PODPOWIEDZI:

Sony Ericsson C510 [TEST]

Sony Ericsson C510 to typowy telefon ze średniej półki, posiadający typowe funkcje, służący do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • dobrej jakości obudowa i klawiatura
  • duży wyświetlacz
  • aparat fotograficzny
WADY
  • złącze ładowarki/słuchawek znajduje się w nienaturalnym miejscu

Sony Ericsson C510 czyli zwykły telefon komórkowy. Nie jest to smartphone, nie posiada dedykowanego sklepu z aplikacjami, ani tym bardziej dotykowego ekranu. C510 jest jednym z tych telefonów, których głównym przeznaczeniem jest dzwonienie lub wysyłanie SMS. Czy to źle? Według mnie prostota może być zaletą, gdyż nie każdy posiadać komórki potrzebuje funkcji iPhone.

Sony Ericsson C510

Zawartość pudełka

W pudełku z telefonem nie znajdziemy zbyt dużo. Sony Ericsson C510 to zwykły telefon, dlatego też jego producent stara się zaoferować możliwie jak najatrakcyjniejszą cenę, obniżając ilość elementów w zestawie:

  1. Telefon Sony Ericsson C510
  2. Bateria
  3. Ładowarka
  4. Zestaw słuchawkowy
  5. Kabel USB do połączenia telefonu z komputerem
  6. Instrukcja i dokumenty

Ergonomia, estetyka i wygląd telefonu

Biorąc telefon pierwszy raz do ręki pomyślałem sobie, że jest on lekki. To miła odmiana w stosunku do testowanych niedawno "klocków". C510 waży tylko 92 gramy. Telefon jest nieco większy (pod względem wymiarów) od Nokii E51, ale pomimo to nadal pozostaje zgrabny i ładny. Egzemplarz C510, który otrzymałem do testów wykonany był z szaro-srebrnego matowego plastiku. Jest on dość przyjemny w dotyku. Ekran telefonu przykryty jest natomiast plastikową, lustrzaną szybką, w którą wkomponowane są również: frontowa kamera (do wideo rozmów) oraz głośnik rozmów telefonicznych. W przeciwieństwie do wielu telefonów, z którymi miałem ostatnio do czynienia, ekran C510 nie brudzi się zbyt szybko, prawdopodobnie ze względu na dobrej jakości materiał, z którego wykonana jest szybka osłaniająca ekran.Zastosowany w C510 wyświetlacz jest bardzo dobrej jakości. Posiada on rozdzielczość 320×240 pikseli. Ekran jest jasny i czytelny oraz posiada szerokie kąty widzenia. Producent deklaruje, że wyświetla on 262 tysiące kolorów, ale nie zaobserwowałem różnicy w stosunku do ekranów z 16 mln paletą barw.

Sony Ericsson C510

Tradycyjnie, pod ekranem znaleźć możemy klawiaturę. Sony Ericsson od kilku lat stosuje ten sam, wypracowany już układ klawiszy. Nad klawiaturą numeryczną znajdziemy klawisze nawigacyjne i funkcyjne. W centrum umieszczony jest 5-kierunkowy krzyżak służący do poruszania się po menu telefonu. Po obu stronach krzyżaka umieszczone zostały: 2 klawisze Navi (według nomenklatury Nokii), pod nimi mamy klawisz skrótu (uruchamia pre definiowaną listę programów i funkcji), klawisz "C" (służący do kasowania wpisanych danych) oraz 2 klawisze słuchawek do odbierania połączeń. Poniżej mamy dość wygodną, tradycyjną klawiaturę numeryczną. Skok klawiszy jest wyraźny dlatego też pisanie SMS jest wygodne i pewne, gdyż czujemy wciskany klawisz.Sony Ericsson od pewnego czasu umieszcza (w niektórych modelach) złącze ładowarki oraz zestawu słuchawkowego z lewej strony telefonu. Według mnie jest to złe rozwiązanie bo przeszkadza w prowadzeniu rozmów podczas ładowania telefonu. Z prawej strony mamy natomiast przycisk regulacji głośności oraz spust migawki aparatu fotograficznego.

Telefony dla seniorów >>>

Sony Ericsson C510

Interfejs i menu telefonu

Interfejs zastosowany w C510 wywodzi się ze stosowanych już wcześniej rozwiązań. Na ekranie głównym mamy od góry: pasek informujący o zasięgu sieci, naładowaniu baterii oraz połączeniach. Następnie znajdziemy informację o sieci z którą połączony jest telefon, datę oraz informację o aktywnych przyciskach nawigacyjnych. Ekran menu składa się tradycyjnie z 12 ikon różnych funkcji.

Aparat fotograficzny

Sony Ericsson C510 należy do serii telefonów CyberShot, która jest powiązana aparatami fotograficznymi Sony. Telefon wyposażony został w moduł fotograficzny o rozdzielczości 3,2 mpix z autofocusem oraz lampą błyskową LED. Wykonuje on całkiem niezłej jakości zdjęcia (jak na telefon komórkowy), myślę nawet, że Sony Ericsson jest pod tym względem w czołówce producentów. C510 potrafi również nagrywać wideo, w rozdzielczości 320×240. Jakoś nagrań jest akceptowalna, choć według mnie mogłaby być lepsza. C510 to jednak model ze średniej półki, więc taka jakość nagrań jest normalna w tym segmencie.

Jak zrobić idealne selfie >>>

Sony Ericsson C510

Podsumowanie

Sony Ericsson C510 to typowy telefon ze średniej półki, posiadający typowe funkcje, służący do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości. W tych rolach sprawdza się on idealnie. Nie powinniśmy jednak oczekiwać od niego nić więcej bowiem nie został on stworzony do innych, niż wymienione przeze mnie funkcje. W innym wypadku warto zastanowić się nad smartphone. Nie mniej C510 to udany model.

blog comments powered by Disqus