PODPOWIEDZI:

Tracer Sniper [TEST]

Sniper to kolejny przykład, że firma Tracer potrafi zrobić dobrą mysz w rozsądnej cenie. Tracer Sniper to wygodna myszka laserowa, z sensorem Avago A9500 na pokładzie. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się temu produktowi.

Mysz Tracer Sniper

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przyzwoity sensor
  • Wygodna dla osób praworęcznych
  • Niezłe ślizgacze
  • Dodatkowe obciążenia
  • Podświetlenie LED
WADY
  • Skrzypiąca rolka myszy
  • Małe przyciski dodatkowe
  • Przewód niezabezpieczony oplotem

Sniper jest powszechnie uważany za flagową myszkę firmy Tracer. Łączy w sobie wygodę i funkcjonalność a wszystko w rozsądnej cenie. Wiele magazynów branżowych oraz redakcji przyznało jej wysokie noty oraz rekomendacje. Czy ta mysz jednak ma jakieś wady? Dowiecie się o tym w poniższej recenzji.

Tracer Sniper

Mysz na pierwszy rzut oka robi pozytywne wrażenie, wygląda odważnie i ciekawie. Od razu widać, że to mysz profilowana pod użytkowników praworęcznych. Rozmiar myszki jest średni, gdyż trafiały się w naszej redakcji sporo większe gryzonie, natomiast fakt, iż jest dość wysoka i posiada zaokrągloną górną część, sprawia że bez problemu korzystać z niej mogą gracze o większych dłoniach.

Tracer Sniper

Myszka w większości jest czarna, posiada także szare akcenty. Z lewej strony znajduje się duże wcięcie na kciuk, wyściełane naprawdę miękką gumą, w szarym kolorze. Przyznać muszę, iż ten element jest dobrze wykonany a chwyt jest pewny.

Tracer Sniper

Tracer Sniper

Tracer Sniper

Po przeciwnej stronie znajduje się podwyższenie na oparcie palca serdecznego, wykonane z tworzywa. Główną część myszki pokrywa błyszczący plastik, udekorowany ukośnymi, szarymi pasami na czarnym tle. W tym miejscu na ogół powłoka jest antypoślizgowa, Sniper niestety ma przyciski podstawowe wykończone plastikiem, przez co przyczepność palca nie jest aż tak dobra.

Tracer Sniper

Same przyciski podstawowe myszy, lewy i prawy są dość duże, posiadają delikatne wymodelowanie, aby palec pewnie leżał. Poprawia to nieco przyczepność i pomimo dość śliskiej powierzchni palce nie zsuwają się z przycisków. Przyciski podstawowe pracują lekko oraz cicho.

Tracer Sniper

Tracer Sniper

Poza przyciskami lewym i prawym Sniper posiada jeszcze 7 przycisków dodatkowych. Jednym z nich jest rolka. Wykonana z błyszczącego, srebrnego metalu a przez środek wspomagana gumowym okręgiem, z licznymi nacięciami.

Tracer Sniper

Dzięki temu palec trzyma się pewnie, jednak jak dla mnie rolka jest zdecydowanie za mała. Dodatkowo w egzemplarzu który testowałem skrzypiała przy szybszym przewijaniu stron.

Tracer Sniper

Poniżej rolki myszy umieszczono bardzo małe przyciski "+" i "-". Domyślnie służą do zmiany wartości DPI. Działają co prawda, lecz w moim odczuciu są odrobinkę za małe.

Obok lewego przycisku myszki znajdują się dwa dodatkowe przyciski, oznaczone jako "K1" oraz "K2", także w sekcji kciuka umieszczono kolejne dwa przyciski. Wszystkie są w pełni konfigurowalne i działają bardzo przyzwoicie.

Baza myszek dla graczy >>>

Należy zaznaczyć, iż Sniper wyposażony jest także w podświetlane diodami RGB, ukośne pasy. Jest ich w sumie 8, różnej długości. Po 4 na każdą stronę myszki. Wyglądają świetnie, modyfikować możemy nie tylko kolor ale i intensywność świecenia oraz efekt pulsacji podświetlenia.

Tracer Sniper

Mysz wyposażona jest w 9 obciążników, o łącznej wadze 25g, umieszczane są od spodu myszki po odkręceniu okrągłego elementu. Dociążona mysz prowadzi się bardzo dobrze, bez ciężarków jest jak dla mnie za lekka.

Tracer Sniper

Od spodu mysz posiada 4 teflonowe ślizgacze, dwa duże oraz dwa mniejsze. Jakość wykonania jest przyzwoita, przy prze na podkładce mysz przesuwa się bez oporu.

Kabel połączeniowy ma długość 1,7 metra, niestety nie został zabezpieczony oplotem, zamiast tego posiada pozłacaną wtyczkę USB. Kabel ma podatność na złamanie kilka centymetrów od miejsca, w którym łączy się z myszką. Spowodowane jest to prawdopodobnie ułożeniem kabla w kartoniku, do złamania dochodzi na etapie pakowania. Wygląda to troszkę nieestetycznie, jednak nie ma wpływu na funkcjonowanie myszy.

Sensor Avago A9500

Sensor Avago A9500 nie jest niczym nowym, technologia znana i sprawdzona więc można powiedzieć, że Tracer sięgnął po pewniaka. Avago A9500 montowany jest w wielu myszkach, także droższych a generalnie zbiera dużo pochwał.

Tracer Sniper

Sniper wyposażony w ten sensor pozwala na ustawienie DPI do wartości 6000, co jest wystarczającym rozwiązaniem nawet w najszybszych grach. Próbkowanie na poziomie 1000 Hz także przemawia na korzyść myszki. Sensor radzi sobie dobrze na różnych powierzchniach, ale po raz kolejny polecamy do grania podkładki dedykowane dla graczy.

Oprogramowanie dołączone do myszki jest poprawne. Interfejs programu dość czytelny i nie ma problemu z połapaniem się w wyborze poszczególnych funkcji i ustawień. Przy pomocy dołączonego oprogramowania możemy zmienić między innymi wartość DPI, częstotliwość próbkowania, funkcje przycisków a także kolor i jasność podświetlenia.

Podsumowanie

Tracer Sniper w klasie cenowej 100-150 zł jest bez wątpienia ciekawą propozycją. Na jej korzyść przemawia dobry sensor oraz parametry techniczne a także ergonomiczny kształt i ciekawe podświetlenie. Posiada co prawda kilka mankamentów, ale jednak w porównaniu z zaletami tracą znaczenie. Sniper jest kolejnym przykładem dobrej kondycji firmy Tracer i myszką wartą prawdziwego gracza.

Dane techniczne myszy Tracer Sniper:
 

  • Sensor laserowy AVAGO A9500
  • Rozdzielczość pracy sensora - 800 - 6000 DPI (7 predefiniowanych poziomów)
  • 5 profili myszy
  • 9 w pełni programowalnych przycisków (z obsługą makr)
  • Diody RGB na korpusie myszki
  • 9 dodatkowych ciężarków o łącznej masie 25 g
  • Pozłacany wtyk USB
  • Długość przewodu: 1,7 m
  • Wymiary i waga: 88x110x40 mm / 130 g


Rozpakowanie myszy Tracer Sniper na Videotesty.pl


blog comments powered by Disqus