PODPOWIEDZI:

Webbies (iOS) [TEST]

Webbies to gra niezależnego małego polskiego studia. Muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszy gier tego typu na platformy mobilne. Ogólnie bardzo lubię gry logiczne dlatego nie mogłem się powstrzymać aby nie przejść obojętnie obok tego tytułu.

Samsung Galaxy Young

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ładna kolorowa grafika i animacja
  • Muzyka!
  • Dla dzieci jak i dorosłych
  • Bardzo dużo poziomów
WADY
  • Plansze bonusowe
  • Nierówny poziom trudności

Webbies to gra niezależnego, małego, polskiego studia. Muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszy gier tego typu na platformy mobilne. Ogólnie bardzo lubię gry logiczne dlatego nie mogłem się powstrzymać aby nie przejść obojętnie obok tego tytułu.

Webbies

Gameplay przypomina trochę takie produkcje, jak Angry Birds czy Cut The Rope. Na szczęście nie jest to kopia i Webbies jedynie nawiązuję do tych sprawdzonych gier. Przesuwając palcem po ekranie nadajemy siłę i kierunek obiektom. Możemy je ze sobą grupować przez co zdobywamy większą ilość punktów. Niemożliwe jest jednak łączenie różnych typów ze sobą. Tak samo nie możemy wysyłać ich do zwierząt, które nie jedzą tych przedmiotów. Zasady są dość proste jednak czasami przyjdzie nam pogłówkować naprawdę długo aby przejść dany etap. Do tego możemy dodać fizykę, którą trzeba wykorzystać aby przejść niektóre łamigłówki.

Webbies

Grafika nadaje Webbies znakomitego klimatu. Jest bardzo ładna i kolorowa. Do tego mamy znakomitą animację postaci. Na deser można dołożyć znakomitą muzykę, która naprawdę potrafi uspokoić w bardzo nerwowych momentach. Obowiązkowo polecam grać na słuchawkach.

Webbies

Pomimo ogromnej prostoty w mechanice gry to jest ona dość trudna. Każdy swój nieudany ruch możemy cofnąć lecz tylko i wyłącznie jeden. Jeżeli będziemy próbowali zrobić to ponownie zresetujemy etap. Do lepszego celowania możemy wykorzystać celownik, który z olbrzymią perfekcją wskaże trajektorie lotu. Poziom trudności jest jednak bardzo nierówny. Może to przeszkadzać niektórym graczom. Początkowe poziomy bardzo wolno się rozkręcają ale to nie znaczy, że przytrafi nam się taki, który od razu przejdziemy. Jest to moim zdaniem jeden największych minusów Webbies. Jeżeli nie przejdziemy akurat tej problematycznej planszy to nie będziemy mogli iść dalej. Na szczęście twórcy pomyśleli o tym aby te etapy pominąć i odblokować następne klikając w koło ratunkowe. Ostatnim najsłabszym elementem są plansze bonusowe. Ciekawe urozmaicenie gdzie górę bierze zręczności i refleks. Prędkość poruszania się zwierząt jest bardzo wolna a jesteśmy ograniczeni czasowo. Niestety są to etapy bardzo nie udane i mogłoby ich w ogóle nie być.

Webbies

Jest to znakomita produkcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ładna kolorowa grafika na pewno przyciągnie wielu graczy a znakomity gameplay sprawi, że trudno będzie się oderwać. Niemal każdy element jest dopracowany do najmniejszego szczegółu. Nie oznacza to, że Webbies jest grą idealną jednak naprawdę bez przeszkód mogę polecić tą grę. Dziwi mnie fakt, że autorzy nie osiągnęli żadnej popularności tą grą. Być może jak wydadzą konwersję na telefony z Androidem to Webbies podbije serca większej ilości graczy. Pozycja obowiązkowa dla fanów łamigłówek i gier logicznych.

Webbies

Zapraszam do obejrzenia recenzji na kanale YouTube

blog comments powered by Disqus
Webbies (iOS) [TEST]