PODPOWIEDZI:

HTC One [PREZENTACJA]

HTC One to nowy flagowy model HTC, wyposażony w ultra-ostry, 4,7" ekran Full HD 1080p, cztero-rdzeniowy procesor 1.7GHz Qualcomm Snapdragon 600, 2GB pamięci RAM i 32GB lub 64GB, nierozszerzalnej pamięci wewnętrznej.

HTC One

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wyświetlacz 4,7” Full HD
  • Potężny procesor
  • 2 GB RAM’u
  • HTC Sense z BlinkFeed
  • Aluminiowy, atrakcyjny design
WADY
  • Niewyjmowalna bateria
  • Brak gniazda kart microSD

Podstawowy aparat fotograficzny to jednostka o matrycy 4 megapikseli. …tak - 4 MP! Plus 2.1 MP kamera wideorozmów. Aparat wymaga pewnego wyjaśnienia.

HTC One fot2

HTC idzie tutaj na jakość, a nie na ilość - pod względem czujnika. Można powiedzieć, że zastosowana jednostka będzie w stanie uzyskać 300% więcej światła, niż tradycyjna, spotykana w smartfonach.

Aparaty o dużych ilościach megapikseli są normą w takich urządzeniach, i HTC pokusiło się na odważny krok…

Niemniej jednak w wielu aparatach większa ilość MP oznacza zwyczajnie większe zdjęcia, a nie lepszą jakość. Warto dodać, że Nokia 808 PureView reprezentuje podobne podejście, ale przy pomocy oversamplingu.

Aparat jest w stanie robić pełne 360-stopniowe, panoramiczne zdjęcia, nagrywa w jakości 1080p HD, posiada czas sekwencji i usuwanie obiektów, plus szerokokątny obiektyw z przodu do wideorozmów.

HTC One posiada funkcję o potocznej nazwie "HTC Zoe", która bazując na trzy-sekundowych filmikach, wzbogaca naszą galerię zdjęć.

Z Chin taniej? Sprawdzamy to w tym artykule! >>>

Wyświetlacz o przekątnej 4,7" ma gęstości pikseli równą 468 ppi, który bije na głowę praktycznie wszystkie inne, włącznie z iPhone'm 5 i niedawno ogłoszonym LG Optimus'em G Pro.

HTC One fot1

Rozdzielczość wynosi 1080 x 1920 pikseli, a HTC One posiada wyjście HDMI (za pośrednictwem adaptera MHL), dzięki czemu odtworzymy na TV nagrane wideo lub pobrane multimedia.

HTC One fot3

Jest to urządzenie z Androidem 4.1, wzbogaconym o nową wersję HTC Sense, włączając w to HTC BlinkFeed - funkcję, która zamienia ekran główny w zbiór wszelkiego rodzaju wiadomości, zdecydowanie bardziej interesująca funkcjonalność, od standardowego ekranu głównego Androida.

Jak robić efektowne zdjęcia Selfie? >>>

HTC One fot4

Aplikacja "HTC Sense TV" umożliwi HTC One kontrolę niektórych systemów telewizyjnych i dostępna jest z wbudowanym przewodnikiem po programach.

Odtwarzanie dźwięku wzbogacono o HTC BoomSound i Beats Audio, które powinny uczynić HTC One bardzo rozrywkowym urządzeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę jego wysokiej jakości wyświetlacz i mocny procesor. HTC One posiada NFC, Bluetooth 4, Wi-Fi i wsparcie 3.5G. Niektóre kraje otrzymają wersje LTE, a poza GPS'em znajdziemy tu także GLONASS.

Wszystko to mieści się w bardzo atrakcyjnym, aluminiowym unibody i waży 143 gramów. Wymiary urządzenia to: 137 x 68 x 9,4 mm. Wewnątrz znajdziemy niewyjmowalną baterię o pojemności 2300 mAh.

Zdaniem HTC, model One dostępny będzie u 185 operatorów w 80 krajach na całym świecie, począwszy od marca, włącznie z operatorami w Europie, Ameryce Północnej i Chinach. Aczkolwiek pewnym ważnym zaniedbaniem ze strony HTC są Indie. W Wielkiej Brytanii HTC One będzie darmowy w niektórych 36-miesięcznych umowach w Phones 4U, lub za 69,99 funta w 41-miesięcznej umowie z EE (umowa obejmuje dane 4G w cenie).

To bardzo atrakcyjny i bardzo potężny model, posiadający kilka unikalnych cech, które czynią go pożądanym. HTC nie szło ostatnio najlepiej, ale HTC One jest zdecydowanie imponujący i powinien dać rywalom popalić.

blog comments powered by Disqus