PODPOWIEDZI:

Sony Xperia J vs LG Swift L7 [PORÓWNANIE]

Sony Xperia J oraz LG Swift L7 to dwa bardzo podobne smartfony. Wielu z przyszłych użytkowników nie potrafi znaleźć różnicy, dlatego postanowiłem porównać te dwa smartfony. Zobaczmy który okaże się szybszy.

SONY XPERIA J ST26i BLACK

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Multimedia w Xperii J
  • Lepsza wydajność Xperii
  • Ekran w LG L7
WADY
  • Słaba wydajność tych dwóch smartfonów.

Pierwszym testem, w którym brały udział smartfony był benchmark Quadrnat. Wyniki nie są oszałamiające. Oba smartfony nie zbliżyły się do poziomu 2000 punktów. Xperia J jaki LG L7 mają takie same procesory Qualcomm Snapdragon 1 o taktowaniu 1 GHz. Ponadto do dyspozycji mają 512 MB RAM.

Quadrant

Sony Xperia J – 1787 pkt

LG Swift L7 – 1720 pkt

1

Benchmark Nena Mark 2 to kolejny test, który został przeprowadzony na Sony Xperii J oraz LG Swift L7. Tutaj też mamy do dyspozycji taki sam procesor graficzny Adreno 200. Tym razem, również lepiej poradziła sobie Xperia.

Nena Mark 2

  1. Sony Xperia J – 19,5 fps

  2. LG Swift L7– 18,9 fps

2

Kolejne testy to zabawy przeglądarką internetową. Strony, wczytywały się z taką samą szybkością z nieznaczną przewagą Xperii (ok. 1s.). Tak jak się spodziewałem, nie było wielkiej różnicy w wydajności tych urządzeń. Na plus LG przemawia bardzo dobry ekran o przekątnej 4,3 cala. Na tle Xperii wyglądał zdecydowanie bardziej czytelnie. Nie można zapomnieć o funkcji NFC oraz Bluetooth 3.0. Xperia J za to wygrała wszystkie przeprowadzone testy. Posiada lepszy aparat fotograficzny o przekątnej 5 Mpix oraz odtwarzacz muzyczny Walkaman. Wygląd obydwóch urządzeń jak na swoją półkę cenową jest zadowalający. Zwycięstwo przyznaje się Xperii, która jak widać ma lepszą optymalizację od LG. W ostatecznym rozrachunku ma więcej do zaoferowania niż LG. Ceny kształtują się podobnie: 650 zł to cena, adekwatna dla tego typu urządzeń.

blog comments powered by Disqus
Sony Xperia J vs LG Swift L7 [PORÓWNANIE]