PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S III Mini [RECENZJA]

Smartfon Samsung Galaxy S 3 Mini miał swoją premierę w październiku zeszłego roku. Od samego początku wzbudzał sporo kontrowersji. Główny założeniem "mikrusa" było być tak dobry jak „pełna” wersja flagowego modelu Samsunga – Galaxy S3. Tak się jednak nie stało. Sprawdźmy dlaczego.

SAMSUNG I8190 GALAXY SIII MINI

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Android 4.1
  • Przyzwoite parametry
  • GLONASS
  • Radio FM
WADY
  • Myląca nazwa
  • Podstawowy aparat foto

Wygląd Samsung Galaxy S III Mini

Smartfon Samsung Galaxy S 3 Mini jest bardzo podobny do swojego pierwowzoru. Wykonany z podobnych materiałów. Skopiowano wszystko, od koloru urządzenia po kształt. Zmniejszono tylko gabaryt. Galaxy S3 Mini ma ekran o przekątnej 4 cale i rozdzielczości 480×800, co ważne zastosowano w nim technologie SuperAmoled co znacząco poprawia jakość wyświetlanego obrazu.

Samsung Galaxy S III Mini [RECENZJA]

Niestety producent poskąpił szkła odpornego na zarysowania. Galaxy S3 Mini nie posiada Gorilla Glasss. Smartfon wykonany jest na przyzwoitym poziomie, nie usłyszymy trzasków oraz skrzypień oraz nie ujrzymy niedoróbek jeżeli chodzi o obudowę.

Samsung Galaxy S III Mini [RECENZJA]

Specyfikacja Samsung Galaxy S III Mini

Specyfikacją smartfon nie wyróżnia się od innych smartfonów z tej półki cenowej. Dwurdzeniowy procesor NovaThor U8420 o taktowaniu 1GHz to wszystko co Samsung s 3 Mini ma do zaoferowania. Cieszy dużo pamięci ram – 1GB to cały czas wystarczająca ilość jak na dzisiejsze standardy. Kolejnym plusem, jest najnowsza opcja Androida 4,1 zainstalowana w smartfonie. Dzięki temu mamy dostęp do ciekawych opcji, które ma do zaoferowania nam Samsung, np. „wyciąganie” filmu na główny ekran, oraz możliwość ruchu przy praktycznie wszystkich opcjach. Dzięki temu czujemy, jakby telefon żył razem z nami.

Samsung Galaxy S III Mini [RECENZJA]

Multimedia Samsung Galaxy S III Mini

Multimedia są typowe dla Samsunga. Nie są ani rewelacyjne ani jakoś przesadnie słabe. Na plus oczywiście aparat o rozdzielczości 5 mpx z diodą doświetlającą LED. Samsung Galaxy S3 Mini potrafi również nagrać film w rozdzielczości 720p. Muzyka dobrze brzmi na słuchawkach. Telefon wyłapuje wysokie jak i niskie tony dostatecznie dobrze. Gorzej wygląda sprawa głośnika. Raczej ciężko będzie obejrzeć jakiś dłuższy film na nim. Mały głośnik niestety nie daje możliwości słuchania muzyki na przyzwoitym poziomie.

Samsung Galaxy S III Mini [RECENZJA]

Reasumując...

Podsumowując, Samsung Galaxy S3 Mini to odcięcie kolejnego kuponu przez Samsunga. Sama nazwa to niestety za mało aby telefon z miejsca stał się legendą, jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru. S3 Mini ratuje się ceną – niecały 1000 zł, jednak to i tak za dużo na to co ma do zaoferowania „mały” S3.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S III Mini [RECENZJA]