PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja MSI Venom

Sony Xperia J vs LG Swift L7 [PORÓWNANIE]

  • Dodano: 5 lat, 7 miesięcy temu
  • Ocena artykułu: (0) (0)

Sony Xperia J oraz LG Swift L7 to dwa bardzo podobne smartfony. Wielu z przyszłych użytkowników nie potrafi znaleźć różnicy, dlatego postanowiłem porównać te dwa smartfony. Zobaczmy który okaże się szybszy.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
od 29.99 ZŁ
Morele.net
Zobacz ofertę
od 1.00 ZŁ

SONY XPERIA J ST26i BLACK

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Multimedia w Xperii J
  • Lepsza wydajność Xperii
  • Ekran w LG L7
WADY
  • Słaba wydajność tych dwóch smartfonów.

Pierwszym testem, w którym brały udział smartfony był benchmark Quadrnat. Wyniki nie są oszałamiające. Oba smartfony nie zbliżyły się do poziomu 2000 punktów. Xperia J jaki LG L7 mają takie same procesory Qualcomm Snapdragon 1 o taktowaniu 1 GHz. Ponadto do dyspozycji mają 512 MB RAM.

Quadrant

Sony Xperia J – 1787 pkt

LG Swift L7 – 1720 pkt

1

Benchmark Nena Mark 2 to kolejny test, który został przeprowadzony na Sony Xperii J oraz LG Swift L7. Tutaj też mamy do dyspozycji taki sam procesor graficzny Adreno 200. Tym razem, również lepiej poradziła sobie Xperia.

Nena Mark 2

  1. Sony Xperia J – 19,5 fps

  2. LG Swift L7– 18,9 fps

2

Kolejne testy to zabawy przeglądarką internetową. Strony, wczytywały się z taką samą szybkością z nieznaczną przewagą Xperii (ok. 1s.). Tak jak się spodziewałem, nie było wielkiej różnicy w wydajności tych urządzeń. Na plus LG przemawia bardzo dobry ekran o przekątnej 4,3 cala. Na tle Xperii wyglądał zdecydowanie bardziej czytelnie. Nie można zapomnieć o funkcji NFC oraz Bluetooth 3.0. Xperia J za to wygrała wszystkie przeprowadzone testy. Posiada lepszy aparat fotograficzny o przekątnej 5 Mpix oraz odtwarzacz muzyczny Walkaman. Wygląd obydwóch urządzeń jak na swoją półkę cenową jest zadowalający. Zwycięstwo przyznaje się Xperii, która jak widać ma lepszą optymalizację od LG. W ostatecznym rozrachunku ma więcej do zaoferowania niż LG. Ceny kształtują się podobnie: 650 zł to cena, adekwatna dla tego typu urządzeń.

blog comments powered by Disqus
Sony Xperia J vs LG Swift L7 [PORÓWNANIE]