PODPOWIEDZI:

Asus Fonepad (nie PadFon) [TEST]

ASUS Fonepad (nie mylić z PadFone) to 7" tablet z Androidem 4.1 bazujący na procesorze Intel'a, który wydaje się być przeznaczony na dolną część rynku tabletów.

Asus Fonepad

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Połączenia telefoniczne
  • Transfer danych HSPA+
  • GLONASS
  • Bateria 4270 mAh
WADY
  • Brak aparatu w wersji europejskiej
  • Brak wyjścia HDMI

Jednordzeniowy procesor Intel Atom 1.2GHz nie jest najszybszy na świecie, powinien jednak wystarczyć do większości zastosowań, co jednak jest dość istotne - jest to tania część. Wewnątrz znajduje się 1 GB pamięci RAM i 8 GB lub 16 GB wewnętrznej pamięci flash plus gniazdo kart microSD.

Ranking tabletów

Recenzja tabletu z funkcją telefonu od Asusa

Wyświetlacz to 7" panel IPS o rozdz. 800 x 1280 pikseli, z szerokim kątem widzenia, nie jest to jednak ekran Full HD, i najwyraźniej nie posiada również wyjścia HDMI. Wciąż, jest to raczej typowa rozdzielczość jak na tego typu urządzanie, która powinna sprostać oczekiwaniom większości użytkowników. Posiada też kamerę wideorozmów o matrycy 1.2 MP.

Recenzja tabletu z funkcją telefonu od Asusa

W odróżnieniu od innych tabletów, ASUS Fonepad może wykonywać połączenia telefoniczne, aczkolwiek naszym zdaniem, warto zainwestować w zestaw słuchawkowy Bluetooth, by nie podnosić tej sporej bestii do twarzy za każdym razem, gdy chcemy z kimś porozmawiać.

Recenzja tabletu z funkcją telefonu od Asusa

Fonepad obsługuje połączenia w czterech zakresach GSM i UMTS, umożliwia również transfer danych HSPA+ z szybkością do 21 megabitów na sekundę. Obsługuje również oczywiście łączność Wi-Fi, Bluetooth i USB. Posiada pełen zestaw modułów na pokładzie: GPS i GLONASS, elektroniczny kompas i akcelerometr oraz czujnik zbliżeniowy.

Fonepad'a można użyć jako przerośniętą nawigację, jeśli chcecie, o ile uda Wam się znaleźć wystarczająco duży uchwyt. Azjatycka i europejska wersja - nieco się różnią.

Recenzja tabletu z funkcją telefonu od Asusa

W Europie sugerowana cena Fonepad'a to 219€ za wersję 16GB bez tylnej kamery, w Azji cena wynosi 249$ za wersję 8GB z 3 MP aparatem z tyłu. Jeśli ceny te wydają się Wam drogie, pamiętajcie, że możecie umieścić mikro-SIM bezpośrednio w Fonepad'zie, i używać go gdzie dusza zapragnie.

Wewnątrz Fonepad'a znajduje się konkretnej wielkości bateria: 4270 mAh, która ma pozwolić na maksymalnie 9 godzin użytkowania.

Fonepad mierzy 196 x 120 x 10.4mm i waży 340 gramów. Zdaniem ASUS'a Fonepad powinien pojawić się na całym świecie już od marca 2013 r. w kolorach Titanium Gray i Champagne Gold.

blog comments powered by Disqus
Asus Fonepad (nie PadFon) [TEST]