PODPOWIEDZI:

Sony Xperia ZR [PREZENTACJA]

Dużym tegorocznym sukcesem Sony jest Sony Xperia Z, imponujący model z pięknym 5" wyświetlaczem Full HD. Problemem tego modelu jest jednak jego spory rozmiar. Jeśli więc zniechęca Cię wielkość Xperii Z - nowa Sony Xperia ZR może okazać się tym czego szukasz.

Sony Xperia ZR LTE

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Czterordzeniowy procesor
  • 2 GB RAM’u
  • Certyfikat odporności IP58
  • Aparat 13 MP
  • Bateria
  • mniejsze gabaryty niż Xperia Z
WADY
  • Cena
  • Grubość
  • Kamera wideorozmów VGA

Zamiast 5" wyświetlacza 1080p, posiada mniejszy 4.6" wyświetlacz 720p, dzięki czemu front telefonu jest mniejszy o 10%, a urządzenie waży ok. 5% mniej, zachowując wszystkie zaawansowane funkcje, zapewniające Xperii popularność.

Najlepsze telefony na rynku >>>

Xperia ZR fot4

Xperia ZR jest jednak czymś więcej niż tylko mniejszą wersją Z-ki, jest też bardziej wytrzymała. Z jest wysoce odporna na wodę i kurz, ale ZR posuwa się krok dalej, posiadając certyfikat IP58, co oznacza, że można zanurzyć ją na głębokość do 1,5 m słodkiej wody na 30 minut. Pytanie tylko czy będziecie nagrywać podwodne filmy w HD, lub wykonywać polaczenia 1,5 m pod wodą?

Xperia ZR fot1

Xperia ZR fot2

Robić zdjęcia na dnie płytkiego basenu? Wrzucać telefon do bardzo głębokiej kałuży?

Nawiązywać połączenia wideo w wannie? Czy grać w Angry Birds w deszczu?

Cóż... Tak, być może.

Z pewnością jednak, nie próbujcie żadnej z tych czynności z iPhone'm. Wewnątrz Xperii ZR umieszczono czterordzeniowy procesor z 2 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci flash, plus gniazdo microSD. Duża 2300 mAh bateria zapewni do 13 godzin rozmów i 21 dni czasu czuwania w sieci 3G lub 45 godzin odtwarzania muzyki, czy 8,5 godziny odtwarzania wideo.

Xperia ZR fot6

Na niektórych rynkach, dostępna będzie wersja 4G LTE. Z tyłu mieści się 13 MP aparat fotograficzny z lampą błyskową, nagrywający w jakości 1080p HD. Z przodu natomiast kamera wideorozmów VGA. Aparat został wzbogacony o technologię Sony Exmor oraz wszystkie typowe rozwiązania od Sony.

Jest też radio FM i wszystkie standardowe funkcje multimedialne, a Xperia ZR posiada także NFC i wyjście HDMI za pośrednictwem kabla MHL. Jest to typowy smartfon z Androidem 4.1, wzbogacony o wszystkie typowe dodatki od Sony.

Xperia ZR fot5

W odróżnieniu od innych urządzeń "mini", ZR rzeczywiście jest niemalże taka sama jak Z-ka, będąc bardzo wysokiej klasy urządzeniem samym w sobie.

Xperia ZR fot3

Nie znamy jeszcze jej ceny, chociaż spodziewamy się ZR-ki za około 500 €. Zdaniem Sony, ZR powinna być dostępna w drugim kwartale 2013 roku, w zależności od rynku.

blog comments powered by Disqus
Sony Xperia ZR [PREZENTACJA]