PODPOWIEDZI:

Thermaltake Versa II [TEST]

Przedstawiamy najnowszą propozycję firmy Thermaltake, obudowa Versa 2 to prosta i funkcjonalna obudowa za nieduże pieniądze. Co kryje w sobie? Zobaczcie w recenzji.

Versa 2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Cena
  • Dobrze spasowane blachy
  • Możliwość zamontowania wielu wentylatorów
  • Port USB 3.0 na przednim panelu
  • Lakierowane wnętrze
WADY
  • Miękka stal
  • Słaby system porządkowania przewodów

Firma Thermaltake znana jest z produkcji sprzętu najwyższej jakości, jednak często też w połączeniu z odpowiednią ceną.
Dobrze, że firma pomyślała także o tańszej serii produktów. Do takich właśnie należy najnowsza obudowa komputerowa Versa 2.

Thermaltake Versa 2

Versa 2 to obudowa klasy midi tower.
Jej wymiary to: 429.0 x 196.0 x 481.0 mm
Waga 4,5 kg
Obudowa posiada 3 zatoki 5,25" oraz jedną 3,5", dostępne z zewnątrz.
We wnętrzu kryje się 5 zatok 3,5", oraz jedna 2,5".

Obudowa jest koloru czarnego, polakierowano także wnętrze obudowy, co jest plusem ponieważ często tańsze obudowy nie posiadają lakierowanego wnętrza.

Thermaltake Versa 2

Na przednim panelu umieszczono włącznik zasilania, który znajduje się po prawej stronie, a o pracy komputera sygnalizuje niebieska dioda. Po lewej znajdziemy przycisk reset, oraz czerwoną diodę, sygnalizującą pracę dysku twardego.
Cieszy także obecność wejść USB, jednego w standardzie 2.0 i jednego 3.0.
Poza USB znajdziemy wejście na mikrofon oraz wyjście słuchawkowe.

Thermaltake Versa 2

Przedni panel pokryty jest siatką mesh, za którą kryje się stały filtr przeciwkurzowy. Na dole obudowy znajduje się srebrne logo Thermaltake.

Thermaltake Versa 2

Miejsce na zasilacz umieszczono w dolnej części obudowy, poza tym znajdziemy 7 slotów na karty rozszerzeń oraz dwa przepusty chłodzenia wodnego. Na wyposażeniu obudowy znajduje się wentylator o średnicy 120mm, umieszczony z tylu obudowy.

Thermaltake Versa 2

Poza dołączonym wentylatorem miejsc na montaż dodatkowych mamy 6.
Jedno z przodu obudowy.
Jedno od spodu (drugie zajmuje zasilacz)
Dwa miejsca na górnym panelu obudowy (pod warunkiem nie posiadania chłodzenia na procesor typu tower)
Oraz dwa miejsca na bocznym panelu (pod warunkiem nie posiadania chłodzenia na procesor typu tower)

Thermaltake Versa 2

Do obudowy producent dodaje woreczek z niezbędnymi akcesoriami. Znajdziemy w nim między innymi dystanse do płyty głównej oraz śrubki do przykręcenia dodatkowego wentylatora.

Thermaltake Versa 2

Obudowa wykonana jest z dość miękkiej blach i niestety nie robi wrażenia pancernej. Plusem jest duże wycięcie na montaż chłodzenia procesora, Ilość miejsca w samej obudowie jest przyzwoita, zainstalujemy karty pamięci do 32cm długości, oraz chłodzenie o wysokości do 155mm. Format płyt głównych, będących w zgodzie z obudową to ATX oraz Micro ATX.

Thermaltake Versa 2

Przedni panel obudowy jest zdejmowany. Po jego zdjęciu zamontować możemy wentylator o średnicy 120mm, chłodzić może bezpośrednio dyski twarde umieszczone tuż za nim. Panel wykonany jest z siatki mesh a w dodatku wyściełany materiałowym filtrem, zmniejszającym kurzenie się obudowy.

Thermaltake Versa 2

Obudowa posiada dobrą cyrkulację powietrza, jednak wymaga to montażu więcej niż jednego wentylatora dostarczonego w komplecie. Optymalnym rozwiązaniem jest wentylator na przednim panelu, wtłaczający chłodne powietrze, drugi umieszczony z tyłu obudowy odprowadza ciepłe powietrze na zewnątrz. Poza tym dobrze zastosować trzeci wentylator u góry lub z boku.
Jeśli posiadamy chłodzenie na procesor z dużym radiatorem nie będziemy mogli zamontować już wentylatora bezpośrednio nad oraz z boku chłodzenia. Obudowa jest także dość przestronna, mniej miejsca znajduje się w jej górnej części, montaż wentylatora na chłodzeniu procesora oraz podłączenie zasilania wymusiły w tym przypadku gimnastykę.

Thermaltake Versa 2



Podsumowanie


Obudowa Thermaltake Versa 2 posiada tak zalety jak i wady.
Największe zalety to możliwość zamontowania wielu wentylatorów, port USB 3.0 oraz fakt, że obudowa polakierowana jest także we wnętrzu.
Martwią cienkie blachy, ale to standard w obudowach budżetowych.
Zabrakło także porządnego systemu zarządzania okablowaniem.
W swojej klasie cenowej obudowa wypada całkiem nieźle, jednak konkurencja na rynku jest silna.




Rozpakowanie obudowy Thermaltake Versa II na portalu Videotesty.pl

blog comments powered by Disqus
Thermaltake Versa II [TEST]