PODPOWIEDZI:

Tablet z DualSIM 3G - GoClever Quantum 960 Mobile - Recenzja

Coraz więcej osób poszukuje urządzenia, które będzie zapewniało nieograniczony dostęp do Internetu dzięki wbudowanemu modemowi 3G. W tej recenzji przyjrzymy się taniej propozycji od firmy GoClever, a konkretniej modelowi Quantum 960 Mobile. Czy warto go nabyć, czy może lepiej dołożyć trochę pieniędzy i zdecydować się na inny sprzęt? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w recenzji.

Goclever Quantum 960M

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przyzwoite działanie
  • Dual SIM modem 3G
WADY
  • Wykonanie
  • Średnia bateria
  • Kamery

Wykonanie

Standardowo zacznę od wykonania urządzenia i niestety już tutaj ujawnia się największa wada tego urządzenia. Patrząc na urządzenie, można stwierdzić, że nie jest najgorzej, biorąc pod uwagę jego cenę. Jednak po wzięciu go w ręce czar pryska. Plastik jest nieprzyjemny w dotyku, a w dodatku źle spasowany, wydający z siebie okropne trzeszczące dźwięki.

GoClever Quantum 960 Mobile - Recenzja

To wszystko przekłada się na pojawianie się dziwnych "anomalii" na ekranie, kiedy mocniej przyciśniemy ekran lub w sytuacji, kiedy trzymamy go w jednej ręce. Tablet po prostu się wygina, przez co warstwa dotykowa styka się z ekranem. Jest to bardzo problematyczne, ponieważ wykrywane jest to wtedy jako dotyk i tablet potrafi zwariować.

Działanie

Pora trochę ochłonąć. W tym wypadku nie będę już taki ostry, obiecuję. Urządzenie działa dobrze. Nie jest to może demon prędkości, lecz biorąc pod uwagę półkę cenową jaką reprezentuje, byłem zadowolony. Niektóre aplikacje lubią się długo włączać, a karty w przeglądarkach ładować ponownie przez 1GB pamięci RAM.

GoClever Quantum 960 Mobile - Recenzja

Na szczęście obyło się bez większych klatkowań czy zacięć, zatem mogę pozytywnie wypowiedzieć się o optymalizacji tego urządzenia. W teście Antutu Benchmark osiągnęło ono ok. 17 tysięcy punktów.

Kamery

Kamery w urządzeniach typu tablet to dla mnie temat pomijalny. Nie sądzę, by ktokolwiek korzystał często z funkcji robienia zdjęć czy nagrywania w tych urządzeniach.

GoClever Quantum 960 Mobile - Recenzja

W tym jednak mamy 0,3Mpx aparat przedni oraz 2Mpx aparat tylny. O ile ten drugi nie był przeze mnie używany, to ten frontowy akurat bardzo by się przydał, jednak jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Jak dla mnie matryca z tyłu mogłaby zostać przeniesiona do przodu, z tego powodu, że jest częściej używany, np. do prowadzenia wideorozmów.

Bateria

Z urządzenia korzystałem w większości z włączonym jedynie WiFi. W tej konfiguracji był w stanie wytrzymać do 5 godzin ciągłego użytkowania co jest dobrym wynikiem.

GoClever Quantum 960 Mobile - Recenzja

Podczas korzystania z modemu 3G niestety ta wydajność bardzo spada, gdyż zużywa on bardzo dużo energii.

Podsumowanie

Podsumowując- urządzenie jest fatalnie wykonane, ale działa dobrze. Modem 3G jest bardzo dużym plusem tego urządzenia w tej cenie, lecz bateria nie pozwala na długie działanie tego sprzętu korzystając właśnie z 3G. Czy polecam Wam to urządzenie? Raczej wolałbym dołożyć do czegoś, co jest wykonane lepiej i dłużej pracowałoby na baterii.

blog comments powered by Disqus
Tablet z DualSIM 3G - GoClever Quantum 960 Mobile - Recenzja