PODPOWIEDZI:

Goclever Fone 500 [RECENZJA]

Goclever Fone 500 to typowo budżetowy smartfon polskiego producenta. Duży pięciu calowy ekran oraz dwurdzeniowy procesor pozwalają podjąć walkę w segmencie średniej klasy smartfonów. Zobaczmy czy warto kupić Fone 500.

Goclever Fone 500

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • 5 calowy ekran
  • Dobre wykonanie
  • Obsługa dwóch kart sim
WADY
  • Słabe multimedia
  • Błędy i niedoróbki Androida
  • Rozdzielczość ekranu mogłaby być większa

Wygląd smartfona już od pierwszego spojrzenia budzi szacunek. Ogromny 5-calowy ekran oraz wymiary 142,8x80x9,6 mm stawiają Goclevera wśród największych aktualnie produkowanych smartfonów. W parze z wielkością nie idzie jednak rozdzielczość ekranu, która wynosi 800x480 pix. Jest to stanowczo za mało, przez to obraz jest odrobinę niewyraźny. Sam wygląd nie budzi podziwu, jednak jest to solidnie skonstruowana obudowa. Przy tych rozmiarach oraz cenie nie mam się do czego przyczepić. Z mankamentów, zobaczyłem tylko, lekko wyginającą się klapkę tylną na środku obudowy. Nic wielkiego. Szkoda, że smartfona tak trudno utrzymać w czystości, każde dotknięcie palcem zostaje na ekranie, które na domiar złego nie jest łatwo zetrzeć.

goclever fone 500

Specyfikacja Goclever Fone 500 to typowa średnia półka. Procesor MediaTek MT65577 o taktowani 1 Ghz oraz 512 MB RAM to aktualny standard na rynku smartfonowym. Spokojnie można porównywać wydajność do tak popularnych smartfonów jak Samsung Galaxy S Advance czy Ace2 lub HTC Desire X. Proceor graficzny PowerVR SGX531 nie należy jednak to najlepszych. W większość wymagających gier da się zagrać, jednak nie będzie do granie komfortowe, po przez częste ścinki. Na uwagę oczywiście zasługuje wejścia na dwie karty Sim. Mogą one działać razem jaki i zupełnie osobno. Producent dostarczył nam specjalną opcję w ustawieniach telefonu, dzięki której możemy dowolnie konfigurować sobie owe karty. Po przez tę opcję, zauważyłem, że część systemu Android nie jest jednak przetłumaczona na język polski. Moim zdaniem jest to poważne niedopatrzenie ze strony Goclevera. Jak to możliwe aby polski produkt nie posiadał rodzimego języka w ważnych ustawieniach. Ponadto nie przetłumaczone zostały także opcje aparatu. Trudno przypuszczać, aby Goclever wypuścił aktualizacje do swoich telefonów, więc przyszli użytkownicy muszą korzystać z dwujęzycznego systemu.

goclever fone 500

Multimedia Goclever Fone 500 nie wyznaczają nowych trendów na rynku. Co prawda smartfon posiada 8 mpix aparat z autofocusem oraz diodę doświetlająca LED. Jednak zupełnie nie radzi sobie on w odrobinę gorszym świetle. Duże szumy oraz mało wyraźny obraz. To samo możemy powiedzieć o głośniku oraz muzyce. Co z tego, że mamy wbudowany equalizer, jeżeli dźwięk wydobywający się z słuchawek lub głośnika nie zachwyca. Mimo wszystko Goclever przy dobrych słuchawkach umili nam droge do pracy , a przy ładnej pogodzie zrobi przyzwoite zdjęcie. Jest to konstrukcja budżetowa i nie ma co oczekiwać cudów.

goclever fone 500

goclever fone 500

Podsumowując, Goclever Fone 500 to przyzwoity jak za cenę poniżej 700 zł smartfon. Z ogromnych ekranem, bardzo dobrze czyta nam się internet. Wykonanie, stoi na wyższym poziomie niż by mogło. Szkoda, że jest w nim aż tak wiele niedoróbek, drażniących użytkownika. Nota 3,5 jest oceną obiektywną. Niewiele zabrakło do 4. Jak na pierwszy smartfon, tego producenta – wyrób udany.

Na koniec zdjęcia zrobione Goclever Fone 500

goclever fone 500

goclever fone 500

goclever fone 500

goclever fone 500

blog comments powered by Disqus
Goclever Fone 500 [RECENZJA]