PODPOWIEDZI:

Ski Jumping Pro (Android/iOs) [RECENZJA]

Przeglądając sklepy i szukając gier o tematyce skoków narciarski trafiłem naprawdę na kilka tytułów. Najbardziej mnie zainteresował Ski Jumping Pro bo nie dość, że wydaje się to być fajna gra to jeszcze została stworzona przez Polaków. Tak więc jak najszybciej zakupiłem wersję na iOS. WIęcej w recenzji.

SAMSUNG I9300 GALAXY SIII RED

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika 3D
  • Dostępna na Android i iOS
  • Wiele skoczni
  • Prawdziwy harmonogram sezonu 2012/2013
  • Dwa tryby trudności
  • Polska wersja językowa
WADY
  • Powtórki
  • Komentator
  • Obiekty nie odzwierciedlają tych prawdziwych
  • Brak trybu dla wielu graczy

Skoki narciarskie znowu stały się popularne. Wszystko dzięki bardzo dobrej postawie Polaków. Kamil Stoch, który zwyciężył niedawno na mistrzostwach świata miał w tym swój udział jak i inni zawodnicy. Dlaczego więc nie zagrać w tytuł o tematyce skoków narciarski?

Ski Jumping Pro

Przeglądając sklepy i szukając gier o tematyce skoków narciarski trafiłem naprawdę na kilka tytułów. Najbardziej mnie zainteresował Ski Jumping Pro bo nie dość, że wydaje się to być fajna gra to jeszcze została stworzona przez Polaków. Tak więc jak najszybciej zakupiłem wersję na iOS.

Standardowo jak to bywa w grach sportowych zaczynamy od stworzenia profilu. Sam mechanizm kreowania bohatera jest niezwykle prosty i niestety nie mamy tam zbyt wielu opcji. Możemy jedynie nadać imię zawodnikowi i wybrać narodowość. Moim zdaniem to trochę zbyt mało i nie mamy możliwości dostosowania skoczka do własnych potrzeb.

Ski Jumping Pro

Na całą grę składają się wielkie imprezy. Znajdziemy tutaj puchar kontynentalny, świata, loty narciarskie, turniej czterech skoczni czy puchar nordycki. Wszystko dobywa się już kończącym się sezonie 12/13. Tak więc znajdziemy tutaj wszystkie oficjalne skocznie. Niestety nie jest już tak pięknie jeżeli chodzi o nazwiska skoczków. Nie znajdziemy ich bo prawdopodobnie twórcy nie wykupili licencji. Jednak jest to mały szczegół nie mający żadnego wpływu na rozgrywkę.

Ski Jumping Pro

Naszego zawodnika możemy rozwijać za zarobione pieniądze i zdobyte punkty sławy. Ćwiczymy więc poszczególne elementy skoku takie jak: skupienie, wybicie, pozycja dojazdowa, lot czy lądowanie. Im wyższy poziom danego elementu tym jesteśmy lepsi. Oprócz ćwiczeń warto także rozglądnąć się po sklepie i zakupić lepszy kask, kombinezon, narty czy rękawiczki. Wszystkie te elementy zwiększają nasze podstawowe umiejętności.

Ski Jumping Pro ma dwa tryby trudności, ukryte są one w opcjach pod sterowaniem. Tryb codzienny powoduje, że gra staje się bardzo prosta i nikt nie powinien mieć problemów z ukończeniem gry. Drugi tryb jest tym, co tygrysy lubią najbardziej. Sami musimy się o wszystko zatroszczyć i nie jesteśmy prowadzeni za rączkę. Same skoki ograniczają się do naciskania na ekran w odpowiednim momencie i sterowaniem telefonem aby utrzymać stan równowagi. Im lepiej wykonamy te elementy tym dłuższy skok oddamy.

Ski Jumping Pro

Grafika jest bardzo ładna i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Gorzej prezentują się same skocznie, ponieważ nie przypominają tych realistycznych. Gdyby nie nazwa to bym nie wiedział gdzie skacze. Powtórki są także nie udane. Rozmycia powodują, że skoki są niezwykle brzydkie i mało co z nich można zauważyć. Widać, że ten element został wrzucony na siłę przez twórców.

Ski Jumping Pro

Nasuwa się jednak pytanie czy warto? Moim zdaniem tak. Jest to najlepsza gra o tematyce skoków narciarskich na telefon. Mamy całkiem dużo imprez, skoczni jak i ciekawy tryb kariery. Możemy trenować naszego zawodnika i wybrać jeden z dwóch tryb trudności. To co się rzuca w oczy to na pewno słabe odwzorowanie skoczni, beznadziejne powtórki, irytujący komentator czy brak multiplayera. Polecam wszystkim fanom skoków narciarskich!

Zapraszam do obejrzenia recenzji na kanale YouTube!

blog comments powered by Disqus
Ski Jumping Pro (Android/iOs) [RECENZJA]