PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S4 Active [PREZENTACJA]

Samsung Galaxy S4 Active to wzmocniona wersja Galaxy S4, która posiada niemalże wszystko, co model S4, z tą różnicą, że jest wodoodporny, kurzo-odporny i bardziej wytrzymały.

Samsung GALAXY S4 Active

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • 5” wyświetlacz
  • Certyfikat odporności IP67
  • Tryb fotograficzny Aqua
  • Procesor
  • Dodatki do oprogramowania
WADY
  • Aparat 8 MP
  • Gabaryty
  • Wyświetlacz LCD, zamiast AMOLED’a
  • Brak ładowania bezprzewodowego

W przeciwieństwie do modelu o mylącej nazwie - Galaxy S4 Mini, S4 Active jest prawie w pełni funkcjonalną wersją S4-ki, z podobnym 5" wyświetlaczem Full HD, z panelem LCD zamiast AMOLED'a, cztero-rdzeniowym procesorem 1.9 GHz, 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej plus gniazdem kart microSD.

Samsung Galaxy S4 Active fot1

Znajduje się w nim ta sama duża bateria o pojemności 2600 mAh.

Niektóre rzeczy są jednak nieco inne - aparat ma tylko 8 MP, nie 13 MP - które znajdziemy w S4, a wielkość pamięci wbudowanej nie przekracza 16 GB.

Samsung Galaxy S4 Active fot2

Samsung Galaxy S4 Active fot3

Większość zmian tyczy się obudowy telefonu.

S4 Active jest o około 10% cięższy niż S4 i zajmuje o ok. 5% więcej miejsca. S4 Active posiada certyfikat ochrony przed wodą i kurzem - IP67, co oznacza, że może być zanurzony na głębokość jednego metra na 30 min. Przyciski na dole ekranu są fizyczne, w przeciwieństwie do dotykowych, a cała konstrukcja wydaje się być dosyć przyjemna i przypomina modele z serii Xcover.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Samsung nie poprzestał jednak na tym, aparat posiada specjalny tryb pracy: "Aqua" dla fotografii podwodnej, który aktywujemy przyciskiem z boku obudowy.

Samsung Galaxy S4 Active fot4

Samsung Galaxy S4 Active fot5

Jeśli nie pod wodą, S4 Active może być również obsługiwany rękawiczkach. Mimo iż nieco grubsza obudowa S4 Active powinna chronić przed uderzeniami, duży 5" wyświetlacz pozostanie podatny na uszkodzenia, więc dodatkowa osłona może okazać się w tym wypadku przydatna.

Samsung Galaxy S4 Active fot6

Jeśli telefon ma być używany raczej nieostrożnie - wówczas S4 Active może okazać się dosyć drogi do naprawy. Z pewnością jednak przetrwa więcej niż oryginalny S4. Pozostałe kwestie pozostaję niezmienne.

Jest dostęp do wszystkich możliwości związanych z oprogramowaniem S4-ki oraz komunikacja LTE i NFC, lecz bez ładowania bezprzewodowego. Oczywiste jest, że musiało tu dojść do pewnych kompromisów, ale ogólnie rzecz biorąc - S4 Active pozostaje jednym z najbardziej potężnych smartfonów na rynku.

Samsung Galaxy S4 Active fot7

Nie wiemy, ile przyjdzie nam za niego zapłacić, biorąc jednak pod uwagę dosyć wysoką cenę pierwowzoru - S4, możemy spodziewać się około 650 €.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S4 Active [PREZENTACJA]