PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy Note 8.0 [TEST]

Samsung Galaxy Note 8.0 plasuje się pośrodku linii tabletów Samsunga z Androidem, i jest też średnio-ekranowym modelem z rysikiem "S Pen" w zestawie.

Samsung GALAXY Note 8.0

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Rysik „S Pen”
  • Gabaryty
WADY
  • Aparat foto 5 MP
  • Brak 3G w standardzie

Rysik jest kluczowym atutem urządzenia, który odróżnia modele Galaxy Note od innych. Seria urządzeń Galaxy Note przeznaczona jest do tworzenia treści, a nie tylko przeglądania jej.

Rankingi tabletów - najlepsze tablety! >>>

Samsung Galaxy Note 8.0fot1

Galaxy Note jest również wyposażony w wiele dodatkowego oprogramowania, umożliwiającego tworzenie notatek, dokładnych rysunków, przetwarzającego pismo odręczne na teks i wybieranie różnych elementów, zwyczajnie trzymając rysik nad nimi. Rysikiem można również kontrolować fizyczne przyciski z tabletu, nie trzeba zatem odkładać rysika, by z nich skorzystać.

Samsung Galaxy Note 8.0 fot3

Jeśli chodzi o specyfikację sprzętową, Samsung Galaxy Note 8.0 mieści się pomiędzy 5,5-calowym Galaxy Note II i 10,1" Galaxy Note 10,1.

Wewnątrz znajduje się cztero-rdzeniowy procesor 1,6 GHz z 2 GB pamięci RAM oraz 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej flash. Front zajmuje 8,0" wyświetlacz o rozdz. 800 x 1280 pikseli i 1,3 MP kamera wideorozmów.

Samsung Galaxy Note 8.0 fot2

Z tyłu znajduje się 5 MP aparat zdolny do nagrywania w jakości 1080p. System operacyjny to Android 4.1.2, wzbogacony o aplikacje Samsunga dotyczące sieci społecznościowych, wymiany multimediów i oczywiście obsługi S Pen'a.

Przydatną funkcją jest możliwość uruchamiania dwóch aplikacji obok siebie. Znajdziemy tu wszystkie standardowe funkcje Androida, a Samsung Galaxy Note 8.0 posiada moduły Wi-Fi, GLONASS, GPS, Bluetooth 4.0 oraz gniazdo kart microSD, obsługuje też transfer danych 3.5G, ale opcjonalnie.

Jeśli masz telewizor Samsunga, możesz korzystać z aplikacji AllShare, by wyświetlić na nim pożądane treści, chociaż Galaxy Note 8.0 prawdopodobnie nie ma wyjścia HDMI.

Samsung Galaxy Note 8.0 fot4

Note 8.0 jest po prostu większą wersją Note II, z tą samą rozdzielczością ekranu, co Note 10.1. Zaletą jest między innymi to, że jest dzięki temu bardziej przyjazny dla naszych kieszeni - niż 10.1", i miejmy nadzieję, że będzie również tańszy. Jeśli już mowa o kosztach... to ta kwestia może być nieco myląca, chociażby dla tego, że cena detaliczna Note II i Note 10.1 jest mniej więcej ta sama, czyli ok. 520 € w zależności od miejsca, gdzie go nabędziecie iPad Mini dostępny jest w podobnym przedziale cenowym - za 500 €, spodziewamy się więc, że z Galaxy Note 8.0 będzie podobnie.

Zdaniem Samsunga, Galaxy Note 8.0 powinien być dostępny w większości światowych rynków od drugiego kwartału 2013 roku. Podejrzewamy, że będzie sprzedawał się bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli pojawi się w ogromnych akcjach reklamowych Samsunga.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy Note 8.0 [TEST]