PODPOWIEDZI:

Riptide GP recenzja gry wyścigowej na smartfony [TEST]

Czasami zdarza się tak, że wszystkie gry zręcznościowe, logiczne czy FPSy się po prostu nudzą. Wtedy trzeba jak najszybciej przełamać ten stan i spróbować zagrać w coś innego. Z pomocą nadchodzi Riptide GP.

Samsung GALAXY S4 mini

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Grafika
  • Dużo plansz jak i pojazdów
  • Osiągnięcia
  • Dostosowanie opcji graficznych do własnych potrzeb
  • Ewolucje i ragdoll
WADY
  • Brak

Jest to tytuł w, którym ścigamy się na skuterach wodnych. I to na najwyższym poziomie! Jest to zauważalne na każdym calu tej produkcji. Każdy aspekt tej produkcji jest bardzo dobrze dopieszczony i ciężko jest mi znaleźć jakieś negatywne strony.

Riptide GP fot1

Zacznijmy więc od grafiki, ponieważ ona bardzo szybko się wrzuca w oczy. Jest ona wręcz niesamowita! Tylko że nie każdy telefon może sobie pozwolić na najwyższe detale. Jednak autorzy zaimplementowali komputerowy system opcji. Możemy sobie dostosować detale do własnych potrzeb dzięki jednemu suwakowi. Tak więc gracze z potężnym, jak i słabszymi telefonami znajdą dobrą zabawę. Wszystkie modele są bardzo dobrze wykonane i realistyczne. Mapy też są niesamowicie barwne i na pewno nie brakuje im urozmaicenia. Gorzej natomiast z klimatem, ponieważ nie zawsze mapy utrzymują taki sam „poziom”, ale to w końcu gra wyścigowa, a nie przygodowa.

Sterowanie może przysporzyć problemy początkującym. Na pewno będą na nie narzekali, ale jeżeli tylko ktoś z nich jeździł na prawdziwym skuterze, zrozumie dlaczego. Pojazdy nie są super zwrotne i należy o tym pamiętać. Musimy już dużo wcześniej skręcać, aby pokonać zakręt. Wykonując akrobacje na specjalnych rampach, otrzymujemy dopalacz, który jest niezwykle przydatny na wyższych poziomach trudności.

Riptide GP fot2

Co do samego gameplaya to możemy powiedzieć, że jest to zwykła gra wyścigowa. Mamy kilka trybów rozgrywki takie jak: pojedynczy wyścig, karierę czy szybki wyścig. To jednak ten drugi tryb przysparza najwięcej wrażeń i należy go przejść, jeżeli zamierzamy ukończyć grę. Tras i pojazdów jest dość pokaźna ilość. Odblokowujemy je w miarę z postępem w grze. Dla osób, które przejdą karier,ę zawsze mogą wskoczyć na wyższy poziom trudności, w którym na pewno nie będzie łatwo.

Riptide GP fot3

Riptide GP to niewinnie wyglądająca gra jednak jest niesamowicie wciągająca. Nie przepadam za grami wyścigowymi, jednak przy tym tytule bawiłem się naprawdę bardzo dobrze. Ładna grafika, dużo tras jak i pojazdów, można wykonywać ewolucje i niesamowite efekty ragdoll. Polecam wszystkim fanom wyścigówek jak i znudzonym graczom innymi gatunkami.

Riptide GP fot4

Riptide GP fot5

Gra dostępna dla:

App Store:

https://itunes.apple.com/us/app/riptide-gp/id469610082?mt=8

Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vectorunit.blue&hl=pl

blog comments powered by Disqus
Riptide GP recenzja gry wyścigowej na smartfony [TEST]