PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S2 Plus (GT-i9105p) [TEST]

Samsung Galaxy S2 Plus to następny przykład zbudowania nowego produktu na bazie poprzednika. Niecałe dwa lata po premierze, rewelacyjnego modelu S2, przyszedł czas na premierę takiego samego modelu S2 Plus. Zobaczmy czym różni się od swojego poprzednika. Czy kopiowanie własnych urządzeń jest normalne w dzisiejszym świecie?

Samsung Galaxy S II Plus GT-i9105p, GT-i9105

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobre multimedia
  • dobra jakość muzyki
  • modułu NFC
  • możliwość sterowania smartfonem poprzez ruch
  • dobra jakość materiałów
WADY
  • niewielkie różnice w stosunku do SIII
  • procesor "no-name"

W przypadku smartofnowego rynku jak najbardziej tak. Dowodem jest tu nie tylko firma Samsung, ale też Sony, która co chwilę wypuszcza bliźniacze modele, za które powtórnie karze sobie płacić. Samsung z modelem Galaxy S2 Plus (GT-i9105p) jednak posuwa się trochę dalej... jego urządzenia nie różnią się nawet wyglądem. Samsung Galaxy S2 Plus jest trochę lepszą kopią bardzo udanego modelu Galaxy S2.

Samsung Galaxy S2 Plus (GT-i9105p) [TEST]

Pierwszą różnicą, którą możemy zauważyć jest brak perforowanej tylnej klapki. Zastąpiono ją gładką z charakterystyczną barwą ciemno-niebieską, dobrze znaną z topowych modeli S3, S3 mini lub Note. Całość wykonana jest jednak na wysokim poziomie i bryła nie straciła nic ze swojej świeżości, która została zaprezentowana 2 lata temu.

Specyfikacja

Największe zmiany nastąpiły we wnętrzu smartfona. Ekran co prawda to nadal SuperAmoled o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480×800 pix, ale już procesor „no-name” oraz grafika to już inna bajka. Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 Ghz oraz grafika Brodecom VideoCore IV nie mówią nam wiele o swojej wydajności. Mimo wszystko w benchmarku Antutu smartfon osiągnął ponad 7000 pkt a w Quadrnacie niecałe 4000 pkt. Wyniki testów plasują smartfona w przedziale typowo średniej półki. Kolejną zmianą jest dołożenie modułu NFC oraz możliwość sterowania smartfonem po przez ruch jak to miało miejsce w Samsungu Galaxy S3.

Samsung Galaxy S2 Plus (GT-i9105p) [TEST]

Multimiedia

Multimiedia podobnie jak w Galaxy S2 to mocny punkt smartfona. Aparat o rozdzielczości 8mpix nagrywający filmy w FullHD to cały czas czołówka dzisiejszych smartfonów. Zresztą zobaczcie sami jak wyszły zdjęcia zrobione S2 Plus.

Poznaj funkcje telefonów, o których nie wiedziałeś >>>

Zdjęcia wykonane Samsungiem Galaxy S2 Plus

Samsung Galaxy S2 Plus (GT-i9105p) [TEST]

Samsung Galaxy S2 Plus (GT-i9105p) [TEST]

Do muzyki też nie możemy się przyczepić. Samsungowe telefony grają bardzo dobrze na słuchawkach jak i na zewnętrznym głośniku. Producent udostępnił nam ponadto 8 GB pamięci wbudowanej i miejsce na kartę SD do 64 GB.

Samsung Galaxy S2 Plus (GT-i9105p) [TEST]

Podsumowanie

Podsumowując. Samsung Galaxy S2 Plus to niemal idealna kopia Galaxy S2. Po za kilkoma różnicami oraz nowszym system android 4.1 Jelly Bean niczym nie różni się od swego legendarnego starszego brata. Więcej możecie zobaczyć w załączonym filmie. Zapraszam do oglądania i komentowania.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S2 Plus (GT-i9105p) [TEST]