PODPOWIEDZI:

Samsung DA-E751 [PREZENTACJA]

Samsung DA-E751 to mocniejsza wersja bezprzewodowego systemu audio DA-E 670, który na naszym portalu testowany był jakiś czas temu. Wersja E751 zamiast 40 W łącznej mocy grającej posiada aż 100 W, na dodatek wyposażona jest w lampy próżniowe. Niewielkie wymiary, możliwość połączenia urządzeń przez Wi-Fi, Bluetooth i tradycyjnie, oraz niesamowita jakość dźwięku to największe zalety urządzenia.

Samsung DA-E751

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobra jakość dźwięku
  • Mocny subwoofer
  • Niewielkie wymiary
  • Praktycznie nieograniczone możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych
WADY
  • Dość wysoka cena
  • Błyszcząca obudowa

Poprzedni testowany system audio Samsunga DA-E 670 zostawił po sobie dobre wspomnienia.
Tym razem dostaliśmy do testów jednostkę sporo mocniejszą, ale i droższą. Koszt zakupu bezprzewodowego systemu audio DA-E751 to około 2 tysięcy złotych.
Co zatem oferuje on w stosunku do tańszej wersji?

Samsung DA-E751

DA-E751 dysponuje znacznie większą mocą, łącznie 100 W, z czego 60 przypada na mocny subwoofer a po 20 W na głośniki średnio i wysoko tonowe.
W porównaniu z 40 W wersji 670 różnica jest od razu słyszalna i odczuwalna, bas jest naprawdę mocny a tony średnie i wysokie kryształowo czyste.

Samsung DA-E751

Dodatkowym atutem jest wzmacniacz lampowy. Dwie lampy próżniowe to coś dla fanów klasycznych wzmacniaczy. Poza tym urządzenie jest dokładnie tych samych rozmiarów co poprzednik, posiada też podobny zestaw wejść i funkcji.

Samsung DA-E751

System posiada obudowę wykonaną z włókna szklanego oraz korektory fazy, zapewniająca lepszy dźwięk.

Samsung DA-E751

Na górnej części urządzenia znajdziemy dotykowy panel, umożliwiający sterowanie podstawowymi funkcjami urządzenia. Niewielki wyświetlacz informuje nas także, w jakim trybie jest obecnie system audio.

Samsung DA-E751

W zestawie otrzymujemy także świetnie wyglądający i bardzo funkcjonalny pilot zdalnego sterowania.
Za pomocą zaledwie kilku przycisków jesteśmy w stanie kompleksowo zarządzać wszystkimi funkcjami urządzenia.
Pilot posiada przycisk włączający wzmocnienie basów w subwooferze, w praktyce ta funkcja sprawdza się naprawdę dobrze.

Samsung DA-E751

Urządzenie posiada także hybrydową stację dokującą, umożliwia to podłączenie urządzeń Apple, oraz Samsung Galaxy. Stacja dokująca jest składana i jeśli jej nie potrzebujemy to praktycznie nie rzuca się w oczy.

Samsung DA-E751

Spoglądając na urządzenie z tyłu widzimy między innymi wylot powietrza subwoofera. Głęboki bas to jeden z największych atutów bezprzewodowego systemu audio Samsunga.

Samsung DA-E751

Samsung-DA-E751 posiada także złączam, umożliwiające między innymi podłączenie dysku zewnętrznego, pendrivea i aktualizację oprogramowania przez USB.
Dostępne jest także wejście na kabel internetowy sieci LAN, urządzenie posiada także wbudowaną kartę Wi-Fi, dzięki czemu korzystać możemy także z łączności bezprzewodowej.
Wejścia AUX umożliwi podłączenie praktycznie każdego urządzenia do Samsunga DA-E751. Możemy podłączyć smartfona, odtwarzacz Mp3 lub nawet komputer stacjonarny.
Słuchanie muzyki z komputera i granie w gry przy włączonym urządzeniu to niezapomniane przeżycie.

Samsung DA-E751

Na spodzie urządzenia widzimy głośnik niskotonowy oraz gumowane nóżki, zapewniają one dobry trzymanie podłoża a także zapewniają odpowiednie przenoszenie dźwięków.
Podsumowanie


Samsung DA-E 751 to świetny, bezprzewodowy system audio.
Sprzęt nie należy do najtańszych, jednak jakość dźwięku jest naprawdę dobra a możliwości multimedialne praktycznie nieograniczone. Propozycja idealna dla małych mieszkań, gdzie nie ma miejsca na rozstawienie kolumn podłogowych kina domowego 5.1, a także dla osób ceniących sobie wielozadaniowe urządzenia.
blog comments powered by Disqus
Samsung DA-E751 [PREZENTACJA]