do wyjmowania nasadek przycisków. Wystarczą dwie minuty aby standardowe czarne przyciski zastąpić srebrnymi nakładkami, które są lepiej widoczne.

Kb g255

Sama klawiatura posiada prosty kształt, jest dość mała i płaska. Jedyne elementy zdobiące to lekkie wcięcie w lewej, górnej części urządzenia oraz logo Geniusa umieszczone na świecącym, czarnym plastiku.

Kb g255

Klawiatura posiada podświetlenie w kolorze niebieskim. Nie możemy zmienić koloru ani stopnia jasności, jednak jasność dobrana jest odpowiednio a oznaczenia przycisków są czytelne. Genius Kb G255 posiada także 8 przycisków multimedialnych. Kolejno od lewej strony umieszczone mamy przyciski odpowiadające za:

 • Otwarcie programu Windows Media Player
 • Play/Pauza
 • Wyciszanie
 • Zwiększanie głośności
 • Przeglądarka internetowa
 • Klient poczty email
 • Wyszukiwarka
 • Otwarcie ikony "Mój komputer"

Z przycisków multimedialnych korzysta się naprawdę dobrze. Ich funkcje są przemyślane

Kb g255

Klawiatura wyposażona jest także w 17 przycisków z funkcją anti-ghosting. Zapobiega to blokowaniu się klawiatury, przy wciśnięciu kilku przycisków jednocześnie. Strefa obejmuje przyciski Q,W,E,A,S,D,F,Z,X,C,B, spację oraz strzałki kierunkowe. Klawiatura komunikuje się z komputerem z częstotliwością 1000Hz, co zapewnia szybką reakcję

Kb g255

Skok przycisków natomiast jest niski, jednak pisanie na Kb G255 wymaga odrobiny wprawy, gdyż przyciski są dość twarde. Producent umieścił także pełnowymiarowy przycisk "Enter" jednak dużym minusem jest krótki "Backspace"

Kb g255

Od spodu klawiatura posiada pięć antypoślizgowych gumek, są one dość duże i wysokie dlatego zapewniają dobre trzymanie podłoża.

Kb g255

Mamy także dwie rozkładane nóżki, zwiększające wysokość klawiatury, jednak są one małe i zmniejszają przyczepność klawiatury.

Kb g255

Do komputera podłączamy klawiaturę wtykiem USB, tym razem mamy najzwyklejszą wtyczkę z logo Geniusa.
Nie jest pozłacana jak w serii GX Gaming i nie przybiera nietypowego kształtu.

Kb g255


Podsumowanie

Genius Kb G255 może nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji, jedna za mniej niż 100 zł otrzymujemy klawiaturę podświetlaną, o dobrych parametrach i całkiem wygodną w użytkowaniu.
Klawiatura jest niewielka, wiec zmieści się i na małym biurku a podświetlenie ma miły kolor i nie męczy oczu.
Plusem są także wymienne nakładki, poprawiające widoczność "strategicznych" przycisków oraz wyposażenie klawiatury w strefę anti-ghostingu.
Pozostaje tylko czekać na pojawienie się Kb G255 w sprzedaży.Rozpakowanie klawiatury Genius Kb G255 na portalu Videotesty.plblog comments powered by Disqus
Genius Kb G255 [TEST]