PODPOWIEDZI:

Samsung Galaxy S4 Zoom [PREZENTACJA]

Samsung Galaxy S4 Zoom to połączenie smartfona i klasycznej cyfrówki. Urządzenie mimo, iż jest mniej zaawansowane niż Samsung Galaxy Camera, ma jednak swoje zalety.

Samsung GALAXY S4 zoom

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • 16 MP aparat fotograficzny
  • Funkcja połączeń głosowych GSM
  • 1.9 MP kamera wideorozmów
  • Ekran AMOLED
  • Duża bateria
  • Wersja LTE
WADY
  • Gabaryty
  • Waga
  • Cena

Pomimo "S4" w nazwie urządzenia, Galaxy S4 Zoom bazuje raczej na modelu Galaxy S4 Mini. Niemniej jednak, specyfikacja techniczna tego urządzenia jest zadowalająca i zapewnia pełną funkcjonalność.

Samsung Galaxy S4 Zoom fot1

Jego najważniejszym atutem jest oczywiście wielki obiektyw aparatu, wyposażony w 16 MP matrycę, 10-krotny zoom optyczny i ksenonowa lampa błyskowa.

Samsung Galaxy S4 Zoom fot3

Wkraczamy zatem na teren aparatów cyfrowych - miejsce gdzie Samsung jest ekspertem, zwłaszcza jeśli chodzi o kompaktowe cyfrówki...

Można więc spodziewać się po nim dobrych rezultatów. Aparat nagrywa filmy w jakości FullHD 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Problem pojawia się w momencie gdy zaczniemy używać go do innych celów niż wykonywanie zdjęć, wówczas wygląda to raczej idiotycznie.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Samsung Galaxy S4 Zoom fot7

Przynajmniej nie jest to kolejny klockowaty telefon...

Jak można się było spodziewać aparat sprawia, że całość staje się dosyć nieporęczna i zaskoczyć Was może fakt, że zdaniem Samsunga urządzenie to ma tylko 15.4 mm grubości! Jednakże tak jak w przypadku Galaxy Camera - informacje te nie są niestety prawdziwe.

Samsung Galaxy S4 Zoom fot6

Mianowicie Galaxy S4 Zoom co prawda ma 15.4 mm grubości, lecz w najcieńszym miejscu. Tam gdzie mieści się obiektyw - grubość wynosi aż 27 mm.

Samsung Galaxy S4 Zoom fot5

Tak czy inaczej, jest dużo lżejszy niż Galaxy Camera, ważąc zaledwie 208 gramów w porównaniu do 305 g, co jednak wciąż nie jest mało.

Wewnątrz mieści się bateria o pojemności 2330 mAh, ogromna poprawa w stosunku do 1650 mAh baterii w Galaxy Camera. Wydaje się spora, weźcie jednak pod uwagę, że podobnie jak każdy aparat cyfrowy, który ma tendencję do nadwyrężania baterii, chociażby na obsługę zoomu obiektywu, wszelką dodatkową elektronikę i ksenonową lampę błyskową... no i wyświetlacz i połączenia bezprzewodowe.

Jak już wspomnieliśmy jest to z grubsza Galaxy S4 Mini z ogromnym aparatem na plecach. Mamy tu ekran AMOLED o przekątnej 4,3" i rozdz. 540 x 960 pikseli, dwu-rdzeniowy procesor 1.5GHz z 1,5 GB pamięci RAM i z 8 GB pamięci flash plus gniazdo kart microSD.

Samsung Galaxy S4 Zoom fot4

Galaxy Zoom oferuje obsługę NFC, GPS i GLONASS, WiFi i Bluetooth 4.0. Istnieje też wersja LTE, dostępne są tu oczywiście wszystkie standardowe funkcje Androida i w przeciwieństwie do modelu Galaxy Camera - można z niego dzwonić. A, tak! Jest tu także 1.9 MP aparat z przodu urządzenia, dodatek do 16 MP Behemota z tyłu.

System operacyjny to Android 4.2 z typowymi dodatkami producenta i kilkoma bajerami do obsługi aparatu. Tak więc możesz teraz spokojnie nosić tylko jedno urządzenie - jeżeli podchodzisz do fotografii na poważnie.

Nie wiemy jeszcze nic o dostępności i cenie, lecz wartość detaliczna dostępnego już modelu Galaxy Camera to maks. 500 €, ale kupimy go już nawet za 310 €. Tak więc naszym zdaniem Zoom dobije do górnej granicy tego przedziału w momencie premiery.

blog comments powered by Disqus
Samsung Galaxy S4 Zoom [PREZENTACJA]