PODPOWIEDZI:

Lg Swift G vs Samsung Galaxy S3 [PORÓWNANIE]

Porównanie Lg Swift G z Samsungiem Galaxy S III ma za zadanie sprawdzić w jakim miejscu znajduje się firma LG. Czy tworzą smartfony na miarę czasów oraz czy mogą konkurować w tej chwili z najlepszymi w tzw. półce premium.

LG SWIFT G E975

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wydajniejszy procesor Lg Swift G
  • Więcej pamięci Ram w LG Swift G
WADY
  • Brak znaczących różnic wydajnościowych w zwykłym użytkowaniu.

Oba smartfony zostały wyprodukowane w 2012 roku. Premiera Samsunga Galaxy S III datowana jest na czerwiec, a Lg Swift G na wrzesień, jednak dopiero teraz LG udostępniło ten model polskiej publiczności.

1

W obu smartfonach dostarczono bardzo wydajne jednostki. W przypadku Lg jest to czterordzeniowy procesor Krait firmy Qualcomm Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1,5 Ghz. Natomiast w przypadku popularnej „S trójki” jest do czterordzeniowy Cortex A9 na chipsecie Exynos 4212, o taktowaniu 1,4 Ghz. Jak widać odrobinę nowszą jednostkę ma Lg, czy jednak przełoży się to w praktyce na wydajność? Zobaczymy jak wypadły te dwa smartfony w dwóch benchmarkach.

Quadrant:

  1. Lg Swift G – 7890 pkt
  2. Samsung Galaxy S3 – 5698

Antutu

  1. Lg Swift G – 18863 pkt
  2. Samsung Galaxy S3 – 15332

Jak widzimy- zdecydowanie wygrywa Lg. Ponadto Swift G posiada 2 Gb Ram, czyli jeszcze raz tyle co Samsung Galaxy S3. Przewaga zrozumiała. Ostatnim testem, jakim zostały sprawdzone smartfony był benchamrk NenaMark 2

NenaMark 2

  1. Lg Swift G – 59,2 fps
  2. Samsung Galaxy S3 – 58,3

Za to tutaj nie widzimy specjalnej różnicy. Oba procesory graficzne – Adreno 320- w przypadku Lg oraz Mali 400MP- w przypadku Samsunga, z powodzeniem nadają się do elektronicznej rozrywki z najwyższej półki.

2

Porównując jednak te dwa smartfony w warunkach bojowych nie widać znaczącej różnicy. Strony wczytują się nawet minimalnie szybciej w S3. Oczywiście pozostaje kwestia optymalizacji systemu. Osobiście wydaje mi się, że TouchWizz jest odrobinę lepiej zoptymalizowany. Werdykt jest oczywisty, jednak to żadna chwała pokonać „staruszka” po roku od premiery.

blog comments powered by Disqus
Lg Swift G vs Samsung Galaxy S3 [PORÓWNANIE]