PODPOWIEDZI:

Logitech Harmony 200 Pilot Uniwersalny [TEST]

Firma Logitech proponuje użytkownikom pilota uniwersalnego Harmony 200, jako odpowiedź na panujący w domu chaos spowodowany posiadaniem kilku urządzeń RTV wyposażonych w osobne piloty zdalnego sterowania. Harmony 200 to prostu i funkcjonalny pilot pozwalający kontrolować do 3 urządzeń jednocześnie.

Logitech Harmony 200

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ergonomiczny kształt
  • Wygodne przyciski
  • Łatwe programowanie
  • Rozsądna cena
WADY
  • Błyszcząca powierzchnia

W dzisiejszych czasach w każdym domu znajduje się wiele urządzeń RTV. Każde z nich zapewniać ma dobrą rozrywkę, którą niestety czasem zakłócić może pytanie - "gdzie się podział ten pilot?" Jeśli kiedyś spotkaliście się z podobną sytuacją i chcielibyście zamienić garść kontrolerów na jedno urządzenie, na przeciw wychodzi firma Logitech. Harmony 200 to uniwersalny pilot, mogący obsłużyć 3 urządzenia jednocześnie.

Logitech Harmony 200

Harmony 200 kształtem przypomina pilota dodawanego do popularnych dekoderów telewizji N. Zasilany jest dwiema bateriami AA, co jest tradycyjnym rozwiązaniem w pilotach.

Logitech Harmony 200

Logitech Harmony 200

Pilot wyprofilowany jest bardzo dobrze i świetnie leży w dłoni. Chwyt jest pewny i ergonomiczny. Pewnym mankamentem jest fakt, iż przyciski umieszczono na powierzchni wykonanej z błyszczącego, czarnego plastiku. Wygląda to co prawda elegancko ale jest niepraktyczne, plastik szybko pokrywa się odciskami palców.

Logitech Harmony 200

Sam przyciski są rewelacyjne, duże i wyprofilowane tak aby palce dobrze się na nich trzymały. Jako pierwszy od góry umieszczono przycisk o bardzo przydatnej funkcji. Przytrzymanie "Watch TV" włącza lub wyłącza jednocześnie dwa najważniejsze urządzenia, telewizor oraz dekoder telewizji kablowej. Dzięki temu nie trzeba odpalać każdego urządzenia z osobna.

Logitech Harmony 200

Poniżej znajdują się trzy białe przyciski odpowiedzialne za przełączanie się między urządzeniami. Naciśniecie któregoś z nich powoduje podświetlenie go na zielono. Ułatwia to wybór urządzenia kiedy obsługujemy pilota po ciemku.

Logitech Harmony 200

Nie zabrakło także przycisków do sterowania nagrywarkami, takimi jak w telewizji N.

W bazie danych producenta znajduje się ponad 5 tysięcy marek i w sumie 225 tysięcy urządzeń. Aby zaprogramować urządzenie w pilocie należy założyć konto na stronie Logitecha a następnie podłączyć pilota do komputera dołączonym kablem USB. Wtedy szukamy naszego urządzenia, podając jego model i zapisujemy je pod jeden z trzech przycisków.

Bardzo dużym plusem jest możliwość dowolnego programowania każdego z przycisków pilota z osobna. Możemy także skorzystać z fabrycznych ustawień dla danego urządzenia, które proponuje oprogramowanie.

Pilota możemy także "uczyć" funkcji bezpośrednio z oryginalnych pilotów dodawanych do urządzeń.

Cały proces programowania jest prosty i intuicyjny.

Logitech Harmony 200

Logitech Harmony 200

Harmony 200

Pilota można także pochwalić za bardzo dobry nadajnik podczerwieni. Działa z odległości kilku metrów bez względu czy skierujemy go bezpośrednio na urządzenie czy na ścianę. Same przyciski naciska się bez trudu i sprawiają wrażenie wykonanych z wysokiej jakości materiałów.

Podsumowanie

Logitech Harmony 200 jest pilotem wartym polecenia. Wygodny w obsłudze, łatwy w programowaniu i solidnie wykonany. Wysoką jakość i funkcjonalność otrzymujemy w niewygórowanej cenie.

blog comments powered by Disqus
Logitech Harmony 200 Pilot Uniwersalny [TEST]